Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga fix- Disciples II na Steamie nie startuje - masa negat
Autor Wiadomość
Uczeń 
Włócznik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 56
Skąd: z Bałtyku
Wysłany: 2015-09-01, 00:09   Uwaga fix- Disciples II na Steamie nie startuje - masa negat

Chciałem zawiadomić, że na Steamową wersję posypały się negatywne komentarze - powód - gra nie startuje. Wcześniej ok rok/dwa lata temu działała bez problemu.

Jest na to prosty sposób. Trzeba w configuratorze Disciplesów odhaczyć "play sounds" i uruchomić bez dźwięku - wtedy zaskoczy. Następnie wyjść z gry zahaczyć w configuratorze disciples "play sounds" wtedy już zacznie się normalnie odpalać. U mnie na Win 7 64 ten sposób działa. Co ciekawe wersje Ekstraklasyki i Almanachu nie mają takich problemów na tym samym kompie. (z gog.com na pewno też nie ma problemów bo to cd projekt - ale jej nie sprawdzałem)

Jeżeli to kogoś interesuje to w konfiguratorze mam zahaczone tylko use Direct 3D w Display settings; wszystko inne poodhaczane. Ważne jest odhaczenie gry w oknie bo w oknie się da grać jeśli mamy pulpit w 16 bitach.

Aha jeśli komuś laguje na danej konfiguracji - pobawcie się w odhaczanie zahaczanie konkretnych opcji w configuratorze - któraś z funkcji usuwa lagi (nie wiem niestety która - może direct 3d)
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2015-09-01, 00:27   

Uczeń napisał/a:
z gog.com na pewno też nie ma problemów bo to cd projekt


Jeśli na gogu i steamie są te same gry, to są to identyczne albo bardzo zbliżone wersje. Podejrzewam, że winny może tu być program Valve. Być może Dis2 nie podobają się aktualne DRM-y. ;p
_________________
Deal with it.
 
 
 
Uczeń 
Włócznik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 56
Skąd: z Bałtyku
Wysłany: 2015-09-01, 00:43   

Nie są te same - wyglądają tylko tak samo - gogowa jest bez drm chyba. Autentycznie mam dziś zainstalowane 3 wersje na tym samym kompie - wszystkie takie same niby - tylko steamowa nie działała (ekstraklasyka ma drm płytowy, almanach nie). Steamową jedynie zainstalowałem aby sprawdzić czy słuszne są negatywne komentarze. Poczytałem trochę - aby znaleźć fixa i wyczytałem to co wyżej - zaczęła działać
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2015-09-01, 00:47   

Gog, poza tym, że skupiają starsze tytuły (które działają) znany jest także z tego, że w ich produktach nie stosują DRMów. Nie uwzględniłem tego w poprzednim komentarzu, bo sądziłem, że to jest oczywiste.
_________________
Deal with it.
 
 
 
Uczeń 
Włócznik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 56
Skąd: z Bałtyku
Wysłany: 2015-09-01, 01:43   

Osobiście lubię goga bo trza wspierać polskie firmy. Jednak nie podoba mi się, że większość z ich ofert ma wycięty polski język - np. Heroes; mimo, że cdp.pl sprzedaje po polsku (ta sama firma). Z Disciplesami II jest podobnie a przecież ekstraklasykę wydawał cd projekt.

Nie podobają mi się też ceny na gogu - często są zdecydowanie zawyżone, a najczęstsze obniżki to zaś jedynie 33%; czasem 66%. Na steamowym drm-ie masz dużo większe i częstsze upusty. DII właśnie na steamie kupiłem na upuście 85% lub 90%. Gog chyba nigdy takich upustów nie dawało, choć pewny nie jestem.
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2015-09-01, 11:09   

Goog dawałndarmowe gry za plny zbierane za gry kupione od cdp.Tak dostałem swoje DII tam, które pod win 7 działa bez problemów
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2015-09-01, 12:38   

Uczeń napisał/a:
Osobiście lubię goga bo trza wspierać polskie firmy. Jednak nie podoba mi się, że większość z ich ofert ma wycięty polski język - np. Heroes; mimo, że cdp.pl sprzedaje po polsku (ta sama firma). Z Disciplesami II jest podobnie a przecież ekstraklasykę wydawał cd projekt.

Nie podobają mi się też ceny na gogu - często są zdecydowanie zawyżone, a najczęstsze obniżki to zaś jedynie 33%; czasem 66%. Na steamowym drm-ie masz dużo większe i częstsze upusty. DII właśnie na steamie kupiłem na upuście 85% lub 90%. Gog chyba nigdy takich upustów nie dawało, choć pewny nie jestem.


Kiedy w końcu ludzie zrozumieją, że to było inne wydanie? Nie mają umowy na sprzedaż tamtej wersji czy możliwości wykorzystania tłumaczenia. Gog jest wydzielony do sprzedaży międzynarodowej w formie cyfrowej i w związku z tym nie ma tam gier, które w Polsce były wydawane przez CD Projekt z przekładem.
Jeśli pojawiają się tam edycje z tłumaczeniem na język polski, to tylko dlatego, że w innych miejscach (platformach/stronach) też są dostępne takie wydania.
_________________
Deal with it.
 
 
 
byzsla 
Paladyn
Bot nevendaarski



Wiek: 33
Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 351
Skąd: Ok. Olsztyna
Wysłany: 2015-09-01, 19:30   

Wszelkie wydania Disciples 2 u mnie robiły problemy. Za każdym razem chodziło o co innego - a to gra się uruchamiała tylko w takiej rozdzielczości, a to tylko przy grze okienkowej, a to tylko przy wyłączonej muzyce. I to nie był problem młody, bo szybko idzie znaleźć posty w stylu "czarny ekran przy ładowaniu D2". Wersja steamowa po prostu odziedziczyła problem.
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2015-09-02, 10:23   

Mój Gold też jest po angielsku, a wydawany w Polsce przecież...
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2015-09-02, 10:46   

Biedronkowy z dodatkową kampanią dla Przymierza? Mam, pudełko z opisem PL ale zawartość już nie.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2015-09-02, 10:56   

Nie, z MediaMarkt. Ale to już dawno kupione.
Takie coś:
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2015-09-02, 12:03   

Allemon napisał/a:
Mój Gold też jest po angielsku, a wydawany w Polsce przecież...


Almanach Klasyki to seria wydawnicza Techlandu, to po pierwsze. Po drugie - wydanie Gold nie ma oficjalnego przekładu, chociaż to pakiet zawierający Dark Prophecy, Gallean's Return i Rise of the Elves. Tak, może to wyglądać dziwnie, jeśli porówna się to do wydań kompletnych gier z serii HoM&M, ale widocznie kruczki prawne czy inne ograniczenia nie pozwalają im wykorzystać licencji na przekład.
_________________
Deal with it.
 
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2015-09-02, 13:25   

Jak tak sprawę ujmujesz to brzmi to (niestety) logicznie.
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
VergilSparda 
Chłop


Wiek: 33
Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 2015-09-03, 20:12   

Odnośnie wersji steamowej to u mnie na problem czarnego ekranu pomagało uruchomienie frapsa. Nie mam pojęcia jak to mogło pomóc, nie musiałem uruchamiać opcji nagrywania, wystarczy odpalić sam program i pięknie śmiga.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum