Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Vozu
2009-03-28, 13:19
Ogłada

Jak powinna być charakteryzowana atrakcyjnośc postaci?
Poprzez Ogładę
22%
 22%  [ 2 ]
Poprzez Urodę
0%
 0%  [ 0 ]
Popzrez Urodę i Ogładę
77%
 77%  [ 7 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-03-27, 20:18   Ogłada

No to kwestia ogłady teraz. Ja myślałem o zaznaczaniu tylko Urody,a le w sumie ogłada jest bardziej... uniwersalna...
I teraz co: robimy tylko Ogładę, tylko Urodę, czy oba (ogłada jako zalety inne niż Uroda i Uroda jako... Uroda)?
Argumentacja obowiązkowa jak zwykle.
Trzeba będzie też zastanowić się, jak określić oba współczynniki. Losowo na początku gry, czy też inaczej?
_________________
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2009-03-27, 20:25   

sama ogłada starczy jeden atrybut który może podpaść pod wiele nie to co uroda a samo wyliczenie statystyki proponowałbym robić na zasadzie jakiegoś przelicznika np. elf ma jakiś tam plus oczywiście wyższy od trupa a zarazem jak ma przedział wiekowy 'młody' ma ich też więcej od starego dziada itp. tylko ładnie to cyframi ująć
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2009-03-27, 20:44   

Ogłada i Uroda. Jeśli ktoś ma mordę jak krasnoludzka onuca zawsze może nadrabiać w kontaktach z innymi ogładą, a contrario, to, że ktoś wygląda jak Brad Pitt (haha), nie będzie znaczyło, że jak się odezwie, albo coś zrobi, to nic tylko zabić na miejscu.
Wydaje mi się, że tak będzie najsprawiedliwiej.

Zrobiłbym zaś tak z przyznawaniem pkt w tych dwóch kwestiach...

Ustalamy dla każdej z trzech ras bazowy przelicznik, a potem go modyfikujemy wraz z przystąpieniem do określonej frakcji i wybraniem w niej klasy. Np. wstępujemy do Hord i w drzewku wojowników dostajemy modyfikatory ujemne do urody, ale za to w drzewku magów już nie, dopiero jak staniemy się Liszami, Zmorami, czy innymi stworami, u których nie w sposób ukryć wyglądu. Wampiry bym spod tego wyłączył, bo jak wiadomo te swój wygląd utrwalają w chwili przejścia na wampiryzm i jeśli tylko maja odpowiednia ilość krwi na podorędziu to wyglądają wcale przystojnie ( ^^ ).
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2009-03-27, 21:13   

Nie doczytałem do końca Nagaschowej wypowiedzi bom umarł z nudów ;p=
Zaznaczyłem tylko ogłade, IMHo powinna to być średnia z wyglądu i gadaniny postaci. Rozbijanie tego na 2 współczynniki to chyba trochę niepotrzebna komplikacja.... Wystarczy adnotacja przy postaci o urodzie! Czy jest piękna/ładna/normalny chłop pastewny/brzydka/żywy trup zgniły, czy tam inny wampir :P= A do obliczeń niech bedzie sama ogłada. Tak jest szybciej łatwiej przejrzyściej i nie zmusza to do odrywania sie od rozgrywki i obliczanie tego i tamtego.... :mrgreen:
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-03-27, 21:14   

Całkowicie popieram Nagasha, nic dodać, nic ująć. A co do mechaniki, to można pomyśleć nad takim rozwiązaniem: Uroda ma wpływ na początkową reakcję postaci, natomiast ogłada wpływa na reakcję w czasie rozmowy. Tylko trzeba by to jakoś przenieść na kostkę. Ja bym był jeszcze za tym, by te czynniki były ruchome, czyli np: krasnolud może poprzez wizytę u fryzjera upiększyć się według ludzkich standardów, natomiast elf może w czasie walki zdobył bliznę, która wpłynie negatywnie na urodę.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-03-28, 07:59   

Wiszu89 napisał/a:
natomiast elf może w czasie walki zdobył bliznę, która wpłynie negatywnie na urodę.

Która jednakowoż sprawia, że waleczne kurduple... pardon, krasnoludy mają do niego większy szacunek, więc ogólnie Uroda spada, ale Ogłada przy gadce z krasnoludem rośnie.
Nie wiem czy przekładać działanie tych współczynników na kostkę, czy po prostu zostawić jako "informację" dla MG, żeby robił z niej użytek... w sumie kostka jest bardziej łopatologiczna i znormalizowana...
A co do Nagasha i wywodów o Zmorach :-P chciałem powiedzieć że negatywne modyfikatory do Urody ma tylko ta strona drzewka duchów, do której należy Zmora. Bo druga strona wygląda absolutnie normalnie, więc zostanie na zero :D (tak, bronię własnych interesów ;-) )
_________________
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2009-03-28, 08:34   

Kiedy mnie chodzi o to, żeby modyfikatory ustawić osobno dla każdej klasy w Hordach ;-) Duchy i reszta, czy wampiry są wizualnie ładne, liszaje nie bardzo :mrgreen:

Hmmm... Zostawienie tego info dla MG będzie powodowało, że MG będzie to rozwiązywał zależnie od własnego widzi-mi-się, np. sytuacja, że krasnal przychodzi do sklepu i chce kupić topór, a sprzedawcą jest elf :-> Od ogłady korniszona będzie zależało, czy mu sprzeda elf cokolwiek, bo na dzień dobry u elfa korniszon ma punkty ujemne za sama mordkę :-P Kości natomiast rozwiązują ten problem, jak wypadnie, tak będzie, a nie potem, że MG to zuoooo ;-)

Choć z drugiej strony ciągłe rzucanie też jest męczące... No ale jak to napisałeś, kostka jest bardziej łopatologiczna.
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-03-28, 09:24   

Ja ostatecznie także dorzucam się do opcyji "Uroda i Ogłada". Nasunął mi się ciekawy przykład, który stanowi w moim mniemaniu spory cios dla koncepcji tylko ogładowej.
Mamy drużynę złapana przez jakieś bandziory i związaną. Wśród bandziorów może znajdować się osobnik o zawyżonym libido, poszukujący "obiektu". I tera zagwozdka: jak wyliczyć, ile Ogłady trza użyć w teście. Bo jakby nie patrząc, gestykulacji, mimiki, czy też manier niewiele będzie, kiedy postać jest związana i zakneblowana. Tutaj trzeba użyć Urody.
Prosty wniosek, że trzeba użyć opcji dwóch czynników, bo jeden nigdy nie będzie uniwersalny do zastosowania w każdej sytuacji....
_________________
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2009-03-28, 09:29   

Vozu napisał/a:
Wśród bandziorów może znajdować się osobnik o zawyżonym libido, poszukujący "obiektu"

W takich sytuacjach najlepiej być krasnoludem :mrgreen: Ja też popieram tą opcję jako że kwestie urody i prowadzenia rozmowy są zdeka odmienne.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Gallean 
Nekromanta



Wiek: 35
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 368
Skąd: Brzuśnik
Wysłany: 2009-03-28, 09:29   

Zapewne wiecie, że z wiadomych przyczyn Inkub i Sukuba powinni mieć najwyższą Urodę. No chyba, że nie trafią na tą płeć, na którą mają niezwykły wpływ.
_________________
Mors certa, hora incerta

http://s19.gladiatus.pl/game/c.php?uid=68723
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2009-03-28, 09:34   

Takie są koncepcje tych klas ale to już w innym temacie
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2009-03-28, 11:53   

Vozu napisał/a:
Która jednakowoż sprawia, że waleczne kurduple... pardon, krasnoludy mają do niego większy szacunek, więc ogólnie Uroda spada, ale Ogłada przy gadce z krasnoludem rośnie.

Tu bym nie była restrykcyjna, u elfów blizna zadana w honorowej walce też jest symbolem prestiżu i doświadczenia. Głosuję za Urodą i Ogładą razem, ale nie przesadzajmy z tym rasowym szaleństwem.
_________________

 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-03-28, 11:55   

R'edoa Yevonea napisał/a:
Vozu napisał/a:
Która jednakowoż sprawia, że waleczne kurduple... pardon, krasnoludy mają do niego większy szacunek, więc ogólnie Uroda spada, ale Ogłada przy gadce z krasnoludem rośnie.

Tu bym nie była restrykcyjna, u elfów blizna zadana w honorowej walce też jest symbolem prestiżu i doświadczenia. Głosuję za Urodą i Ogładą razem, ale nie przesadzajmy z tym rasowym szaleństwem.

No ale jednak karaś nie odnotuje blizny jako spadku urody elfa, bo i tak uważa go za brzydkiego (nie ten typ urody, prawda?) więc dla karasia będzie sam plus, a reszta uzna za plus-minus...
Przynajmniej tak mi się wydaje...
_________________
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2009-03-28, 11:59   

Myślę żeby to była prywatna ocena każdego graca czy NPCa. Wszakże są krasnoludy, które jako dzieci, chciały być elfami ;-)
_________________

 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-03-28, 13:19   

Niemniej jednak miażdżącą przewagą głosów przeszła opcja "Uroda i Ogłada"
L O C K
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum