Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zajazd "Pod Ciemną Gwiazdą"
Autor Wiadomość
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2011-01-26, 21:59   

Gaderic napisał/a:
Vogel nie doceniasz zdolności ślęczenia przed lustrem co poniektórych kobiet:
Czas trwania operacji "wyjście": to jakieś 80 minut!

Nie chodziło o to bym nie doceniał zdolności kobiet, ale uznałem ż edłużej niż 40 minut by się wam gapić nie chciało.
Cytat:
1x stanik :mrgreen:

To wszystko wyjaśnia :mrgreen:

A co do czasu wolnego w pracy, ja muszę sobie zagospodarować ich 24 na każdej zmianie co ostatnio stało się znacznie trudniejsze. Otóż wczoraj przyszły wytyczne od kierownictwa, że natychmiastowo zakazuje się pracownikom ochrony zagadywanie recepcjonistek (zakaz przebywania na recepcjach). jako, że ja spędzałem w tak miłym towarzystwie 10 godzin dziennie (nikt inny tam właściwie nie zachodził) odczytałem to jako osobisty atak na mą skromną osobę :-( .
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2011-01-26, 22:32   

2x onuce gdzie? ;)
--
5 wpisów do ferii :D
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Gildurf 
Krasnolud



Wiek: 42
Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-01-30, 01:16   

Witam!
Jestem tu nowy (jak widać) i mam prośbę o jakieś logiczne pokierowanie mych pierwszych kroków. Z góry dzięki!
_________________

 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2011-01-30, 09:33   

Wszystko masz w Regulaminie :-) jeśli chcesz przystąpić do którejś z grup na forum, odpowiadającej rasom w grze, leć do tematu "Zaciąg" gdzieś w górnych ostępach forum i podaj o włączenie. W temacie "Brama" możesz dokonać swojego wpisu fabularnego, opisującego Twoją postać na forum. A dalej to już róbta co chceta, byle nie w sprzeczności z Regulaminem.

Polewamy nowemu przybyszowi!
_________________

 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2011-01-30, 12:24   

Ebenezer sługusie umrzyków 1000 lat :!: Możesz dziś pić na konto inkwizycji, a dla Arosala w dniu jego święta odwołamy łapankę długouchów.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2011-01-30, 14:38   

Gildurf napisał/a:
Witam!
Jestem tu nowy (jak widać) i mam prośbę o jakieś logiczne pokierowanie mych pierwszych kroków. Z góry dzięki!


Witaj przybyszu. Tak jak już napisała R'edoa - możesz zaciągnąć się do jednej z grup, dać od siebie wpis w temacie Brama.
Poza tym, od siebie polecam zapoznać się z fan fiction Wojny Apostolskie. :)
Jeśli masz ochotę zaznać gry w multi w Disciples II - kieruj się do tej części forum.


Vogel Serapel napisał/a:
Ebenezer sługusie umrzyków 1000 lat :!: Możesz dziś pić na konto inkwizycji, a dla Arosala w dniu jego święta odwołamy łapankę długouchów.



Dziękuję Mistrzu. Wiedziałem, że mogę liczyć na brać inkwizycyjną. ^^


A dla Arosala - wszystkiego przyjemnego jak i powiększającego własne doświadczenie.
(zdrowia, także psychicznego - by mieć dystans do pewnych kwestii przewijających się na forum, nadal czerpania radości z własnego wkładu fanowskiego - także tego mniej oficjalnego). :)
_________________
Deal with it.
 
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2011-01-30, 15:25   

Cholera, nie przyjrzałam się kalendarzowi, toż tu ktoś dzisiaj coś świętuje! Polać, równo, a ja idę złożyć odpowiednie życzonka:

Ebi! Oby wiodło Ci się jak najlepiej, obyś mógł muzy swojej ulubionej słuchać 24/7 i jeszcze nawet trochę więcej, oby Ci piwa, wina i innych smakołyków życie nie szczędziło. I tak dalej, czego sobie tylko zamarzysz.

Arosal, krewniaku - obyś przynosił li i jedynie dumę naszemu elfiemu bractwu, oby Twe życie pełne było wszelakiej radości i nie szczędziło Ci kobiet, wina i śpiewu i oby Twe marzenia miały skrzydła.

Tego wam życzy, polewając suto, wasza ciocia R'edzia *a teraz wytargam was za policzki pysie wy moje kochane ;-) *
_________________

 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-01-30, 17:26   

Wielkie dzięki.
Już stara dziadyga ze mnie, 20 lat jak w mordę strzelił, a Wy się ze mną męczycie przeszło 2 :-> obyście wytrzymali i kolejne.
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2011-01-30, 17:43   

R'edoa Yevonea napisał/a:
Ebi! Oby wiodło Ci się jak najlepiej, obyś mógł muzy swojej ulubionej słuchać 24/7 i jeszcze nawet trochę więcej, oby Ci piwa, wina i innych smakołyków życie nie szczędziło. I tak dalej, czego sobie tylko zamarzysz.


R'edoa Yevonea napisał/a:
Tego wam życzy, polewając suto, wasza ciocia R'edzia *a teraz wytargam was za policzki pysie wy moje kochane ;-) *


Tee-hee ^^


Arosal napisał/a:
Już stara dziadyga ze mnie, 20 lat


Polać Mu, bo chędoży jak potłuczony/zestrachany. Stara dziadyga. Też coś. :-P
_________________
Deal with it.
 
 
 
Rond 
Weteran
Kamil Młotoręki



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 113
Skąd: Klan Kopalni Niebios
Wysłany: 2011-01-30, 19:47   

Wszystkiego najlepszego oczywiście :)
_________________
"Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają" - Mario Puzo "Ojciec Chrzestny"
 
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2011-01-30, 21:01   

Jak Ty Aro, jesteś stara dziadyga, to co dopiero ja! Albo Nagu - ooo, on to jest już matuzalem :D

*targu-targu za pysie*
_________________

 
 
 
Gildurf 
Krasnolud



Wiek: 42
Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-01-30, 23:41   

R'edoa wielkie dzięki! Następną kolejkę ja stawiam;)
Ebenezer, również dziękuje i przyłączam się do życzeń jak najlepszych (chociaż nie znam okazji życzenia szczere;P)
_________________

 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2011-01-31, 19:51   

Indeks złożony w dziekanacie!
Ekspresowa sesja zakończona.
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Rond 
Weteran
Kamil Młotoręki



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 113
Skąd: Klan Kopalni Niebios
Wysłany: 2011-02-02, 17:58   

Wypożyczyłem z biblioteki książkę "Włada Pierścieni - Bractwo Pierścienia". Dopytywałem się - tak, to pierwsza część trylogii. No więc czytam, czytam, a tu już w prologu dowiaduję się, że poprawna nazwa to nie "krasnolud", tylko "krzat". (hah, a tę formę nawet Mozilla podkreśla :) ). Ok, dochodzę do Tom 1 Rozdział 1 i pierwsze słowa "Kiedy Bilbo Bagosz z Bagoszna" - wrrrrrrr. I tak się zastanawiam - czytał ktoś taką wersję? Bo rozważam wymienienia egzemplarza na jakiś o normalnym tłumaczeniu...

Mam tłumaczenie Jerzego Łozińskiego. Trochę poszukałem w Internecie i okazało się, że najbardziej popularne jest Marii Skibniewskiej. Jutro prawdopodobnie wymienię egzemplarz.

Rozpisałem się, ale ciut zdenerwowany byłem.
_________________
"Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają" - Mario Puzo "Ojciec Chrzestny"
 
 
 
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-02, 18:27   

Miałeś pecha trafić na wersje Łozińskiego.
To najbardziej znany przyklad złego tłumaczenia w Polsce. Lepiej nie warto czytać bo będzie coraz gorzej.

Z dwojga złego to dużo lepiej jak nazywają Aragorna Obierzyświatem niż Łazikiem : P
_________________
 
 
 
Rond 
Weteran
Kamil Młotoręki



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 113
Skąd: Klan Kopalni Niebios
Wysłany: 2011-02-02, 18:37   

Przekonałeś mnie : ) Już zarezerwowałem książkę tłumaczenia Marii Skibniewskiej.

Trochę szkoda mi się robi Łozińskiego, bo mam wrażenie, że ogromnie dużo siły włożył w tłumaczenie, starając się być poprawnym - no, ale zatracił klimat.
_________________
"Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają" - Mario Puzo "Ojciec Chrzestny"
 
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2011-02-02, 19:42   

Oooo, tak, też się kiedyś natknęłam na Łozińskiego. Niby poprawnie, ale jakoś zbyt bajkowo.

Władcę Pierścieni w ogóle polecam czytać w oryginale, jeśli dasz radę, ja się właśnie przekonałam.
_________________

 
 
 
Rond 
Weteran
Kamil Młotoręki



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 113
Skąd: Klan Kopalni Niebios
Wysłany: 2011-02-02, 22:31   

W sumie mógłbym, ale pdfa nienawidzę (ani na PC, ani na PSP, to ma być książka!), a w bibliotece nie ma (tej obok mnie).

Najpierw przeczytam po polsku. Kiedyś może przeczytam w oryginalnej wersji ; )
_________________
"Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają" - Mario Puzo "Ojciec Chrzestny"
 
 
 
Gildurf 
Krasnolud



Wiek: 42
Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-02-02, 22:48   

Łoziński wymiata: w mojej świadomości do dziś zostają takie nazwy jak wspomniany wyżej Łazik:D i Helmowy Parów:D
_________________

 
 
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-03, 00:15   

Używanie tych nazw wśród fanów fantasy to może podchodzić pod trolling.

Z chęcią bym przeczytał LOTR w oryginale choć żadnej jeszcze ksiązki nie czytałem w englishu.
Cała ksiązka w nie rodowitym języku jest dosć niestrawna.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum