Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Klub dobrej książki
Autor Wiadomość
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2012-04-05, 23:33   

Większość pewnie ma to już przerobione, ale... polecam "Solaris", "Katar" i "Śledztwo" Stanisława Lema, ponadczasowe książki ponadczasowego człowieka, geniusza jak dla mnie... Na razie tyle, zabieram się obecnie za "Powrót z gwiazd"

"Wcześniejsza niezwykłość staje się dzisiejszym banałem, a dzisiejsza skrajność jutrzejszą normą..."

Fragmencik z "Kataru", jest też nawiązanie do rozpadającej się Europy i wiele, wiele innych problemów, które obecnie wykwitają nam na tle szarej rzeczywistości... poczytajcie, a jeśli już macie to przerobione być może kiedyś uda nam się na ten temat podyskutować. Lema charakteryzuje swoista elegancja i otwartość, doskonale łączy filozofię z naukami ścisłymi (jak Grecy tyle, że...) terminologia może i jest skomplikowana, ale da się przez to przebrnąć. To co prezentuje ten człowiek zgadza się z obraną przeze mnie filozofią, naukowiec otwarty jest najdoskonalszym kapłanem nie zawężającym swojego myślenia, nie przypisującym niczemu zbędnej treści (uczłowieczenie Boga itp.)
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2012-04-13, 20:17   

Malowany człowiek

I jego kontynuacja

Pustynna włócznia


Bazaru niestety jeszcze nie czytałem


Ludzie za dnia żyją w ciągłym strachu przed nocą kiedy to ukrywają się, w swoich domach chronionych runami, słuchając wrzasków przerażenia tych których znaki były zbyt słabe. W nocy bowiem w swoje władanie świat biorą demony.
Czy przybędzie Wybawiciel, czy uda się odzyskać zaginione runy bitewne?

_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Elendu 
Leśny Duszek
driada



Wiek: 34
Dołączyła: 21 Gru 2009
Posty: 158
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2012-04-14, 15:30   

Oj tak, potwierdzam, świetna seria ^^ Tylko czekać na kolejne części :) Bazar nie do końca związany z serią, oddaje klimat świata, ale nie ma wpływu na wydarzenia. Dla uniknięcia pomyłek, zarówno malowany człowiek jak i pustynna włócznia składają się z 2 tomów
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2012-05-12, 20:17   

Jestem w trakcie przerabiania "Dynastii Zła" Drew Karpyshyna (ostatnia część trylogii o Darth Banie). Na starwars.pl jest określana jako warta uwagi, ale jeśli chodzi o mnie... to czuję poziom pomiędzy Piekarą a Pilipiukiem (albo nawet bliżej Piekary, jeśli mógłbym znaleźć punkt odniesienia). Nie porywa mocno, ale biorąc pod uwagę fakt, przez ile czasu powstawały poszczególne książki - jest nieźle.
A czy można to komuś polecić? Cóż, jeśli nie masz nic do czytania, czekasz na książki od swoich ulubionych pisarzy, a zastanawiałeś/aś się jak wyglądają książki osadzone w realiach Star Wars - można spróbować.

Przy okazji mogę ostrzec, że w ramach chęci zamówienia książek w prenumeracie Kolekcja Star Wars (jak to ja uczyniłem) będzie dużo czekania. Odkąd dokonałem zamówienia i otrzymałem drugi egzemplarz (razem z zaległymi, które do momentu otrzymania były już wydane) minęło półtora miesiąca.
_________________
Deal with it.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2013-05-11, 13:43   

Trudi Canavan i trylogia Czarnego Maga, o Sonei która wbrew tradycji i przekonaniom pomimo swego pochodzenia otrzymuje szansę szkolenia na maga.



Szybka i lekka lektura, o intrygach i niechęci kastowej.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Elendu 
Leśny Duszek
driada



Wiek: 34
Dołączyła: 21 Gru 2009
Posty: 158
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2013-05-11, 15:26   

Od tej autorki wolę trylogię Era pięciorga, składająca się z części "Kapłanka w bieli", "Ostatnia z dzikich" i "Głos bogów". Bardzo ciekawe podejście do wiary, polityki religijnej i innych takich zagadnień :)
 
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2013-08-19, 20:04   

Za namową Voga i Elen sięgnąłem po Malowanego Człowieka. Niestety, ale moim zdaniem wzmianki o tej książce nie powinny trafić do tego tematu.

Konstrukcje głównych bohaterów, a własciwie wszystkich, są tak paskudnie oklepane, że aż banalne. Wątki, które ich dotyczą, też szczególnie nie porywają i można je streścić w jednym zdaniu: "Przez potologie w rodzinie lub osierocenie cały mój świat się zawalił więc wyruszam w nieznane aby zostać debeściakiem".

Świat przedstawiony też nie prezentuje się jako dzieło solidnego rzemieślnika, reguły polityczne i reiligijne są sprowadzone do absolutnego minimum. Może nie jest to w tej serii najwazniejsze, ale mimo wszystko boli, zwłaszcza, ze osobiście nie lubię jak polityka i religia są bezczelnie wyśmiewane i olewane przez nastoletnich smarkaczy. Niby normalne, że to wiek buntu itp., ale autor wyraźnie prezentuje to tak, jakby wspomniany nastoletni bohater pozjadał wszystkie rozumy i obnaża absurdy władzy i religi bez większych wywodów myślowych.

Motyw nocy demonów naprawdę fajny i jeden z oryginalniejszych jakie spotkałem w fantasy, lecz niestety... Autor zrobił wszystko, aby obebrać mu wszelkie elementy tworzące nastrój dekadencji i powszechnej zagłady. Bohaterowie zdają się w ogóle nie bać demonów, traktując je jak najnaturalniejsza rzecz pod słońcem. Rozwaliła mnie wzmianka, gdzie jeden z bohaterów przedstawiał run zmieniający zionięcie ogniem demona w chłodny wiaterek, a jego matka aż chciała aby jeden z ognistych nawiedzał ich latem. Diabelska noc staje się tylko tłem dla jakże skomplikowanych przygód i problemów głównych problemów, które shejtowałem kilka zdań wyżej.

To tyle, może jestem niesprawiedliwy, bo przeczytałem jedynie pierwszy tom Malowanego Człowieka, ale tak mnie zraził, że po następne częsci na pewno nie sięgne.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2013-08-24, 11:21   

O, przeczytałeś pierwszy tom! Ja nie dałem rady przez cały przebrnąć :-P
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2013-08-24, 12:54   

A ja przeczytałem całość zatem moja opinia jest tu jedyna wiarygodną, zatem MILCZEĆ CHAMY!
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2013-08-25, 10:31   

Twoja opinia nie jest wiarygodna bo byłeś napruty jak bela kiedy to czytałeś! o! Z resztą jeszcze teraz daje od pana alkoholem więc proszę mie opuścić i to pomieszczenie!

A ja od siebie polecam bardzo gorąco, najlepiej wydaną serię opowiadań (i nie tylko) Roberta E. Howarda. Wszyscy doskonale wiemy co to za facet (jeśli nie wiesz - zabij się) i domyślamy się również kto jest głównym bohaterem owych, pięknie ilustrowanych i bogato wyposażonych w treść trzech tomów. Nikt inny jak sam Conan Cimmeryjczyk! Co najważniejsze seria ta obejmuje tylko i wyłącznie teksty o Conanie autorstwa Howarda a więc oryginalne i wciągające. Nie to badziewie przywodzące na myśl filmy z Arnim.

Jeśli ktoś lubi prawdziwą klasykę gatunku a dość ma Tolkiena to powinien po to sięgnąć. Krew, kobitki, alkohol i co ciekawsze, całkiem zaskakujące życiowe przemyślenia barbarzyńcy.

1. Conan i pradawni bogowie

2. Conan i skrwawiona korona

3. Conan i miecz zdobywcy
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2018-08-14, 07:35   

Choć wszystko wskazuje na to, że złote czasy na czytanie książek (dla mnie) minęły :-( to mam takie pytanko:

Czy ktoś tu ma może konto na portalu Lubimy czytać ? Założyłem sobie i kilka razy pomogło mi to znaleźć ciekawa pozycję do czytania, o której powstaniu wcześniej nie miałem pojęcia.

Jak ktos tam siedzi to niech mnie doda do znajomych, może w waszych bibliotekach znajdę kolejną wartą przeczytania książkę.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2018-10-11, 08:07   


I wywiad z Piekarą o przyszłości cyklu
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum