Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze opinie
Autor Wiadomość
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2011-08-22, 10:04   

Trzymam za słowo :)
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Mathias 
Giermek


Wiek: 28
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 20
Wysłany: 2011-12-06, 23:16   

Disciples: Sacred Lands to moja ulubiona część, a zarazem jedyna, która w tej chwili posiadam. Ma swój klimat, który ujął mnie od razu. Widzę co prawda pewne braki w mechanice, jednak gra nadrabia wszystko wspaniałą fabułą i prostotą połączoną z tym rodzajem kunsztu, który został zatracony w produkcjach po ~2005r.

Pierwsza część Disciples na zawsze pozostanie w mojej pamięci jako jedna z pierwszych gier (po K&M, Tzarze, Heroes 3 i innych mniej poważnych tytułach), po które sięgnąłem i je ,,poczułem" :-) .
_________________

www.mathias.egildia.pl - polityka, literatura, historia, prawo.
 
 
 
kdkade 
Chłop


Dołączył: 27 Kwi 2012
Posty: 15
Wysłany: 2012-05-04, 14:14   

Ostatnio odświeżyłem sobie jedynkę. Klimatem jest świetna, ale większość tej świetności zawdzięcza sentymentowi. Moim zdaniem klimatycznie dwójka wciąż wygrywa, ale to nie powód by nie grać w Sacred Lands. Jeśli chodzi o OST, to jest mroczny i miło się przy nim gra, ale moim zdaniem ma się do soundtracku z dwójki w pewnym sensie tak samo jak muzyka zwykła do progresywnej - kompozycje w D2 osiągają głębię, której próżno szukać w utworach z jedynki.

Wciąż, jest parę rzeczy którymi jedynka urzeka. Motyw zatrzymania rozwoju jednostek po osiągnięciu odpowiedniego poziomu ma swoje plusy. Przede wszystkim, to sprawia że jednostki takie jak anioły są niezwykle cenne względem tych, które kończą rozwój po jednej lub dwóch transformacjach - w D2 te jednostki mogły różnicę w ogólnej potędze nadrabiać, w SC już nie, co owocuje większą frajdą w dotrenowaniu takiego anioła. Do tego ekrany miast neutralnych, najbardziej przejrzysty ekran stolicy i w mojej opinii najciekawiej skonstruowane mapy w sagach. Jedynka jest zdecydowanie mocnym punktem serii i warto w nią zagrać.
 
 
Lucas the Great 
Opętany



Wiek: 34
Dołączył: 08 Sie 2012
Posty: 20
Wysłany: 2012-08-10, 21:33   

Disciples: Sacred Lands to bez wątpienia jedna z najbardziej niedocenionych gier w historii. Miała ten problem, iż wyszła kilka miesięcy po Herosach III-moim zdaniem grą, z którą może być śmiało porównywana. Discples ma świetny, mroczny klimat, który naprawdę czuć. Inną zaletą gry jest brak jednoznacznego podziału na dobro i zło. Postacie z pozoru pozytywne dokonują skrajnie niesprawiedliwych czynów. Motywy każdej strony można poczuć, ba można nawet współczuć Bethrezenowi!

Gra ma świetną oprawę muzyczną i dobrze skonstruowane mapy. Kampania Legionów jest o wiele ciekawsza IMO niż ta z Mrocznego Proroctwa. Dynamiczny system walki także przypadł mi do gustu. Latający bohaterowie i zbieranie many to inne silne atuty.

Niestety widać pewne niedociągnięcia. Niska rozdzielczość i powszechna szarość trochę rozczarowują. Tak samo jak to, że po osiągnięciu ostatecznego poziomu jednostki nie zdobywają doświadczenia. To czyni ulepszenia jeszcze mniej fair, niż w dwójce. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że np. Łowca Czarownic otrzymuje przy awansie jedynie połowę PŻ tego, co otrzymał by Rycerz. Po zagraniu w dwójkę przeszkadza także brak systemu ekwipunku z 2. Przez to zbyt często artefakty czują się miernie przy sztandarach.

Mimo wszystko Disciples dalej jest grą wybitną i godnym przedstawicielem tego niestety niezbyt licznego gatunku gier. Jest to gra którą można przechodzić wiele razy, co najlepiej świadczy o jej jakości.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum