Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Mapa Nevendaar
Autor Wiadomość
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2010-11-17, 12:39   Mapa Nevendaar

Nie wierzę w cuda, że taki temat nie był już tutaj poruszany ale ostatnio jakoś naszła mnie myśl, że skoro fani wiedźmińskiej sagi byli wstanie stworzyć mapę tamtego świata używając tylko szczątkowych informacji z książek to może i nam udałoby się coś takiego z Nevendaar? W kampaniach były jakieś drobne informacje o geografii i może jakby połączyć to wszystko w całość wyszłoby coś sensownego... Co o tym myślicie?
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2010-11-17, 12:50   

Coś takiego było w planach już od dawna, jedyny problem, że graficzną prezentacją miał się zająć Cethu (sam kształt kontynentu i uwagi co do klimatu zrobił Gaderic) i jakoś do tego nie doszło, nie wiem czy z racji tego, że ostatecznie przeszliśmy za mało kampanii (zbieranie danych do działu o historii Nevendaaru miało się pokrywać z pewnym rozeznaniem co do geografii) czy z innego powodu.

Generalnie Ceth zrobił tyle, ile jest na pliku w załączniku, a przynajmniej tyle wiem, że zrobił. Podobno ma to w większej rozdzielczości. Wysepki na dole to był zdaje się request Ellego, ale już czysto pod DH.

EDIT
Dodaję mapę Gaderica, na której wiele rzeczy jest dosyć logicznie umiejscowionych (np. Alkmaar [tam na dole] , bo Hordy w DI musiały się przebić przez góry, by następnie przekroczyć morze i w ten sposób osiągnąć właściwy Nevendaar).
http://img831.imageshack.us/img831/8468/mapa1n.jpg

Obraz.jpeg
Plik ściągnięto 306 raz(y) 37,49 KB

_________________
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2010-11-17, 12:57   

Na ten fundament przy wspólnej pracy można by nanieść krainy geograficzne, rzeki, nazwy mórz, tereny należące do danej rasy, miasta i miejsca ważne fabularnie.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2010-11-17, 13:01   

No wszystko by można, tylko musielibyśmy mieć pełnowymiarowy plik od Cetha. I ugadać się co do wszystkiego, najlepiej na podstawie kampanii i tekstów źródłowych, a potem zawsze można użyć tych samych pędzli którymi wspierałem się robiąc swoją mapkę do rpg. Ale to wymagałoby właśnie dużego pliku i pewnych obrad, miło, jakby się zebrać, bo to co zaserwowało dat nijak się ma do rzeczywistości :-P
_________________
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2010-11-17, 13:05   

To co zaserwowało .dat ni jak się ma do czegokolwiek :-P

Czyli musielibyśmy dorwać Cetha żeby podesłał pełnowymiarowy plik i zebrać kilku odpowiedzialnych ludzi chętnych do pobawienia się w geografów i kartografów Nevendaaru.
Jeśli mielibyśmy to wszystko moglibyśmy dopiero planować jak się za to wszystko zabrać.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2010-11-17, 13:36   

Najgorzej z Cethem, tak to bez problemu :-P swojego czasu bawiłem się w przerobienie tej gadziowej na cyfrową no i w sumie jest, dosyć duża, tylko estetyka nieco mniejsza:
http://img6.imageshack.us/img6/5084/nevendaar.jpg
Oczywiście szło by wyciąć biel i podłożyć tam jakieś tło na styl pergaminu albo czegoś takiego. Rzeki można wymazać, o ile inaczej dobierzemy te, które mają się tam znaleźć.
_________________
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2010-11-17, 14:52   

W wersji cyfrowej zawsze jest o wiele bardziej przejrzyście i estetyczniej. Ale jeśli ktoś się na tym zna mógłby przerzucić projekt na wersję zbliżoną do tej Cetha.
Rzeki bym zostawił, tylko przydałoby się je przedstawić w nieco inny graficznie sposób ale to już zależy od tego jak projektant zrobiłby całą resztę.
A pergaminowe tło byłoby miodne ;-)
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Santus Westil 
Wojownik
Kapłan Runów



Wiek: 113
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 52
Skąd: Klan Kuźni Zimy
Wysłany: 2010-11-21, 10:24   

Wybaczcie, ale porwały mnie emocje. Czy taka tekstura wystarczy?

_________________
Ryje w ciężkim kamieniu,
Grzebie w gęstym cieniu,
Magią swoistą napełnia,
Runem ognistym, swe żniwo, uzupełnia.
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2010-11-21, 10:30   

Myślę, że jest wręcz niesamowita :0 Podłożyć ją pod oczyszczoną wersję, przyciemnić lądy i będzie pięknie ^^
Tylko musimy jakoś ustalić geografię, jest właściwie ktoś zainteresowany tym wszystkim poza osobami które wypowiedziały się już w tym temacie?
_________________
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2010-11-21, 11:12   

Ja tam jestem zawsze zainteresowany takimi przedsięwzięciami, ale z czasem krucho.
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2010-11-21, 11:18   

U mnie takoż krucho, ale można od czasu do czasu siąść wieczorkiem na czacie a chwilę i dobrać kilka lokacji, te co się da na podstawie kampanii czy też takie "na domysł" ;-) Najkruszej to z notatkami z kampanii u nas, bo one są bardzo ważne do tego. Przynajmniej tak sądzę.
_________________
 
 
Raven 
Nosferat
Wieczny Bluźnierca



Wiek: 30
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 784
Skąd: Tar Al'naihme
Wysłany: 2010-11-21, 11:54   

Popieram Vozu, tło wyszło niesamowicie ^^
Co do czasu to też nie mogę powiedzieć, że mam go za dużo. Ale jak będziemy robić coś po trochę, po trochę to w końcu do czegoś dojdziemy.
_________________


Jam jest Hermes
Który własne skrzydła pożerając
Oswojon zostałem
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-11-21, 16:37   

Santus Westil gratki za mapę, naprawdę dobrze pomyślana. Nawet prądy naniosłeś :-)
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Santus Westil 
Wojownik
Kapłan Runów



Wiek: 113
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 52
Skąd: Klan Kuźni Zimy
Wysłany: 2010-11-21, 16:40   

Cieszę się, że się podoba ^^ aczkolwiek jedyne co dodałem to tekstura starego papieru ;-)
_________________
Ryje w ciężkim kamieniu,
Grzebie w gęstym cieniu,
Magią swoistą napełnia,
Runem ognistym, swe żniwo, uzupełnia.
 
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-11-21, 16:44   

Widzisz, jak nam mało do szczęścia potrzeba :D
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Santus Westil 
Wojownik
Kapłan Runów



Wiek: 113
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 52
Skąd: Klan Kuźni Zimy
Wysłany: 2011-04-01, 22:25   

Witam, witam po długiej nieobecności, chciałbym zaproponować pomoc w kwestii mapy i przy okazji ożywić trochę temat, oczywiście o ile nie spóźniłem się i nie została ona już sporządzona. Otóż, niedawno zakupiłem tablet więc będę mógł od razu na komputerze malować cokolwiek bardzo realistycznie, a zatem mógłbym okazać się pomocny przy malowaniu takowej. Niestety z braku dużej wiedzy na temat położenia różnych lokacji w Disciplesach chciałbym prosić tylko o namalowanie jedynie szkicu gdzie, co, jak, a ja już zajmę się całą resztą, jakieś zagajniki, jakieś coś i tak dalej. Tak czy owak służę pomocą i mam nadzieję, że przydam się na coś. :-)
_________________
Ryje w ciężkim kamieniu,
Grzebie w gęstym cieniu,
Magią swoistą napełnia,
Runem ognistym, swe żniwo, uzupełnia.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum