Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem przy windows 8
Autor Wiadomość
Rutek315 
Chłop


Wiek: 31
Dołączył: 28 Maj 2013
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-28, 21:54   Problem przy windows 8

Witam wszystkich miłośników gry Disciples.
Mam bardzo duży problem, szukałem już wszędzie i nigdzie nic nie mogę znaleźć co by mi pomogło. Otóż wczoraj ściągnąłem i zainstalowałem Disciples II bunt Elfów. Po uruchomieniu kursor chodzi tak jakby chciał a nie mógł, wszystko chodzi bardzo powoli, długo się ładuje itp. Po wyjściu z gry (zostaje na pasku) i wejściu z powrotem wszystko działa tak jak trzeba, ale grafika wizualna pokazuje swoje, bo połowa rzeczy w grze miga na różowo no i tak i tak nie da się grać. Komputer jest nowy : proc: intel core i3 3220, 4 gb ram ddr3, karta graf. ati radeon 2 gb, WINDOWS 8. Bardzo proszę o jakąś radę, uwielbiam disciples, mam 3 część oryginalną ale jednak 2 część bardziej do mnie przemawia, więc postanowiłem do niej wrócić. Mi się wydaje ,że to kwestia windowsa 8, ale nie wiem jak to ogarnąć. Jeśli ktokolwiek ma pojęcie czemu tak się dzieje, będę wdzięczny.
Pozdrawiam Łukasz
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2013-05-28, 22:02   

Rutek315 napisał/a:
Otóż wczoraj ściągnąłem i zainstalowałem Disciples II bunt Elfów.

Nie popieramy piractwa w żadnej formie, czuj się ostrzeżony.

Co do przedstawionego problemu - Disciples II jest stareńką grą, która ma swoje problemy na wielu systemach. Twoją najlepszą szansą jest uruchamianie w trybie zgodności (o ile Windows 8 go ma), najlepiej z systemami typu Win98. Czasem kwiatki z działaniem gier wynikają też z problemów w rejestrach, ale nie podejrzewam.
_________________
 
 
kuba2153 
Chłop


Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-20, 10:04   

Czy ktoś znalazł rozwiązanie do przedstawionego problemu? Dodam, ze na starym komputerze z windows xp gra działa. Uruchamianie ze zgodnoscia windows xp servis pack 2 powoduje zaciecie sie calego komputera(myszka działa tylko na pasku zadan). Inne zgodnosci(98, xp servis pack 3,windows7) objawiaja sie tak samo jak zostalo to przedstawione w temacie.

Edit: Wyglada na to ze chyba znalazlem rozwiazanie.
U mnie pomogla nastepujące czynnosci:

-lpm na ikonke disciples II
-rozwiaz problemy ze zgodnoscia
-rozwiaz problemy z programem
- program jest otwierany, ale nie jest poprawnie wyswietlany
-program nie jest wyswietlany prawidlowo po wybraniu ustawien duzej czcionki
Nastepnie windows przejdzie i sam zmieni ustawienia ekranu: Skalowanie do wyzszej wartosci DPI
 
 
Konrad 
Giermek
Abaddon



Wiek: 32
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 11
Skąd: Acheront
Wysłany: 2013-12-08, 00:22   

Rozwiązanie jest banalne, starszy system na wirtualnej maszynie, albo dwa systemy na jednym kompie. W necie znajdziesz mnóstwo poradników jak to zrobić. Sam tak mam i Disciples śmiga, zarówno II jak i Sacred Lands. Wiem, że nie o takie rozwiązanie Ci do końca chodziło, ale po co się męczyć na siłę?

Pozdrawiam,
Konrad.
 
 
 
Lacrim 
Chłop


Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-12-18, 20:55   

Miałem identyczny problem. Najpierw grałem W Disciples II: Bunt elfów na Windows XP. Następnie na Windows 8 w III cześć tej gry. W obu przypadkach wszystko działało bez zarzutu. Problem wystąpił gdy chciałem zagram w II część na Windows 8. Gra działała bardzo wolno; zmiana tury trwała...10 minut. Aby rozwiązać problem wystarczy kliknąć na ikonę konfiguracji gry i włączyć opcję ,,użyj Direct 3D''. Różnicę w moim przypadku robi także rozdzielczość, ale boję się ją zmienić by nie uszkodzić sprzętu.
 
 
Goar 
Giermek
Do you hear me? I'm



Wiek: 26
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 23
Wysłany: 2014-05-22, 18:25   

Lacrim, co prawda temat już stary ale twoja rada mi pomogła i chcę ci baaaaardzo mocno podziękować :) Pozdrawiam
 
 
kamila12345
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-20, 12:59   

Stary wiszę Ci piwo ! :D widzę,że kilka lat już wisi tutaj ten temat.... a mi uratował życie :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum