Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy i seriale SF
Autor Wiadomość
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-03-22, 18:53   Filmy i seriale SF

Temat o filmach i serialach SF. Począwszy od Star Wars i Star Trek po dzisiejsze produkcje takei jak rewelacyjny Battlestar Galactica Reanimeted.

Kto jescze lubi takie klimaty?
_________________
 
 
 
Smash 
Zbir
Strażnik Lorda Rahla



Wiek: 40
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: D'Hara
Wysłany: 2007-03-22, 19:25   

Osobiście preferuje filmy sf w których ludzie są przed pierwszym kontaktem z ALF'em. Dlatego wole Alien'a od Star Wars :).
 
 
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-03-22, 20:55   

Ja najbardziej lubię gdy ludzie już znają jakiś obcych i toczą z nimi wojny (i to nie są po zwycięskiej stronie) lub są z innymi w sojuszu. I do tego mają sie pojawiać potężni i tajemniczy obcy, wobec których jedynym wyjściem jest zjednoczenie dawnych wrogów. Np. Borg w ST.

Lubię tez gdy w takich klimatach SF jest dużo elementów fantasy, nawiązań do różnych religii i mitologii. NP. SW, Andromeda czy Battelstar Galactica.

Jeśli chodzi o Star Wars to je poprostu ubustwiam (chodzi tu o oryginalną trylogie).

A oglądał ktoś niedawno Battlestar Galactica, leciała niedawno na TVP2.

Kto z was ma kanał AXN Sci Fi ?
_________________
 
 
 
Gallean 
Nekromanta



Wiek: 35
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 368
Skąd: Brzuśnik
Wysłany: 2007-05-22, 10:09   

Fajny jest ten nowy serial Herosi
_________________
Mors certa, hora incerta

http://s19.gladiatus.pl/game/c.php?uid=68723
 
 
 
Smash 
Zbir
Strażnik Lorda Rahla



Wiek: 40
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: D'Hara
Wysłany: 2007-05-22, 13:44   

Przypomniał mi się film Starship Troopers :) fajne bitwy między marines a robalami + kapitalnie zrobiona propaganda :D
_________________
Sword of the cold, dark void, free yourself from the heaven's bonds! Become one with my power, one with my body and let us walk the path of destruction together! Power that can smash even the souls of the Gods! The Sword of Darkness, which can cut the Gods themselves! RAGNA BLAD
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2007-05-23, 08:55   

Więc tak, lubię takie klimaty :-D
Oglądałem większość Treka (i jest to moja młodzieńcza miłość :mrgreen: ), wszystkie SW, Gwiezdne Wrota (film+serial to co leciało u nas), nową BsG (to co puścili w naszej TV, szkoda że nie puszczą dalej :-x ), Lost (głownie dla Kate ;-) ), 4400 (i znowu tylko to co u nas pokazali), i będę oglądał Herosów ;)
I to co mnie najbardziej wkurza w naszej TV, to to że zakupią pierwszy sezon, człowiek się wkręci.... I kupują w miejsce twojego ulubionego serialu jakiś nowy. I tak w kółko :evil:
Cytat:
Kto z was ma kanał AXN Sci Fi ?

Niestety, Polsat zmienił kody, i nie mogę już oglądać :lol:
Cytat:
Andromeda

Mike xxx, wiesz że to miał być w początkowych założeniach Trek? Niestety, Roddenberry zmarł. Pomysł przerobiono i powstało to coś... :-(
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-05-23, 11:22   

Cytat:
Więc tak, lubię takie klimaty
A ja kocham.

Cytat:
Oglądałem większość Treka (i jest to moja młodzieńcza miłość
Ja zaczynam nadrabiać zaległości dzięki AXN SF, gdzie leci TNG, które oglądam regularnie, zaczął sie 3 sezon, co oznacza że najlepsze odcinki Treka są już blisko. Dzięki naszym stacjom top niewiele można było obejrzeć treka, obejzałęm jedynie małą ilość DS9 i Voya, ale widziałem większość Entka (głównie 3-4 sezon bo pierwsze 2 są kiepskie). Widziałem też filmy, jeśli chodzi o te ze starą załogą to nie wszystkie i już nie pamiętam które widziałem, ale za to te z nową załogą widziałem prawie wszystkie (oprócz Nemezis) z czego najlepszy to oczywiście First Contact, Borg w najlepszym wydaniu. Też widziałęm trochę TOSa.

Cytat:
wszystkie SW
SW to moje ulubine filmy, choć nie miałem okazji oglądać tej nowszej trylogii.

Cytat:
Gwiezdne Wrota (film+serial to co leciało u nas)
Film widziałęm kilkarazy, ale seriial to tylko parę odcinków i ot z 8 (chyba) sezonu.

Cytat:
nową BsG (to co puścili w naszej TV, szkoda że nie puszczą dalej
TO obecnie mój ulubiony serial, zwłaszcza miniseria (czyli piloty) która jest genialna, reszta serialu też trzyma wysoki poziom, ja bym nie parzył tak pesymistycznie, na pewno TVP2 puści dalsze sezony, szkoda tylko że AXN traktuje ten serial tak jakby poza miniserią nic więcej nie powstało.

Cytat:
Lost (głownie dla Kate
Też świetny serial, obecnie oglądam 3 sezon.

Cytat:
4400 (i znowu tylko to co u nas pokazali), i będę oglądał Herosów ;)
Tych nie widziałem i nie wiem czy obejrzę kiedyś.

Cytat:
I to co mnie najbardziej wkurza w naszej TV, to to że zakupią pierwszy sezon, człowiek się wkręci.... I kupują w miejsce twojego ulubionego serialu jakiś nowy. I tak w kółko :evil:
Tyle że często to nie jest wina naszych stacjo, bo często takie seriale kończą sie na jednym sezonie, i więcej odcinków nie powstaje, najlepszym przykładem jest SAAB.

Cytat:

Mike xxx, wiesz że to miał być w początkowych założeniach Trek? Niestety, Roddenberry zmarł. Pomysł przerobiono i powstało to coś...
Doskonale o tym wiem. Ten serial już miał być na długo zanim powstał TNG, już przecież prekursoży Nietchean pojawili sie w TOSie.
Mi ten serial sie podobał, owszem miał mase buraków (ale Entek miał więcej) i w niktórych aspektach był lepszy od treków, ale dawał o sobie znać skromny budrzet i później brak inwencji scenarzystów. Pierwsze 2 sezony bły całkiem niezłe, ale 3-4 były już coraz gorsze, a 5 sezon bł już beznadziejny.
Ale jakby wszystkie zamierzenia Roddenberry'ego sie spełniły to np. nie było by Borg.

A widziałeś Lexxa?
_________________
 
 
 
Yaco 
Giermek



Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 8
Wysłany: 2007-06-16, 20:55   

Filmy S-F:
Predator ten pierwszy.Drugi i ten vs. Alien, znośne ale to już nie to.
Alien drugi i pierwszy. Trzeci :-/ .Czwarty ciut lepiej przynajmniej Winnona gra, a ją lubię 8-) .Vs Predator patrz wyżej.
Gwiezdne Wrota -film, serial be(McGyver psia jego mać... dobrze, że śmigłowcem z pudełka zapałek nie latał. ;-) )Po za tym nieudana kontynuacja.
Pierwszy Starshiptroopers...po co był ten drugi :-(
Kilka jeszcze by się znalazło...
Seriale:
Babilon V za całokształt.
Archiwum X j.w.
Jeszcze serial o pilotach i marinsach, którzy raz jako piechota innym razem jako piloci w kosmosie walczyli. Na Polsacie leciał.
_________________
IRON MAIDEN
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2007-06-16, 22:31   

Cytat:
Jeszcze serial o pilotach i marinsach, którzy raz jako piechota innym razem jako piloci w kosmosie walczyli. Na Polsacie leciał.

Walczyli z Pijawami ;-) "Space above and beyond". Pamiętam, niestety był tego jeden sezon tylko :-(
Cytat:
Babilon V za całokształt.

W końcu ktoś kto widział Babylon :-D Świetnie oddane militaria (statki ziemian projektowali fachowce od NASA), nie to co trek.
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-06-21, 10:25   

Cytat:
Walczyli z Pijawami ;-) "Space above and beyond". Pamiętam, niestety był tego jeden sezon tylko

Ech SAAB to chyba najlepszy serial sf, szkoda że producenci go załatwili i jest tylko jeden sezon. Pamiiętam jak w dzieciństwie go oglądałem, sądze tez że twórcy Freespace'a byli fanami tego serialu, bo można sie dopatrzyć wiele podobieństw, czy nawiązań.

Może zamiast pisać jaki serial lub film wam się podoba zaczelibyście dyskutować o nich?

Cytat:

Gwiezdne Wrota -film, serial be(McGyver psia jego mać... dobrze, że śmigłowcem z pudełka zapałek nie latał. ;-) )Po za tym nieudana kontynuacja.
A ja uważam przeciwnie, zarówno serial jak i film są dobre, choć są też bardzo odmienne.
I serial to żadna kontynuacja filmu.

Cytat:

W końcu ktoś kto widział Babylon :-D Świetnie oddane militaria (statki ziemian projektowali fachowce od NASA), nie to co trek.
Nie wiem co ludize widza w tym serialu. To jedyny serial SF dziejący się w kosamosie który nie przykuł mojej uwagi, może kiedy puściu go AXN to spróbuję obejżeć i mozę zmienei zdanie, narazie jednak wolałbym obejżeć inne seriale. l
_________________
 
 
 
Allemon 
Obrońca Wiary
były inkwizytor



Wiek: 32
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 549
Skąd: Temperance-Zdrój
Wysłany: 2007-10-06, 19:58   

Oglądałem ostatnio AnimatirX co najmniej dziwny.
Ładnie wygląda (anime & cośtam) ale pokręcone to jest.
_________________
Allemon
(-) Z Łaski Wszechojca, Wysoki Komisarz ds. Administracji, Porządku, i Konserwacji Jedynego Słusznego Forum
 
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2007-12-02, 11:28   

Po pierwsze Polacy to mądry i zdolny naród. Zwłaszcza za granicą:
B5 Lost tales
Intro
Bitwa
powyższa scenka bitewna (ciut dłuższa niż ta z pierwszego linku) przewyższa IMHO te z nBSG! Dlaczego? Sami zobaczcie! :admin:
Zniszczenie NYC
Widok na wrota skokowe ;)
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
Pete 
Inkwizytor



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 704
Wysłany: 2008-08-09, 08:27   

Heh moim skromnym zdaniem najlepszym filmem S-F jest Archiwum X.
To chyba pierwszy taki film kóry zaistniał w telewizji...
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2008-09-08, 17:11   

Znalazłem stronkę z odcinkami do Wing Commander Academy ^_^
http://www.crius.net/zone...?threadid=20174

Ah, jak wszystko będzie dobrze, będę miał przyjemny powrót do przeszłości, kiedy ta kreskówka swego czasu "leciała" na antenie TVN7 :-)
_________________
Deal with it.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2008-09-13, 19:27   

Wczoraj z całych sił starałem się obejrzeć GW, ale nie dałem rady. Ogólnie jak wspomnę starsze części to chyba mniejsza ilość widocznych efektów specjalnych czyniła je bardziej realnymi i lepszymi. Ale ja się nie znam, bo w sumie żadnej w całości nie dałem rady obejrzeć.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2008-09-13, 19:35   

Vogel, dwójka dostała Maline :P to największa porażka w serii, jak to oglądałem to dostałem niemalże zawału... scenariusz do dupy, treść do dupy ogółem do dupy.... na szczęście 3 jakoś to rehabilituje.... ale i tak tylko te stare są cośkolwiek więcej warte :D
_________________
 
 
R'edoa Yevonea 
Naczelna Terrorystka
Róża Kurhanów



Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 1560
Skąd: Ner'eeye Maha
Wysłany: 2008-09-13, 20:01   

Wczoraj obejrzałam GW dwójkę - atak klaunów... tfu, klonów!

I podpisuję się pod zdaniem Vozu. Aż boli ;-)
_________________

 
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2008-09-13, 20:40   

Taa, 2ka była gorsza nawet od mrocznego widma :roll: Oglądajcie Star Trek! Konkurencja jest lepsza (choć też ma poślizgi, w szczególności scenariusze by duet Berman i Braga, choć w Deep Space 9 kiedy Moor je pisał było całkiem dobrze) :-P Wiwat Romualanie!
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2008-09-13, 21:18   

A można gdzieś jeszcze Sequest (nie pamietam dokładnie jak sie pisało, ale na bank ktoś skojarzy) obejrzeć?
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
Ostatnio zmieniony przez Vogel 2008-09-13, 21:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2008-09-13, 21:22   

Cytat:
A mozmna gdzieś jeszcze Sequest (nie pamietam dokładnie jak sie pisało, ale na bank ktoś skojarzy) obejrzeć?

Pewnie że kojarzę :mrgreen: Całkiem zacny serial... Nie jestem pewien czy go teraz puszczają. Był bardzo w trekowym stylu :-)
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum