Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Potter
Autor Wiadomość
Alexij Septimus 
Paladyn
Bronie



Wiek: 29
Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 341
Skąd: Tarnowskie Góry :)
Wysłany: 2011-08-06, 15:40   

Ten system cytatów jest jakiś dziwny. Przecież użyłem guzika z forum do cytowania, a zdanie nadal widzę w poście. Dziwne, że forum napisało, MachaK, a nie Arosal.
_________________
 
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2011-08-06, 19:49   

Alexij Septimus, to się zdarza.

Ja myślę, że Harry Potter was nie drażni jako świat, ale jego komercjalna otoczka. Mnie osobiście HP się podoba - nie ma co się tu rozpisywać - jest to wielowątkowa, spójna historia czerpiąca z wielu innych dzieł fantasy (no cóż HP jest fantastyką - gdyż czym innym miałby jest? Fantastyka to nie tylko elfy i biegające Gandzialfy, ale magia i hmm różne stworki - Verthiss proponował utworzyć nowego gatunku, ale to nonsens - już widzę wikipedię Harry Potter - książka z gatunku harrypotter).
Filmy może i są płytkie, ale np. bitwę o Hogwart oglądało się miło.
Co do tytułowych różdżek - przynajmniej nie jest to książka wtórna.
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-08-06, 21:04   

Daję Wam tutaj link, są tu fragmenty z bitwy o Hogwart, ktoś to nienajgorzej zmontował:

http://www.youtube.com/watch?v=vZEwmOaEPUY
_________

A tuprzekrój przez wszystkie części...

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Harry Potter nosi znamiona typowej fantastyki, czy się to komuś podoba czy nie.
 
 
Verthiss 
Wiedźmiarz
The Nameless One



Wiek: 32
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Alzonia
Wysłany: 2011-08-07, 00:02   

Nosi znamiona to dobre określenie ;P
Mogę powiedzieć, że wręcz perfekcyjnie dobrane.
_________________
Masz trochę niespożytkowanego czasu? Myślisz, że małe dziewczynki i chomiki z zasady nie są niebezpieczne? Chcesz osiągnąć wyższy stopień nerdostwa? Zagraj z nami w LoLa! :D
http://signup.leagueofleg...ea06b8464041734
 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-08-07, 08:38   

Verthiss siedź sobie w swoim świecie, jesteś na tym punkcie jakiś przeczulony. Odnieś się choć raz do wypowiedzi innych zwolenników tej książki.
Nosi znamiona tak jak inne dzieła, to bezbłędnie wskazuje do jakiego gatunku się zalicza.

W ramach wyjaśnienia... Pani Rowling przy tworzeniu własnego nazewnictwa zazwyczaj korzysta z łaciny.

Przykład:

INFERIUS - to ożywiony trup na usługach czarnoksiężnika, dzisiaj znany jako zombie. Wystarczy zajrzeć do dobrego słownika łańskiego, żeby się przekonać, że słowa inferiae, inferus mogą wzbudzić dreszcz przerażenia, bo wiążą się ze światem umarłych, piekła i wyrządzaniem zła. Korzysta
 
 
Elendu 
Leśny Duszek
driada



Wiek: 34
Dołączyła: 21 Gru 2009
Posty: 158
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2011-08-14, 10:49   

Co do inferiusa zdaję sobie sprawę z pochodzenia, drażni mnie jedynie nieco nadawanie niepotrzebne nowych nazw istotom, które nazwy juz mają, wprowadza to niepotrzebny zamęt.
Co do różdżek i Zgredka nie dziwi mnie to, bo jest powiedziane że skrzaty mają spore możliwości magiczne, ale że są związane ze swoim państwem, nie wykorzystują tej mocy. W tym kontekście jedynie zastanawiam się po co mrużka (czy jak ona była nazwana) miała niby ukraść różdżkę do rzucenia mrocznego znaku, chyba że coś pokręciłam, książkę czytałam parę lat temu :P Nieścisłości odnoszę głównie do czarodziejów, gdyż tylko oni używają takiego "zaawansowanego" sprzętu :P
A czy tego chcemy, czy nie, HP jest fantastyką i nie jest jedyną, choć pewnie najbardziej znaną, z mniej poważnej fantastyki. Można by wydzielić podtyp, ale jak podzielić, które książki gdzie się należą? wiele jest na granicy, są też na tyle różnorodne że ciężko wydzielić jednoznaczne granice. Ja się z tego cieszę, bo dzięki temu mogłam wchodzić w fantastykę stopniowo, nie wyobrażam sobie siebie jako 10-letniej, niewinnej dziewuszki zaczytującej się we władcy pierścieni albo jakimś dark fantasy. Zamiast tego wybierałam te mniej poważne, choćby i HP jak już wyszedł, stopniowo wchodząc w bardziej mroczne konwencje. Dlatego nie będę się wypowiadać za takimi podziałami.
Co do Zmierzchu, zaliczanie go do horroru jest idiotyzmem. Prędzej bym go dała do fantastyki (nie zabijać! :P) ze względu na obecność fantastycznych istot itp ale brak elementow horrorowych, bo niech mi ktoś powie co w tej bajeczce jest straszne? Przez obietnicę daną przyjaciółce przeczytałam całość i poza strasznymi wątkami romantycznymi nic nie zjeżyło mi włosów na głowie :P
 
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2011-08-14, 15:15   

elendu napisał/a:
bo niech mi ktoś powie co w tej bajeczce jest straszne?


Ten gość to wampir i to wampir co się świeci, czy to Cię wystarczająco nie przeraża!?

Co do HP - czytałam, z oglądaniem gorzej, bo świat wykreowany w filmie do mnie absolutnie nie przemawia (a już szczególnie to, co zrobili w filmie z Lupinem...). W czytaniu doszłam do połowy "Harry Potter i Książę Półkrwi" i zostawiłam to w cholerę. I tak wiem co się dalej dzieje... Obecnie, jeśli już się za coś biorę to za scenę fanowską z HP (Dramione, anyone?). Dyskusje czy serię HP nazwać fantastyką, czy nie, to kłótnie pozbawione sensu imho, bo czy tego chcecie, czy nie, HP jest fantastyką i parę fochów haterów tego nie zmieni.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum