Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
HoMM - ogólny
Autor Wiadomość
ryu15 
Chłop
Wrużek



Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: Wróżkowo Mniejsze
Wysłany: 2014-01-29, 18:52   

Wisz napisał/a:
Ostatnio grając z kumpel trafiła się chłopakowi księga zaklęć ziemi i jeszcze mistrzostwo w tej magii i robił ze mną co chciał, a ja nie miałem mu jak odpowiedzieć.


Księga ziemii? To rzeczywiście wpadłeś.

Wisz napisał/a:
Ja próbowałem ostatnio przejść jakoś kampanię w herosie 3, ale zostaje jedynie przy tej odrodzenie erafii czy jakoś tak. Po trzech dniach aż mnie odrzuca jednak. Ta powtarzalność, co misja to samo. Fabuły prawie brak, w niektórych pojedynczych misja Disa jest jej więcej,


Gra broni się sama, ale żeby docenić fabułę to trzeba jednak trochę poczytać, a nie oczekiwać przerywników z fajerwerkami. No bo, spisek nekromantów żeby zamordować i wskrzesić króla ludzi, żeby przejąć władzę w jego państwie? A potem okazuje się, że to ten król (już lisz) przejmuje władzę nad armiami nekromantów i najeżdża na swój kraj, żeby odszukać zabójcę? Takiej fabuły nie masz NIGDZIE. W Heroes III kierujesz losami państw i ambicjami władców, a nie problemami królewiątek z "wielkiego świętego królestwa orłów i kun". Za to samo lubię Disa I i II - starcie światów, przymierza i zdrady. Polityczne i militarne działania na skalę świata, a nie podróż głównego bohatera - od tego mam RPGi.
 
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-02-01, 21:40   

Dla mnie w h3 jest jakiś tekst, który pojawia się w czasie misji zazwyczaj powiązanych ze sobą przenoszonym bohaterem, a nie fabuła:P Porównując chociażby z tą z h4, gdzie mi chciało się grać, by poznać losy kolejnych bohaterów, jest ona strasznie biedna, choć lepsza od tej z h5 (gdyby to był jakiś wyczyn). Do tego pamiętam te dyskusje na forum herosa, że koleś udowadniał, że w h3 można grać z kalkulatorem, zaś w Disie jest za duża losowość. Tylko ciekawe, jak liczył, jakie zaklęcia i umiejętności dostanie oraz jakie potwory trafią się wokół stolicy (jest spora różnica walczyć w pierwszym tygodniu z mnóstwem kuszników a hordą chłopów o tartak). Zaś w Disie od początku gry wiem, jak moja postać będzie rozwinięta, jakiej magii użyje i z jakimi drużynami będę musiał walczyć. I losowość w walce w Disie jest mniejsza niż w h3, bo w pierwszej biorę pod uwagę raptem tylko szansę trafienia, a w herosach czynniki morale i szczęścia i umiejętności jednostek. Nie wspominam o braku czatu w herosie:)
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2014-02-02, 09:30   

Kampania w Heroes IV lepsza od tej w HIII? Trójkę przechodziłem z zainteresowaniem obserwując przesuwające się granice państw, widząc jak brat staje naprzeciwko brata. Czwórka jest jak Disciples 3 paru bohaterów i latanie nimi po mapie, podobnie jak w piątce znudziłem się jeszcze przez ukończeniem którejkolwiek kampanii.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Istreddify 
Chłop


Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Skąd: Z Alkmaaru
Wysłany: 2014-02-02, 15:16   

Osobiście zgadzam się z tym, że fabularnie czwórka (ale tylko i wyłącznie podstawka!) jest lepsza od trójki - z tym, że skala opowiadanych historii jest całkiem inna, więc fakt, że można to różnie odbierać. Niestety cała reszta nie jest już aż tak dobra...
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-02-02, 18:31   

Widzisz Vog, a ja wysiadam przy podstawowej kampanii h3 już po przejściu tych trzech "historii" na początku, bo dłużej nie jestem w stanie wytrzymać schematyczności kolejnych misji, zaś sztuczne utrudnianie jak bohater bez magii czy inne uje muje nigdy mnie nie kręciły. Zaś w h4 tylko kampanii chaosu z podstawki nie przeszedłem, ale to dlatego, że przechodziłem ją ostatnią i mi się gra przejadła.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
mozora 
Adept
Tłumacz



Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 800
Skąd: Du Weldenvarden
Wysłany: 2014-02-08, 16:05   

Mnie osobiście podobała się bardziej kampania w HoMM IV, szczególnie kampania umarlaków (najmniej frakcji natury ). Wygrała książkowością, co może być dla jednych minusem ze względu na długość tekstu. szczerze powiedziawszy ja nawet nie kojarzę historii z HoMM3 :P

Chociaż wolę mechanikę HoMM3, lubię powrócić do HoMM4, ze względu na muzykę i inny klimat gry (za co została gra zresztą skrytykowana :P ).
_________________

 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-02-09, 13:22   

Rozwiązania i rozwój bohatera z h4 i bitwy oraz oblężenia z h3 plus balans magii (pod koniec kampanii Ładu chodziłem dwoma magami i niszczyłem wszelkie drużyny z kilkudziesięcioma tytanami chociażby) wyszłaby naprawdę solidna turówka, jeśli nawet nie najlepsza z gatunku. A tak jak sobie wspomnę szturmy miast w h4 to jeszcze mnie szlag trafia.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
ryu15 
Chłop
Wrużek



Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: Wróżkowo Mniejsze
Wysłany: 2014-04-03, 04:34   

Osobiście darzę Heroes 4 sporą dozą uczucia, dlatego całym sercem empatyzuję z sentymentem, jaki inni gracze mogą doń przejawiać (ach te historie, ach muzyka, ach...), ale z drugiej strony, mając jeszcze w pamięci wspomnienia o przebytej kampanii Nieumarłych i pewnej potyczki wieloosobowej, nie mogę obojętnie przejść obok faktu, że na poziomie rozgrywki i balansu gra zaprojektowana jest bardzo miernie. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że podczas kampanii gracz jest wręcz zmuszony do wyeliminowania gracza komputerowego, a potem ponad miesiąc czasu gry, biegać po mapie tylko dlatego, że musi odwiedzić jakieś punkty strategiczne? Panowie, jako że zawsze nastawiam się, że mój rozmówca jest człowiekiem inteligentnym, jestem pod wrażeniem, że dawno nie graliście w czwórkę, inaczej wiedzieliście, że mimo tych nostalgicznych wrażeń, miała też bardzo poważne i wręcz psujące przyjemność z gry wady. Polecam odświeżenie sobie tego tytułu. Ufam, że będzie to dość pouczające, jak było dla mnie.

I bądźmy poważni, w Disciples zagrasz 3 razy i 3 razy będziesz miał inny wynik. Równać stopień prawdopodobieństwa tej serii do Heroesów to z całym szacunkiem absurd.
 
 
 
mozora 
Adept
Tłumacz



Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 800
Skąd: Du Weldenvarden
Wysłany: 2014-08-13, 17:10   

https://mmh7.ubi.com/en/blog

Zapowiedziano nową część Heroes.
_________________

 
 
Kapelusznik 
Włócznik



Wiek: 34
Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 65
Wysłany: 2014-08-14, 12:34   

Krasnoludy wrócą?
Hurrra :D

EDIT
:-( 33% za krasnoludami :-(
 
 
Istreddify 
Chłop


Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Skąd: Z Alkmaaru
Wysłany: 2014-12-09, 20:53   

Ubi szykuje remake HD Heroes 3 (póki co tylko podstawki)
http://might-and-magic.ub...3-hd/index.aspx
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2014-12-09, 22:15   

http://polygamia.pl/Polyg....html?bo=1#quiz
Łapcie Quiz :D
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2014-12-10, 00:49   

11 poprawnych i 4 złe. Jest napisane, że trudny a jest dość prosty :P
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2014-12-10, 10:50   

Kiedy Ubi wyda remake Heroes III, media i świat gier będą zszokowane. "Ubisoft pierwszy raz wydał dobrą grę!" - tak będą krzyczeli. Ale to nie Ubisoft...
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Istreddify 
Chłop


Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Skąd: Z Alkmaaru
Wysłany: 2014-12-11, 14:34   

Szokiem jest to, że Ubi robi ten remake jako steamworksa, a nie exclusive uplayowy ;)
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2014-12-11, 16:48   

Dla mnie szokiem jest to, że próbują ludziom wcisnąć Nie Kochamy Naczelnej Terrorystki Forum.
Tutaj pokazują "przed i po" remaku HD wciskając ludziom, że te pikselowe monstra to H3. Podczas gdy jednostki w H3 wyglądają tak: KLIK
Trzeba być niedorozwinięty żeby dać sobie wcisnąć taki kit.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2014-12-11, 20:58   

No to co oni w takim wypadku poprawiają?
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
byzsla 
Paladyn
Bot nevendaarski



Wiek: 33
Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 351
Skąd: Ok. Olsztyna
Wysłany: 2014-12-11, 21:03   

No to co dali to sprity z mapy świata a nie mapy bitwy
http://static9.cdn.ubi.co...tcm21188591.png
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2014-12-11, 21:15   

Jak będą zmniejszone na mapie to i tak wielkiej różnicy nie będzie widać.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
byzsla 
Paladyn
Bot nevendaarski



Wiek: 33
Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 351
Skąd: Ok. Olsztyna
Wysłany: 2014-12-11, 21:29   

Ale dla propagandy powiększyli mikrusy z mapy świata pokazując "patrzcie jaką kiedyś pixelozę mieliście". Oczywiście ponieważ ludzie grają to się nie nabrali i szybko dodali dopisek "bo to są sprity z mapy świata, lol ciemniaki"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum