Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [1]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Mod
Autor Wiadomość
Athelle 
Pan Lasu
Upadły WładcaWiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2012-01-30, 16:21   

Jeżeli chodzi o Czarownice i Wiedzmy. Dobra, każdy ma swoje zdanie. Jeżeli twoim zdaniem są w obecnej formie beznadziejne nie graj nimi. Ja mam inne spojrzenie na ich przydatność, ale skoro są BEZNADZIEJNE to przecież nie będą dla Ciebie zagrożeniem.

Nie narzucam swojej wizji Legionów tylko daje im kilka jednostek (można tak powiedzieć, bo wcześniej po prostu nikt nawet nie zwrócił na nie uwagi w turniejach) i tłumacze w jakich oddziałach mogą mieć sens. Dla Ciebie nie maja. No dobrze, masz swoje przekonania, ja mam inne.

Przyzwania nie zostały jeszcze nawet szczegółowo opisane. Jasne jest, że musi dojść do mały zmian w statystykach by stworzyć to co wyżej opisałem. Mimo to już krytykujesz.
_________________

 
 
 
Infospec 
BerserkerDołączył: 31 Gru 2011
Posty: 59
Wysłany: 2012-01-30, 16:24   

Uważam je za beznadziejne bo nie potrafię dostrzec działającego rozwiązania z nimi w roli głównej. Widzę za to dużo mocniejsze składy bez nich.

Nie napisałeś w jakich oddziałach mają sens, tylko z jakimi jednostkami "mogą" okazać się przydatne.

Jak chcesz osłabiać przyzwańców w porządku, ale nie zmieniaj ich w stylu że żyją po 3 tury, albo nie mają ruchu 8)
 
 
 
Athelle 
Pan Lasu
Upadły WładcaWiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2012-01-30, 16:34   

Info to jest twój problem, ty musisz znaleźć dla nich rozwiązanie, albo je odrzucić.

Powiedziałem dlaczego zmieniam przyzwania. Podałem sensowne argumenty. Ty rzucasz tekstami, ze są drogie co jest bzdurą (gramy na modzie z przychodem many!), że nie są za silne... wczoraj w bitwie traciłem 4 poziomowe oddziały po walce z Golemem który jest tylko przyzwaniem 4 poziomu. To nie jest siła? Nie masz pojęcia szczerze mówiąc o czym mówisz.

Gracz nie może być bezradny w momencie gdy wróg ma swoja turę. Nie jest umiejętnościom rzucić dwa czary zadające 100 punktów obrażeń i przyzwać Golema na dobicie.
_________________

 
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-01-30, 16:56   

No to się wypowiem jako osoba z większym doświadczeniem w grze niż Infospec.


Przede wszystkim, muszę powiedzieć, że zaczynam się już gubić w tym zmianach. Przez te wszystkie ograniczenia rozgrywka przestają przypominać Disa. Wiem Elle, że chodzi Ci o zwiększenie dynamiki, ale stanowczo za bardzo się rozpędzasz w swoich działaniach, szczególnie, że nie ma czasu na ich przetestowanie. Jeśli dobrze wiem, została na tym modzie rozegrana jedynie jedna gra (Elle vs Nagu), a i to miało miejsce przed sporą część spornych zmian. Zaś do modyfikacji moda w czasie gry właściwej mam bardzo negatywne podejście, szczególnie ze względu na poprzednie turnieje, gdzie właśnie brak jasno opracowanych zasad na początku i zmiany w trakcie turniejów bardzo utrudniały, jeśli nie uniemożliwiały ich dokończenie.
Sam się bałem, jak będzie wyglądała sprawa z przyzywanymi stworami, ale już zostawienie tego jak jest jest lepsze niż proponowane zmiany. Przede wszystkim, krzywdzą one Hordy. Rozumiem, że żywa zbroja została dana do kategorii wojowników, bo Imperium nie ma przyzwańca na 1 poziomie i przez to zwiadowców. Ale mroczny ent nie jest jakoś specjalnie potężny, by dawać go do strażników. Równocześnie, Przymierze wychodzi na plus przy tym rozwiązaniu. Bo łącznie mają 3 mobilnych przyzwańców + większy ent jest silniejszy niż mroczny.
Na chwilę obecną nie wyobrażam sobie, by brać wiedźmy czy czarownice do jakiegokolwiek składu. Dlaczego? Bo są zwyczajnie słabe w obecnej formie i marnują miejsce w drużynie. Jedynie sukuba wydaje się ciekawa, ale jeśli będę chciał ją mieć w składzie, to wezmę ją za punkty, bo szkoda marnować drogi rozwoju na czarownice i wiedźmy kosztem innych magów. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że magia będzie teraz dominowała w bitwach, jednostki z tak małą ilością PŻ nie mają praktycznie racji bytu. I nie zgodzę się, że taktyka Legionów opiera się na ataku w sąsiednie jednostki, nie z takimi magami i wsparciem jak zwierze itd.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Infospec 
BerserkerDołączył: 31 Gru 2011
Posty: 59
Wysłany: 2012-01-30, 17:03   

Athelle co się burzysz !? przecież zgodziłem się z obniżeniem statystyk przyzwańców.
Jestem przeciwny zmianie ich charakteru.

Pisałem, że rzucanie niektórych z nich jest drogie, ale tylko w przypadku gdy co turę używa się jakiś zaklęć.
Jeśli oszczędzasz przez 3-4 tury manę to faktycznie mogą okazać się tanie.

Athelle napisał/a:
Nie jest umiejętnościom rzucić dwa czary zadające 100 punktów obrażeń i przyzwać Golema na dobicie.

Wiesz grając na modzie i oszczędzając manę - faktycznie nie jest to szczególnie nadzwyczajne zagranie.
Natomiast gdyby gra toczyła się na normalnych zasadach, takie zagranie jest bardzo przemyślane strategicznie.


Piszesz, że to mój problem, bym sobie znalazł rozwiązanie
To już nie mogę prosić o jakieś działające pomysły? :-/
Owszem naprowadziłeś mnie trochę, ale nadal nie jestem przekonany co do ich użyteczności i nie potrafię znaleźć działającego składu z nimi.
Jesteś bardziej doświadczony gracz, myślałem, że coś doradzisz konkretnego, a nie odwracasz kota ogonem.
 
 
 
Athelle 
Pan Lasu
Upadły WładcaWiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2012-01-30, 17:35   

Wisz, jak mówiłem statystyki przyzwańców w momencie zmian które wprowadziłem będą lekko poprawione. Imperium nie ma jednostki zwiadowczej. Wcześniej tez nie miało jednostki słabej która można by użyć w takiej roli. Wiec tutaj nic się nie zmienia.

Szlifuje moda i wszystkie zmiany będą ładnie spisane, wszystko będzie przejrzyste. Od początku było jasne, że w grę wchodzi modyfikacja. Jeżeli wprowadzone zasady nie zadziałają w rundzie wstępnej to przywrócimy normalne.

Apropo liczby walk na modzie, z Nagiem grałem raz, dodatkowo testowałem moda w kilku walkach na necie. Wszystko co robię nie jest efektem jednej bitwy testowej. Tak dla jasności.
_________________

 
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
KaźniodziejWiek: 26
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2012-01-31, 10:23   

Co do tych przeliczników pisałem mocno ogólnie, faktycznie nie do końca można było się w tym zrozumieć. Po prostu widziałem niektóre twoje przeliczniki które były mocno abstrakcyjne, chociaż może zostawię temat. Mam niestety mało czasu, a żeby sprawę dokładnie wyłuszczyć musiałbym parę przykładów zacytować i omówić, bo tak to będę gadał zbyt ogólnikowo.

Co do przyzwań, mi akurat proponowane zmiany bardzo się podobają, ale przy sporej zmianie statystyk przywołańców. Można się kłócić, że niby po co to ruszać, że jest dobrze jak jest... Ale nie jest, jeśli rozgrywka ma być zbalansowana i ciekawa to tutaj trzeba coś zrobić. Przy czym przy takiej zmianie przywołańców trzeba by chociażby pozmieniać wartość pdków jaką się otrzymuje za ich pokonanie, chodzi przede wszystkim o strażników i zmniejszenie tejże ilości.

Co do wiedźm, to teraz na pewno są mocniejsze niż były, to z całą pewnością, ale faktycznie są dość słabe. Legiony to w ogóle jest niemożliwie ciężka sprawa, bo wątpię by można je skutecznie zbalansować. Chociaż niewiadomo, może typowo łucznicze wiedźmy jednak mógłby uratować nieco sprawę. Generalnie jeśli chodzi o składy jest u Legionów krucho, głównie przez to, że w standardzie mają dwie jednostki dwupolowe, czyli jeśli chodzi o jednopolowce to mamy tylko magów i wojowników. Żeby jeszcze diabły miały taką siłę co olbrzymy...
Gdyby nie ciekawe czary to Legiony na multi miałyby bardzo krucho.

Jedna sprawa, w ogóle nie rozumiem czemu zrezygnowano kompletnie z kopalń złota czy źródeł many. Parę takich rozrzuconych na mapie na pewno by nie zaszkodziło, a jeśli chcę się komuś dać wysoki stały przychód to chyba nie jest żadnym problemem umieszczenie na mapie paru kopalń nieprzejmowalnych dla wroga. Zwłaszcza, że i tak na mapach jest gdzie je wpleść (pasy wodne dookoła), a i krajobrazowo nie byłoby z tym problemów. Nie do końca rozumiem po co tutaj takie zmiany systemowe, skoro przy wykorzystaniu obecnych środków można osiągnąć identyczny efekt.
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Athelle 
Pan Lasu
Upadły WładcaWiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2012-01-31, 11:21   

Sae ze złotem i mana jest ogólnie taki problem, ze bitwy maja trwać około 10 tur. Zanim byśmy je zdobyli i zaczęli czerpać z nich korzyści walka by się konczyla ; p Nie moge zmienic modyfikacja wartosci przychodu z kopalni i zrodel many.
_________________

 
 
 
Saemiel 
Pandemoniusz
KaźniodziejWiek: 26
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 721
Skąd: VI Piekło
Wysłany: 2012-01-31, 11:34   

Akurat ja miałem na myśli, że po prostu postawić na mapie parę kopalni, od razu z terenem, ale tak ustawionych, że przeciwnik nie mógłby ich przejąć. Ale jeśli walki mają być tak krótkie to akurat element ekonomiczny kompletnie odpada. Zamilczę co by jakiejś głupoty jeszcze nie palnąć (tak to jest jak się 150 nieprzeczytanych postów nadrabia w 20 minut ^^).
_________________
Vituperatio stultorum laus est
 
 
 
Athelle 
Pan Lasu
Upadły WładcaWiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2012-01-31, 14:41   

Aktualizacja. Ostateczna wersja moda i pełny spis zmian.
_________________

 
 
 
Infospec 
BerserkerDołączył: 31 Gru 2011
Posty: 59
Wysłany: 2012-02-01, 00:39   

Wkradł się chochlik mały w opisie umiejętności bohaterów na poziom, mianowicie na drugim poziomie można wziąć dowodzenie :-P


Athelle napisał/a:
Żywa Zbroja (175, 75DMG) - wojownik
Golem (150HP, 50DEF, 70DMG x6) - strażnik

Walkiria (220HP, 50DMG x6) - wojownik
Kamienny Przodek (350HP, 150DMG) – strażnik

Zły Ent (275HP, 50DMG) – strażnik
Koszmar (200HP, 55DMG x6) – wojownik
Thanatos (300HP, 100DMG, 35 TRUCIZNA) – wojownik

Beliarh (300HP, 75DMG) – strażnik
Mściciel (250HP, 75DMG x6) – wojownik

Ent (175HP, 75DMG) – wojownik
Większy Ent (250HP, 90DMG) – wojownik
Zieleniec (300HP, 80DMG x6) – strażnik


Poruszę kwestię przyzwańców. Rozegrałem sobie na szybko 3 gry, by sprawdzić ich skuteczność. Grałem klanami, imperium i legionami. I powiem wam, że jestem przerażony :admin:

Klany
Jeśli chodzi o klany walkiria po prostu zamiata wszystko co jej stanie na drodze :)
Właściwie to ona została osłabiona? Nie odczułem tego wcale :)
Można ją zajebiście spamować. 3 walkirie są w stanie zrobić takie rozpierdol że to się w głowie nie mieści. Dobre na wszystko praktycznie. Do osłabiania neutrali, do osłabiania wrogich oddziałów, są tak silne, że 3 walkiriami rozniosłem wrogowi stolice (co prawda komputer).
A w środku miał strażnika, 2 czarnoksiężników i 3 opętanych, czyli jakby nie patrzeć silniejszy skład niż będą mieli żywi gracze. Jest boska :D
Kamienny przodek - jest nieużyteczny. Brak ruchu sprawia, że trzeba go postawić w jakimś wąskim przesmyku by zablokował wejście. Komputer przez 2 tury nie kwapił się z atakiem na niego, a gdy już się do tego przymierzał, ten zdążył zniknąć :D

Imperium
Żywa zbroja. Do osłabiania wrogich oddziałów nadaje się średnio w porównaniu do takiej walkirii wręcz beznadziejnie. Imperium ma dużo przydatniejszych czarów typu pośpiech czy zwinność. Nie wiem może na złodziei się przyda, jej charakter się nie zmienił właściwie wcale. Nadal jest to stara dobra? zbroja, tylko teraz trwa dłużej.
Jeśli natomiast chodzi o golema. To jest to największe osłabienie w tym modzie ze wszystkich ras dostępnych. Teraz jest BEZUŻYTECZNY. Normalnie golemem można było pokazać wrogowi co znaczy dostać kamieniem po mordzie a teraz? Stawiasz ot sobie kamień i nie można go ruszyć. On nie może się ruszyć, a ty nie musisz go atakować. Nie wiem jakby na zawsze tam stał to może by w końcu kogoś zmusił do zaatakowania go, a tak? Nie ma sensu. Poczekać i zniknie. Ktoś może powiedzieć, że można tak zamknąć wroga w pułapkę. Na której mapie ja się pytam? Raczej opóźnić przemarsz wroga nic po za tym. Jak wróg będzie musiał go zniszczyć to to zrobi, jak nie będzie musiał - to go oleje i tyle w temacie.

Legiony
Dzięki Athelle za Mściciela. Co prawda nie jest tak tani jak walkiria przez co nie można go tak spamować, ale za to jest silniejszy no i trwa 3 tury :) W ogóle chyba błąd jest, chociaż jeszcze sprawdzę, ale w grze miał chyba 275hp z resztą nie ważne. Zmiana bardzo mi się podoba bo lubię jak legiony dostają wreszcie jakieś wzmocnienie, ale chyba negatywnie wpływa na balans, no ale ciii :admin:
Jeśli chodzi o beliarha. To śmiech na sali :D Koleś się nie rusza, a w porównaniu do strażników innych ras wypada .... , no najgorszy możliwy jest, ale w sumie też tani to się nie będę rzucać.

Tak patrzę to ta zmiana najbardziej dotyka Imperium i Elfy. Bo ich ULTIMATE przyzwańce są bezużyteczne. Ponadto mega wzmocnienie dla klanów i średnie wzmocnienie dla legionów.


PS.
Tak przy okazji. Czy przypadkiem nie miało być tak, że komes ma czary do 4 poziomu?
Bo już się pogubiłem w tej kwestii.
 
 
 
Athelle 
Pan Lasu
Upadły WładcaWiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2012-02-01, 07:12   

Zapomniałeś dodać, ze Żywa Zbroją można spokojnie zjechać Walkirie w bezpośredniej walce.

Mówisz o Golemie "nie ma sensu atakować, poczekać 3 tury i zniknie" - czy to własnie nie o to w pewnym stopniu chodzi by wroga powstrzymać od marszu w stronę naszej stolicy, oddziałów. Genialna sprawa. Kupujesz sobie Golemem mnóstwo czasu żeby się przegrupować, uleczyć rany itp itd.

Jeżeli chodzi o atakowanie stolicy Walkiriami. Żeby moc mieć trzy musisz je przyzwać wcześniej, w odpowiednim momencie - co z kolei wymaga od Ciebie myślenia i bądź co bądź umiejętności. Musisz je utrzymać przez kilka tur co też same w sobie nie jest proste. W momencie kiedy atakujesz stolice, obrońcy za każdym razem gdy pokonają tego typu przyzwanie będą awansować o poziom. Wiec to nie ważne ile walkirii wyślesz, samymi przyzwaniami nie podbijesz stolicy wroga. Oczywiście zostawianie Strażnika Stolicy samego jest dość ryzykowne i może się źle skończyć.

Po rundzie wstępnej może dojść jeszcze do małych zmian. Grajmy, testujmy..
_________________

 
 
 
Infospec 
BerserkerDołączył: 31 Gru 2011
Posty: 59
Wysłany: 2012-02-01, 13:27   

Zgadza się pomysł ze strażnikami jest dobry, ale nie wszystkie mapy są pod niego przystosowane.

Splamione Ziemie - tu jest to w miarę możliwe
Twierdza de Lalye - nie ma gdzie go ustawić by blokował
Czarna Puszcza - można zablokować 2 przesmyki do neutralnych miast, a tak można ich ominąć, po prostu idąc na wroga normalnie
Granice królestwa - tutaj można zablokować przejście przy górnym mieście, przy dolnym mieście potrzeba dwóch strażników by zablokować w pełni

Sądzę, że strażnicy powinni dużo dłużej trwać. Narazie po prostu trwają zbyt krótki okres czasu.
Tak samo strażnik legionów powinien być bardziej przypakowany w stosunku do strażników innych ras bo nie spełnia się w tej roli kompletnie (gdzie mu tam do golema, kamiennego przodka czy zieleńca?).

Co do walkirii i żywej zbroi. Niby żywa zbroja ją jedzie, ale zauważ, że walkirią nie będę atakować przyzwańców wroga, tylko użyję ją by zrobić wrogim oddziałom jesień średniowiecza co w przypadku zbroi nie zdaje egzaminu. Z resztą nie każda rasa może sobie pozwolić na kontrowanie walkirii taką zbroją bo po prostu takowego przyzwańca nie mają (przykładowo legiony jak mają ją skontrować - dużo droższym mścicielem?).

Ogólnie pomysł wojownik, strażnik jest fajny, ale niedopracowany. Strażnik powinien trwać duuużo dłużej by był efektywny. Bo teraz jest za mało miejsc w których można go postawić i za szybko znika.======================================
Osobiście proponowałbym rozwiązanie bazujące na twoim pomyśle rozwalania przyzwańców przyzwańcami.
Czyli zrobił rozdzaj przyzwańców specjalizujący się w osłabianiu wrogich oddziałów i były by to przykładowo:
- golem
- koszmar
- zieleniec
- walkiria
- piekielny ogar
Oczywiście wszystkie zrównane statystykami i obrażeniami. Osłabienie wrogich oddziałów przy ich użyciu polegałoby na obrażeniach zadawanych wszystkim jednostkom wroga, ale nie na tyle by ich zabić jak obecnie można zrobić 2 walkiriami. Myślę 35-45 to górna granica obrażeń jakie mogłyby zadawać takie przyzwańce.

Oraz zrobić drugi rodzaj przyzwańców specjalizujący się w rozwalaniu "przyzwańców osłabiaczy" i były by to przykładowo:
- żywa zbroja
- thanatos
- większy ent
- kamienny przodek
- beliarh
Z wyrównanymi statystykami i pojedynczym atakiem. Oczywiście nie mogliby zostać za bardzo przypakowani by nie spowodować, że ich rola rozwalania przyzwańców uległa by zmianie na osłabianie drużyn. Czyli musieliby być wystarczająco silni by rozwalić samotnie walkirię - ale - wystarczająco słabi by nie zastapić walkirii w kwestii osłabiania wrogich oddziałów.

I tak bym to widział.
Jeszcze bym dorzucił z chęcią twój pomysł ze strażnikami, najlepiej działającymi na stale, ale brakłoby przyzwańców, szczególnie jeśli chodzi o imperium. Chyba, że by utworzyć czy coś oO.
 
 
 
Athelle 
Pan Lasu
Upadły WładcaWiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2012-02-20, 18:58   

http://www.mediafire.com/?0e2juum5sybejei

Zaktualizowana wersja moda dla graczy którzy zaczynają fazę pucharową.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum