Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Vozu
2012-08-13, 15:56
Kącik Filozoficzny
Autor Wiadomość
MachaK 
Barbarzyńca
Mojra Nevendaaru



Wiek: 111
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 936
Skąd: Popielisty wschód
Wysłany: 2011-08-01, 23:23   

A zapomnieliście, że na forum sprawy religijne nie są poruszane?
_________________
Szaleństwo jest bramą, po której znajduje się nieśmiertelność. Nieśmiertelni mają wgląd na czas i przeznaczenie, a mając wgląd ma się też wpływ. Poddaj się władzy Mojrom, byś się nie rozpadł.
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-08-01, 23:24   

A zauważyłaś, że ten temat o nie zahaczał... Ba nawet sami admini sie w nim wypowiadali?
Ostatnio zmieniony przez Arosal 2011-08-01, 23:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-08-01, 23:24   

"Trochę" mało mnie satysfakcjonuje. Jak chce się wypowiadać, należy wiedzieć bardzo dużo.

Arosal napisał/a:
Poza tym warto na cos zwrócić uwagę. Jeśli siła tworząca nas wzorowała się na sobie, pomyślmy gdzie w tym wszystkim możemy dostrzec podobieństwo do samych siebie. Mam nadzieje, ze rozumiecie o czym mówię. Wszystkim nazywam tutaj świat i to co wchodzi w jego strukturę.
Słowa klucz to tutaj "wzór, niestabilność", możecie coś dopowiedzieć, ewentualnie zapytajcie jeśli jest jakaś nieścisłość


Znowu chcesz mi zadać temat jak na maturze ;>
Osobiście uważam, że fragment o tworzeniu ludzi na podobieństwo, jak to ująłeś, siły tworzącej, miał za zadanie działać głównie jako forma nobilitacji ludzi jako gatunku - a raczej jako usprawiedliwienie dla ludzkiego uważania się za kogoś lepszego niż inne istoty żywe.
Osobiście unikam szukania podobieństw człowieka do Boga bo ten drugi umyka mojemu postrzeganiu i nie potrafię go ni w ząb zrozumieć :)
Za to można zauważyć bardzo wiele ciekawych podobieństw pomiędzy człowiekiem a innymi zwierzętami, które cokolwiek dyskredytują wiele spojrzeń na "wyższość rodzaju ludzkiego".

EDIT:
MachaK, z łaski Adminów tutaj można takie kwestie poruszać z zachowaniem należytego poziomu.
_________________
 
 
Elendu 
Leśny Duszek
driada



Wiek: 34
Dołączyła: 21 Gru 2009
Posty: 158
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2011-08-01, 23:27   

Pamiętaj proszę, Aro, że Islam jest religią stosunkowo młodą i chwilowo w ich świecie dość sporo się dzieje w sensie politycznym, militarnym itp. Tak jak chrześcijaństwo w średniowieczu, tak i oni dość rygorystycznie i fanatycznie do tego podchodzą jeszcze. Oczywiście nie wszyscy, mówię o ekstremistach, którzy najbardziej się rzucają w oczy. Prawdopodobnie za jakiś czas i oni przeproszą za błędy, kiedy zrozumieją że błędy ludzi nie dyskredytują, a przynajmniej nie powinny dyskredytować, religii.
 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-08-01, 23:29   

Trochę niejasno się wyraziłem. Chodziło mi o to, że jako jedyni jesteśmy artystami, artysta miał stworzyć ten świat, słowo wzór i niestabilność miały się tutaj odnosić do czegoś zupełnie innego. Chcę żebyście spojrzeli na niego tak jak na samych siebie, czy widzicie coś co go z nami łączy? konkretnie chodzi mi o moment tworzenia/planowania tego największego dzieła.

PS: Zapamiętam to Elendu
Ostatnio zmieniony przez Arosal 2011-08-01, 23:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MachaK 
Barbarzyńca
Mojra Nevendaaru



Wiek: 111
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 936
Skąd: Popielisty wschód
Wysłany: 2011-08-01, 23:33   

Arosal napisał/a:
Chcę żebyście spojrzeli na Boga tak jak na samych siebie


I nie sądzisz, że sprawa religii nie jest poruszana tutaj?

I nota bene - do mnie w formie żeńskiej.
_________________
Szaleństwo jest bramą, po której znajduje się nieśmiertelność. Nieśmiertelni mają wgląd na czas i przeznaczenie, a mając wgląd ma się też wpływ. Poddaj się władzy Mojrom, byś się nie rozpadł.
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-08-01, 23:35   

Dobrze zastapie słowo "Boga" czymś innym

Czasami wydaje mi się, że stwórca to artysta, który tak ja ludzki kompozytor szuka natchnienia, wzoru, jest niestabilny czasem zabawny momentami nikczemny. Jeden z najmniejszych elementów tego świata atom ma strukturę do złudzenia podobną do gigantycznych układów planetarnych, idealną figurą zdaje się być tutaj okrąg/elipsa. Obserwuję ziemię, widzę jej niestabilność i dochodzę do wniosku, że on też taki właśnie musi być.

To zaledwie namiastka tego co udaje mi się momentami wysnuć, tak podsumował bym swoje nieudane pytanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum