Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Debeściarskie RPGi
Autor Wiadomość
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2008-07-18, 23:01   

Pierwsza część filmu klimatyczna. Druga też klimatyczna, jednak to nie jest ten właściwy klimat, co do akcji, może jak zobaczę na żywo to ocenię. Choć wystarczyło tylko doprowadzić do porządku silnik z dwójki.
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Pete 
Inkwizytor



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 704
Wysłany: 2008-08-21, 06:58   

Dlamnie najlepszym RPG są gry z serii The Elder Scrolls.
Moje pierwsze i najlepsze.
Daje graczowi dużo wyborów zero ograniczeń...
 
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2008-10-02, 21:52   

http://pl.youtube.com/pro...TrzynastySchron
5 Filmów z Fallouta 3.
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Okultysta 
Wtajemniczony



Wiek: 33
Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2008-10-05, 00:16   

Co do RPG to zawsze uwielbiałem poznawać nowe miejsca, ludzi i misje w grze Gothic. Do czasu. Trzecia część była dość odmienna od swoich poprzedników. To zmienione coś co czyni Gothic oryginalnym, ten inny styl chodzenia i pozostałe niewidoczne na pierwszy rzut oka rzeczy. Cz. 3 zmieniła swój styl. Nie mówię że to poraszka bo nie ma gier idealnych ale powinni się sugerować nie tylko większą wolnością i wielkością świata ale też tymi plusami które uczyniły Gothic I i II hitem poprzednich lat. Inny twórca, inne technologie i inne pomysły. Nic to nie da że będą się starać pozostać w klimacie który i tak jest mocno zmieniony. Gothic już nigdy nie będzie miał tego czegoś, tego co zachęca do przygód. Gdy poznałem fabułę Gothic IV uznałem że będę fanem tylko Gothic I i II. To smutna prawda że Gothic jak dla mnie świetny RPG został zniszczony. Cóż trzeba poszukać innego RPG'a. Może i wstyd może i nie ale nie znam innych z widzenia.

Ej masz wóde.JPG
Plik ściągnięto 304 raz(y) 159,86 KB

_________________
Ja nie szukam, Ja znajduję.
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2008-10-05, 21:03   

Polecam zatem zapoznać się z Risen, jest tworzona przez develeoperów odpowiedzialnych za Gothica (do trzeciej części łącznie z trójką).
http://risen.deepsilver.com/
_________________
Deal with it.
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2008-10-23, 23:10   

http://www.swtor.com/info
Teraz to się nazywać będzie Star Wars: Old Republic.
No i niestety będzie mmo.
_________________
Deal with it.
 
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2008-10-24, 14:11   

info o tym było od dawna ponieważ SWG zniszczył jeden upade teraz wzięli się za coś nowego ale KotOR wyjdzie podobno jako mmorpg i zwykły singiel player
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
Pete 
Inkwizytor



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 704
Wysłany: 2008-10-24, 14:15   

Dlaczego i tak moim zdaniem ta gra jest skazana na porażkę nielubię gier tego typu chodzi o styl itp.
Moim zdaniem gry z tej serii są banalne z serii na serie...
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2008-10-24, 21:27   

Reyned napisał/a:
info o tym było od dawna ponieważ SWG zniszczył jeden upade teraz wzięli się za coś nowego ale KotOR wyjdzie podobno jako mmorpg i zwykły singiel player


Z info zawartych na stronie, do której to link podałem wynika, ze będzie mmo i nie Knights of the Old Republic, a samo Old Republic. W odpowiedziach na F.A.Q. można poczytać o historii panującej w grze.
_________________
Deal with it.
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2008-11-08, 15:26   

Wybaczcie za posta pod postem, nie wiem - może to lepiej będzie przenieść do tawerny? Post będzie dotyczył dwóch ciekawie zapowiadających się grach RPG.
Jeszcze nie zapoznałem się z artykułem w aktualnym CD-Action (temat numeru), a mianowicie Two Worlds: The Temptation. Kolejna część gry robiona przez Krakowskie Reality Pump (jak dobrze pamiętam znane też z serii RTS'ów Earth 21xx).
W każdym razie zachęcająco brzmi napis "połączenie Assassin's Creed z Oblivionem".
Co nieco o grze na tej stronie

Druga gra, o której jest wzmianka w artykule z Tokyo Game Show 2008. JRPG produkowany przez same Square Enix (^^) który nie będzie miał w tytule Final Fantasy! Jest to The Last Remnant, gra robiona na silniku Unreal Engine 3.0. Dlaczego o niej wspominam? Bo poza wydaniem jej na konsole PS3 i X360 będzie dostępna także na PC, Halleluja!

No dobrze, wspomnę jeszcze o innych produkcjach rpleplejowych, które także znalazły miejsce w tym CD-Action:
Drakensang, klasyczny RPG 'drużynowy' (klasyczny tj. nie miks gatunków jak np. Mass Effect, a coś jak stary, dobry Baldur's Gate).

Jeśli niektórym z forumowiczów nie są obce tytuły jak Divine Divinity i jej mniej udana kontynuacja - Beyond Divinity, to dodam, że firma odpowiedzialna za obydwa te tytuły szykuje kolejną produkcję RPG, w której nasza postać ma swoje 'mroczne/złe' alter ego. Tytuł zwie się Divinity 2: Ego Draconis. Osobiście ciekawi mnie jak będzie wyglądała przemiana kierowanej przez nas postaci w smoka ^^'

Co do recenzowanych gier RPG w tym numerze - jest oczywiście Fallblivion 3. Dostał ocenę 9 i znaczek jakości pisma (pozwolę sobie na zerznięcie podsumowania pod notką o tej produkcji):
Plusy:
- świetnie oddany klimat starych Falloutów;
- swoboda wyboru;
- system V.A.T.S.

Minusy:
- niedoróbki techniczne
- nie jest to taki Fallout , jakim chcieliby go widzieć hardkorowi fani

Kolejna gra (tak, co prawda hack'n slash, ale pozwolę sobie na wzmiankę o niej)
Sacred 2: Fallen Angel.
Tylko 6+
Plusy:
- ogromny świat
- ciekawe projekty postaci
- unikatowe wierzchowce
- grafika
- setki questów...

Minusy:
- ... w których robimy w kółko to samo
- nieciekawe potwory...
- ... i ich zbyt szybki respawn
- no i konieczność własnoręcznego patchowania...
- ... co i tak nie naprawia wszystkich bugów

Dodatek do NVN2 (Storm of Zehir)
Ocena 8
Plusy:
- swoboda
- drużyna
- lżejszy klimat

Minus(y):
- do najlepszych trochę mu brakuje

W numerze jest jeszcze zapowiedź jednego mmo jak i recenzja przedstawiciela tego gatunku, ale dam to do innego tematu.
_________________
Deal with it.
 
 
 
Arosal 
Bandyta



Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 873
Skąd: Wolsztyn
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2009-01-15, 10:52   

Dla mnie, Wiedźmin jest dziełem sztuki.
Ma w sobie to co tak bardzo zachwycało mnie w gothicu :-P
Klimat w którym odnajduje się bez problemu (może to dlatego, że jestem Polakiem), muzyka zapierająca dech w piersiach... Fabuła doprowadziła do tego, że już zamówiłem całą sagę Sapkowskiego :mrgreen:

Ktoś chyba powiedział "mamy nowego ambasadora na zachodzie", i ja się z tym zgadzam ;-)

PS:Już nigdy nie tknę Wowa 8-)
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2009-01-15, 12:09   

Toś Ty nie czytał jeszcze wiedźmińskiej sagi?! Vogel, heretyk! Na stos z nim!

:-P

Miast zaczynać os sagi, zacznij od lektury "Miecza Przeznaczenia" i "Ostatniego Życzenia", pozwoli Ci się to lepiej odnaleźć w sadze :]
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2009-01-15, 12:23   

Tutaj popieram Nagasha (chociaż sam zacząłem przygodę od gry, dalej Miecz Przeznaczenia i całą Sagę. Niestety nie miałem tej przyjemności zaznania lektury od Ostatniego Życzenia. Do tej pory tego nie nadrobiłem - pojawiły się też pewne niedogodności po zakupie, ale 'czytadło' wróciło do właściciela także kwestią czasu pozostaje jej przerobienie).

A kiedy ja przechodziłem Wiedźmina to mnie bardziej uderzały podobieństwa z KotORem niż Gothiciem (i zresztą nadal bardziej sobie cenię Knights of the Old Republic od naszego Wiedźmina - nieznacznie więcej, ale jednak. Subiektywnie oczywiście, bo przy graniu w cRPG w realiach SW było równie dużo emocji, sporo klimatu - choć inaczej podanego, w końcu to inne realia. Pewno gdybym jednak przechodził najpierw Wiedźmina, a później SW: KotOR mógłbym mieć inne zdanie w tym temacie).
_________________
Deal with it.
 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2009-01-15, 12:58   

Ja na "Wiedźmina" patrzę przez pryzmat opowiadań i sagi, dlatego, jak dla mnie, ta gra jest pozycja nr 1 i nic, absolutnie nic nie było, jest i będzie lepsze od tego :P Chyba, że Wiedźmin 2 ^^
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2009-01-15, 14:29   

Dobrze prawisz, krwiopijco :D
Wiedźmin najlepszym RPG zarówno produkcji polskiej, jak i światowej :D
_________________
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2009-01-15, 15:12   

Wiedźmin roksi tylko fabuła jest tam słaba (se postawili Alvina zamiast Ciri i takie same teksty mu dają (np. "Triss mówiła, że to nie była ładna szopka"))
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2009-01-15, 15:16   

Ciri była w sadze i toczyła się wokół niej cała fabuła, a w grze chodzi o coś zupełnie innego. Zresztą to jest in plus, bo dzięki temu klimat sagi został w grze tak świetnie zachowany.
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Reyned 
Wojownik Szkieletów



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 666
Wysłany: 2009-01-15, 15:19   

mnie akurat podobieństwo Alvina do Ciri denerwowało cała reszta w tej grze jest nieskazitelna ;]
_________________
Cytat:
Every theory of love, from Plato down, teaches that each individual loves in the other sex what he lacks in himself.
G. Stanley Hall

That's why love theories are bad.
 
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2009-01-15, 20:09   

Wszystko pięknie poza jednym,,,,,,Wiedźmin to ACTION RPG. Bo cRPG nie jest. Nie masz drużyny, nie masz swobody kreacji postaci itp. :-P
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
Wisz 
Weteran


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 732
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-05-03, 13:04   

Moglibyście coś napisać o Hellgate Londyn? Zastanawiam się obecnie nad jej kupnem, bo czytając jej recenzje, odnoszę pozytywne wrażenie. Ale nie ufam im za bardzo, więc może ktoś z forum napisałby o niej coś?
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum