Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Aktywacja konta przez pocztę :?:
Autor Wiadomość
Ancalagon the Black 
Pustelnik
Administrator



Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 171
Wysłany: 2007-07-02, 15:50   Aktywacja konta przez pocztę :?:

Tak jak w temacie, co myślicie o tym aby rejestracji konta potrzebna było aktywacja go przez pocztę?? Umożliwiło by to skuteczne banowanie namolnych użytkowników, takich jak lis, do tego było by to dodatkowe zabezpieczenie przed botami. Co o tym myślicie??
_________________

 
 
 
Pyriel 
Rycerz piekieł
Wielki Cenzor



Wiek: 38
Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 386
Skąd: zQnów
Wysłany: 2007-07-02, 15:54   

Czy chodzi o to by na pocztę przychodził link który trzeba wcisnąć by potwierdzić rejestrację :?: Jeżeli tak to nie wiem dlaczego miało by to w czymś pomóc, jeżeli chodziu o coś innego to proszę rozwiń myśl.
_________________

 
 
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-07-02, 16:38   

Moze chodzi o to ze konto zostanie dopiero zaktywowane ,gdy admin zobaczy maila i wlasnorecznie go do niego przesle. No coz, spotykalem sie z czyms takim ( np. forum virtua fighter - VFDC). Jest to pewien sposob na pozbycie sie takich natretow, ale przysparza mase dodatkowej roboty dla admina. Jezeli Black godzisz sie na cos takiego to spoko. Tak dla informacji powiem jeszcze ze spotkalem sie na zagranicznym forum,ze trzeba bylo przeslac dokument faxem, ktory zawieral regulamin i podpisanie sie pod nim wlasnorecznie ( przez osobe dorosla)
 
 
 
Ancalagon the Black 
Pustelnik
Administrator



Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 171
Wysłany: 2007-07-02, 22:42   

Cytat:
Czy chodzi o to by na pocztę przychodził link który trzeba wcisnąć by potwierdzić rejestrację


Dokładnie o to, a pomoże to w następujący sposób: do niedawna myślałem że podczas rejestracji automatycznie sprawdzana jest poprawność wpisanego adresu poczty. Tak jednak się nie dzieje, szczerze mówiąc nie wiem czemu. Jak narazie w miejsce na ten adres można wpisać cokolwiek np:
noiawhdnxoa@o2.pl, co za tym idzie odpada jedyny skuteczny sposób banowania użytkowników, właśnie przez zablokowanie danego adresu, bez którego po wprowadzeniu ów aktywacji przez pocztę nie da się aktywować kąta. Pociągnie to za sobą również korzyść, w postaci większego utrudnienia rejestracji botom. Rejestracja będzie przez to natomiast bardziej (nazwijmy) kłopotliwa, a część sukcesu oceny forum przez potencjalnego użytkownika, znajduje sie w prostocie rejestracji. Przemyślcie to jeszcze i napiszcie co o tym myślicie ;-)
_________________

 
 
 
Kazgah 
Rycerz piekieł
Nikt


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 149
Skąd: 666
Wysłany: 2007-07-02, 22:46   

Jeśli tak to ma wyglądać, to jak najbardziej zgadzam się :]
_________________
Nie ma co tu szukać, nic tu nie ma
 
 
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-07-02, 22:55   

Hey, black a co powiesz na generowane haslo? i jak delikwent zapomni to bedzie musial sie o nie upomniec i wyslac maila.
Z akceptacja maila tez mi sie podoba :->
 
 
 
Cethu 
Wampir
Alkmaar Messenger



Wiek: 37
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 818
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-07-03, 13:26   

Zawsze mi się zdawało, że boty nie są w stanie przepisać 4cyfrowego KODU, bo niby jak? Ale widzę, że i pomimo tego się rejestrują :-/
_________________

Fighting for peace is like screwing for virginity...
 
 
 
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-07-03, 13:32   

Mi nie chodzi o KOD rejestracyjny tylko HASLO ! widzisz ta delikatna roznice?
Cos takiego jest na forum Strateguy First ( kto sie tam rejestrowal ten wie o co chodzi)
 
 
 
Cethu 
Wampir
Alkmaar Messenger



Wiek: 37
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 818
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-07-03, 14:21   

Moj post nie był odpowiedzią do twojego :-D Mówiłem o kodzie który trza przepisać przy rejestracji!
_________________

Fighting for peace is like screwing for virginity...
 
 
 
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-07-03, 15:38   

OK, rozumiem, niemniej wprowadzenie generowanego hasla jest moim zdaniem dobrym pomyslem na "ochlodzenie" zapalu dzieci neo do rejestracji...wiecie, czyszczenie przegladarki z ciasteczek zalatwia sprawe, a komu zalezy na wypowiadaniu sie na forum zapisze sobie haslo itd.
 
 
 
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-07-04, 02:36   

Czysty apsurd.
Czy wy nie zapominacie dla kogo ma być forum?
Dla fanów, użytkowników, a nei modówó którym sie nie chce sprzatac po spanei i różnych śmeiciach. Bo to głównie zniechęci zwykych urzytkowników, a spamboty i rózni popaprańcy i tak będa sie pojawiać.

WG mnie najlepiej zopstawić tka jak jest.
_________________
 
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2007-07-04, 12:59   

Aktywacja przez pocztę? Spotkałem się już z tym, jak dla mnie wielkiej różnicy nie robi. Jeżeli komuś zależy na rejestracji to przecierpi ten proces ;-)
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2007-07-04, 15:21   

Mike xxx napisał/a:
Dla fanów, użytkowników


Jestem zarejestrowana na DA, GaiOnline, Przerażaczach, i wielu, wielu innych forach, a wy jesteście jedynym forum, przy którym nie kazano mi potwierdzać swojego mejla. To jest bardzo popularny sposób na pozbycie się natrętów, spambotów i innych przeszkadzających w dyskusjach ludzi.

Szczerze mówiąc, zdziwiłam się, że nie macie tutaj takich zabezpieczeń.
_________________

 
 
 
Pyriel 
Rycerz piekieł
Wielki Cenzor



Wiek: 38
Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 386
Skąd: zQnów
Wysłany: 2007-07-04, 15:25   

No i mamy głos rozsądku. Ja osobiście nienawidzę wszelkiego rodzaju kodów do wpisywania /niezależnie czy mają 2 czy 8 znaków/ ani potwierdzania aktywacji konta jednak, jeżeli chciałem się gdzieś załogować to robiłem to.
Jeżeli kogoś to ma odstraszyć to, co najwyżej osobę, która na forum i tak nie miałaby zamiaru się udzielać, jak większość zarejestrowanych na forum.
Pomysł popieram.
_________________

 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2007-07-05, 11:41   

W ogóle przestańmy twierdzić, że aktywacja konta przez mejla kogokolwiek może zniechęcić do korzystania z forum! To naprawdę powszechna sprawa i nie spotkałam się jeszcze z krytyką tego systemu.
_________________

 
 
 
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-07-05, 15:35   

A czy ja pisłem że aktywacja przez maila zniechęca. Mi chodizlo o inne pomyłsy któree na bank zneichęcą kogoś.
_________________
 
 
 
P@weł 
Paladyn
...Inny...



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-07-05, 15:50   

Forum ma nie zniechecac, tylko zachecac, a zbyt wysublimowane utrudnienia przy rejestracji tylko pogosza sprawe. Ciezko trafic w zloty srodek, bo podejrzewam ze nawet kiedy bedzie aktywacja konta przez maila,czy generowane haslo, to i tak co jakis czas wejdzie jakis spamer. Pozostaje nam banowanie. kasowanie - jedyne sprawdzone sposoby...
 
 
 
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-07-05, 15:55   

NO własnie o to mi chodiz.
_________________
 
 
 
Cethu 
Wampir
Alkmaar Messenger



Wiek: 37
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 818
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-07-05, 18:26   

Zróbcie tą aktywację za pomocą maila i po bólu!
_________________

Fighting for peace is like screwing for virginity...
 
 
 
Rogin 
Wtajemniczony
Title not found



Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 116
Skąd: Dolina Roztoki
Wysłany: 2007-07-05, 18:35   

Ja nie wiem czemu inni się tego czepiają. Jejku, rejestrujesz się gdzieś tam, odpala maila z tym wszystkim, klikasz i po krzyku. Ale tak sobie myślę, że jak na Nie Kochamy Naczelnej Terrorystki Forum ktoś będzie łamał regulamin, i wklepia mu warna, a zobaczy kogoś nowego, to może zdobyć jego konto - jeszcze nie aktywne. A jak zdobędzie, odgadnie hasło, to nie będzie mógł z niego korzystać, bo nie jest "włączone". I to chyba jest po to, jeżeli się mylę, trudno.
_________________
Zwycięstwo nauczy nas niewiele, porażka zaś tysiąca rzeczy.

Nie dyskutuj z debilem.
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum