Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Hobbit, czyli tam i z powrotem
Autor Wiadomość
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2011-07-20, 13:22   Hobbit, czyli tam i z powrotem

:)

Jako, że ex-.datowskie krasnoludy pozostawiły mniejszy lub większy niedosyt warto rzucić okiem na karasi rodem z nowej ekranizacji tolkienowskiego Hobbita:

Thorin Dębowa Tarcza


Balin i Dwalin


Kili i Fili


Bombur, Bofur i Bifur


Oin i Gloin


Nori, Ori i Dori
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2011-07-20, 13:27   

Aż czuje się od nich ten bajkowy klimat Hobbita ^^ Mam wielkie nadzieje co do tego filmu i nie wybaczę twórcom jeśli skalają tą książkę psując ekranizację ;-)
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
Ostatnio zmieniony przez Raven 2011-12-01, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MachaK 
Barbarzyńca
Mojra Nevendaaru



Wiek: 111
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 936
Skąd: Popielisty wschód
Wysłany: 2011-07-20, 15:59   

A tutaj hobbit gada z elfem - proszę zauważyć, że elfy mają już elektryczność

http://1.bp.blogspot.com/...fh96do1_500.png
_________________
Szaleństwo jest bramą, po której znajduje się nieśmiertelność. Nieśmiertelni mają wgląd na czas i przeznaczenie, a mając wgląd ma się też wpływ. Poddaj się władzy Mojrom, byś się nie rozpadł.
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2011-07-20, 17:27   

O, Fili to kawał ciacha jak na krasnoluda ;-)

Widziałam część fotek wcześniej, są obiecujące, to trzeba przyznać. Dla mnie, niestety, Hobbit będzie miał jeden, zasadniczy minus - brak Eomera z Rohanu :-(
_________________

 
 
 
mozora 
Adept
Tłumacz



Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 800
Skąd: Du Weldenvarden
Wysłany: 2011-07-20, 19:09   

Bardzo fajne przebrania, będę żdziwiony jak nie dostaną oskara za kostiumy.
_________________

 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-07-20, 20:37   

Ble, nie przemawiają do mnie te krasnoludy. A ten Fili to jakaś nieudana krzyżówka elfiego amanta z wojownikiem krasnoludem. Ale ogólnie jestem zdania, że w filmie ciężko jest przedstawić krasnoluda.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2011-07-22, 17:20   

Mnie się podobają, tylko są w większości za chude i używają mieczy, które wyglądają na ludzką robotę. Ale jak dla mnie to Gimli z ekranizacji Władcy Pierścieni bije te karasie na głowę.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2011-07-23, 15:40   

Fili ma chyba naście lat (czyli dzieciak na karasiowe standardy), wiec trudno by wyglądał jak circa 60 letni Gimli ;P=
Cytat:
używają mieczy, które wyglądają na ludzką robotę

To raczej ludzie używają mieczy które wyglądają na krasnoludzką robotę, karasie byli przed ludźmi przecież.
Muszę pochwalić jeden fakt- krasnoludy walczą na wzór rzymskich legionistów, krótkimi szerokimi mieczami, osłaniając się tarczami (na filmiku z bloga PJ był urywek z walki). Jest sens w tej metodzie.
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2011-07-23, 18:08   

Jakoś żaden z wstawionych tu karasi nie ma tarczy, a każdy wygląda jakby walczył indywidualnie, a nie w formacji. W sumie nie widziałem żadnego filmu, w którym była pokazana bitwa z udziałem regularnych wojsk karasi więc nie wiem jak walczą krasnoludy w grupie.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Zarrr 
Krasnolud
Dziadołak



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 6
Wysłany: 2011-07-23, 22:31   

Te Krasnale wyglądają dość oryginalnie, choć jak dla mnie część z nich jest zbyt smukła i jakoś nie czuć od nich krasnoludzkiej krzepy.
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2011-07-24, 21:39   

waskos, heh byłem swego czasu na prelekcji o tym jak powinna wyglądać krasnoludzka armia, prowadzący przekonywał że na wzór rzymski. Z tym że zamiast pila mogą używać toporów do rzucania.
Tak swoja drogą, to Legioniści wbrew pozorom byli dobrzy również w walce 1na1 (i także do takiej walki szkoleni). W przeciwieństwie do falangitów po rozbiciu szyku nie ginęli jak owieczki (mam tu w szczególności na myśli falangę typu macedońskiego z sarris :mrgreen: ).
Choć fakt mogli dać więcej mięśni tym karasiom... Zobaczymy jak to się będzie prezentować na ekranie...
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2011-07-24, 22:29   

Wiem co nieco o legionistach. Prawda to, że byli bardziej mobilni od falangi, która mogła funkcjonować jedynie w okreslonych warunkach terenu. Rzymski oddział nie walczył również w takim zwarciu jak falanga, min. dzięki temu zdołali pokonać w ostatecznej bitwie o Kartaginę Hannibala, który z kolei wcześniej pokonał w podobny sposób Rzym po Kannami. Mówisz, że karasie powinni walczyć jak rzymianie? Cóż, skoro tak powiedział ktoś kto się tym zajmuje, to uwierzę. Chociaż jak dla karasie są trochę zbyt mało mobilne jak legionistów, ale patrząc na budowę karasi tu przedstawionych to może pasować. Jestem jednak przyzwyczajony do bardziej umięśnionego wizerunku krasnoludów
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-07-24, 22:41   

Dla mnie krasnoludy dzięki swoim warunkom fizycznym powinny być obleczonymi w zbroje małymi czołgami z małą szybkością, ale za to z dużą siła uderzenia. Zaś te tu przedstawione przedstawiają raczej ludzki styl walki, no ale czego wymagać po jankeskich filmach. W takich "300" Spartiaci pomykają z samymi mieczami, tarczami i czerwonymi pelerynami jak wcale superman. Akcja ponad realizm.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2011-07-24, 22:53   

Wisz napisał/a:
Dla mnie krasnoludy dzięki swoim warunkom fizycznym powinny być obleczonymi w zbroje małymi czołgami z małą szybkością, ale za to z dużą siła uderzenia. Zaś te tu przedstawione przedstawiają raczej ludzki styl walki, no ale czego wymagać po jankeskich filmach. W takich "300" Spartiaci pomykają z samymi mieczami, tarczami i czerwonymi pelerynami jak wcale superman. Akcja ponad realizm.


Zdajesz sobie sprawę, Wiszu, że "300" było ekranizacją komiksu więc wszelkie zarzuty dotyczące zbyt małego realizmu są cokolwiek... zabawne?
Nie znam tolkienowskiego fantasy za dobrze, ale te krasnoludy tutaj nie wyglądają źle ani nielogicznie - po prostu nie są aż tak naładowanymi mięśniami machinami bojowymi jak wielu ich lubi przedstawiać.
_________________
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-07-24, 23:26   

Tak Vozu zdaje sobie sprawę, że to ekranizacja komiksu, ale mimo, że film bardzo mi się podoba, to ich "uzbrojenia" nigdy nie strawie.
Co do krasnoludów, dla mnie nie ważny jest świat, skoro przedstawia się ich tak prawie wszędzie tak samo. I w takich warunkach jest logicznym, że mają takie, a nie inne warunki fizyczne. Bo rozrywka rozrywką, ale sam strasznie nie lubię braku realności czy logiczności w filmach, co można często oglądać na ekranie, gdzie Rambo z kuszą rozwala obóz wroga itd.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Zarrr 
Krasnolud
Dziadołak



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 6
Wysłany: 2011-07-25, 00:00   

Co do realistycznego sposobu walki wydaje mi się że Krasnale powinny walczyć w szyku falangi z długimi sarissami, przy rzymskim szyku manipularnym byli by zbyt podatni na ataki kawalerii(w bitwie pod Magnezją Seleukidzcy katafrakci przełamali szyk Rzymian).

Na filmie z planu zdjęciowego Krasnale prezentują się lepiej, wyglądają dużo bardziej krasnoludzko niż na tych zdjęciach. Na urywku z tego filmiku widać że Krasnale nie walczą w żadnym szyku tylko beztrosko i z impetem rzucają się na wroga, myślę że taki sposób walki najlepiej oddaje charakter dziarskiej Krasnoludzkiej kompanii.

http://hatak.pl/aktualnos...ita_w_tym_roku/
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2011-07-26, 00:10   

Jak dla mnie niektórzy z nich są zbyt ludzcy :-/

Dokładniej się wypowiedzieć nie mogę bo książkę czytałem dawno i nie pamiętam nic z opisów tych karasi.

Bombur jakby wyjęty z pewnej wioski galów, która stawiała opór rzymianom :mrgreen:
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Waskos 
Patriarcha
Kapłan Spamu



Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 595
Skąd: Masłowy Bród
Wysłany: 2011-07-26, 09:20   

Nie wydaje mi się, aby falanga była dobrą formacją dla karasi, a już na pewno nie macedońska. Po pierwsze karasie mieszkają w górach, a tamtejszy teren dość mocno ogranicza skuteczność falangi. Po drugie falanga macedońska była bardzo mało mobilna, podczas bitew była wspierana przez oddziały kawalerii, co w przypadku klanów odpada.
_________________
I lubię patrzeć, jak w panice
Pospólstwo z mieniem pierzcha drogą,
A po ich piętach wojownicy
Depcą i ławą suną mnogą.
Lubię to sercem całym!
 
 
 
Zarrr 
Krasnolud
Dziadołak



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 6
Wysłany: 2011-07-26, 12:32   

Ale przecież masy wojska nie biegają po górskich szczytach, regularne bitwy mogą odbywać się praktycznie tylko w górskich dolinach a tam rozłożona falanga której skrzydła zabezpieczone są o podnóżami gór jest praktycznie nie do przejścia. Poza tym poza falangą Krasnale mogą mieć przecież też tradycyjnie uzbrojoną piechotę.
 
 
Michal787 
Adept
Łowca...



Wiek: 29
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 124
Wysłany: 2011-07-26, 17:05   

Wisz napisał/a:
Dla mnie krasnoludy dzięki swoim warunkom fizycznym powinny być obleczonymi w zbroje małymi czołgami z małą szybkością, ale za to z dużą siła uderzenia. Zaś te tu przedstawione przedstawiają raczej ludzki styl walki, no ale czego wymagać po jankeskich filmach.

Tak z pewnością na taką wyprawę jaką mieli przebyć każdy krasnolud powinien się oblec taką zbroją, że dziennie przechodziliby pareset metrów. To była wyprawa podróżnicza, nie wojna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum