Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nagash ep Shogu
2012-01-12, 16:55
Uwagi odnośnie forum.
Autor Wiadomość
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-09-14, 11:22   

Cytat:
Od użytkowników oczekuje się kultury osobistej i poszanowania godności pozostałych współużytkowników „Disciples.pl”.


A mimo to czuję się na forum osaczony przez jakiś sposób kontroli zwany sygnaturą Vogel. Dlatego na znak protestu też sobie taką wstawiłem. Użytkownicy forum nie powinni być straszni i osaczani przez administrację w taki sposób.

Ponadto, sprawa w tawernie i herbami grup nie jest zapisana w regulaminie, a co za tym idzie, nie może być tylko egzekwowana i decydowana przez moderatorów, jako iż to znak całej konkretnej grupy powinien on być decydowany przez nią.

Dodatkowo w regulaminie brakuje zapisu o sygnaturach i grafikach jakie mogą się tam mieści. Powinno to być uregulowane ze względu na estetykę forum i jakieś ograniczenia co do wielkości grafik nałożone.

Osobiście uważam za bardzo rażący i nieestetyczny styl pisania pogrubioną czcionką cały czas. Opcja ta służy do zaznaczania w teście ważnych informacji, podobnie jak Caps Lock, dlatego użytkownicy czy administracja powinni posługiwać się nią w tenże sposób i nie nadużywać jej.

Tawerna powinna być strefą dostępną dla użytkowników, czyli tam gdzie mogą pogadać na dowolny temat zgodny z regulaminem, nawet krytykę forum czy jego administracji, a tym bardziej móc się wypowiadać w sposób swobodny i tworzyć ankiety badające opinie forum, nie należy zamykać tematów, bo "ostateczna decyzja" należy do administracji. O słuszności tematu czy możliwości wypowiedzenia się na temat związany z forum ,użytkownicy powinni mieć możliwość zrobienia tego.
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2008-09-14, 11:40   

Podpisy tego typu są praktyka szeroko stosowana na wielu forach. W regulaminie nie pisze nic odnośnie konstrukcji forum, bo to jest kwestia jego założyciela i osób odpowiedzialnych za opiekę nad nim.
Mój podpis dodatkowo jest skierowany do wszystkich członków, więc Twoje odczucia są nieco egoistyczne. Co innego to twój podpis który jest wycelowany konkretnie we mnie.

Qumi napisał/a:
awet krytykę forum czy jego administracji, a tym bardziej móc się wypowiadać w sposób swobodny i tworzyć ankiety badające opinie forum

Gdybyś nie zauważył odnośnie herbów jest stworzony odpowiedni temat w odpowiednim dziale.
Co do pisania z pogrubieniem to ja powinienem się czuć osaczony przez nagonkę jaką robisz na moją osobę.

Cytat:
Vogel Serapel każdy Twój ruch jest uważnie obserwowany przeze mnie. Najmniejszy wyskok zostanie zauważony i odpowiednio ukarany.
Życzę przyjemnego korzystania z forum.


Qumi krzyczysz zasłaniając się że występujesz w imieniu użytkowników przeciwko złym członkom GTW. A pozostajesz głuchy na to ze większość osób aktywnych na forum nie chce nowych herbów. Tak naprawdę wychodzi z tego twoje egoistyczne podejście i chęć jedynie tego by to twoje było na wierzchu.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-09-14, 11:50   

Cytat:
Podpisy tego typu są praktyka szeroko stosowana na wielu forach..(...) Mój podpis dodatkowo jest skierowany do wszystkich członków, więc Twoje odczucia są nieco egoistyczne.


Jeszcze się nie spotkałem z taką praktyką na żadnym forum, proszę o konkrety i linki. Twój podpis nie jest skierowany do wszystkich, tylko do mnie. Nie widzę tam słowo "wszyscy", ani "użytkownicy" znajduje się tam tylko mój nick i nic więcej, bo tego poniżej bardzo sympatyczna grafiki nawiązująca do sygnatury.

Ankieta, którą założyłem kto powinien decydować o herbie została usunięta, propozycje to temat na propozycje, niekoniecznie na głębsze ich omawianie, żeby nie robić tematu dłuższym nieźli powinien być.

Tylko, że to jest uzasadnione. Taki teskt wyróżnia się ze wszystkich tekstów w temacie, wręcz razi. Może więc wszyscy zaczniemy tak pisać...? Jak myślisz jakby to wyglądało?
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2008-09-14, 11:55   

Cytat:
Nie widzę tam słowo "wszyscy", ani "użytkownicy" znajduje się tam tylko mój nick

Znajduje się tam nick każdego kto go ogląda, jeżeli oglądam posty Vogela Serapela, z mojego kąta jest tam mój nick. I ja z tego problemu nie robię.
Qumi, masz jakąś manie prześladowcza :-P
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-09-14, 12:03   

W takim razie tym bardziej powinno się to zmienić, wyobraź sobie to pomyśli nowy użytkownik patrząc na to? "O Boże dopiero się zarejestrowałem i już coś zrobiłem źle..." To jest represyjne, to, że inni widzą co widzą, nie znaczy, że ja widzę co widzę. Widzę tam swój nick i w ten sposób biorę bezpośrednio do siebie co tam pisze. Takie piętnowanie każdego użytkownika, mimo, że nie ma ostrzeżeń, bana, jest zaprzeczeniem punktu o szanowaniu czyjejś godności, postrzegając każdego jako winnego, co z kolei jest niezgodne z prawem, gdzie jest domniemanie niewinności, i ogólnie przypomina system jakiś państwa policyjnego, gdzie każdy jest potencjalnym przestępcą.
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2008-09-14, 12:06   

Vog napisał/a:
Vogel Serapel jesteś zobowiązany do zapoznanie się z regulaminem. Brak jego znajomości nie zwalnia z odpowiedzialności za jego łamanie.

A gdzie tu napiętnowanie czy groźby? Ot zwykła informacja odnośnie bardzo często ignorowanego regulaminu?
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-09-14, 12:15   

Hmmm... dobrze, że coś zmieniłeś, ale wystarczy

Cytat:
Qumi jesteś zobowiązany do zapoznanie się z regulaminem.


Drugi człon sugeruje, że już złamałeś regulamin. Zresztą czemu nie "Każdy członek forum" zamiast konkretnego nicku?
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2008-09-14, 12:31   

Ponieważ co jest dla każdego to jest dla nikogo. Twoja reakcja utwierdza mnie w przekonaniu, iż tylko tak napisana informacja jest w stanie wywołać żywą reakcje. Ogólne wiadomości nie trafiają do ludzi natomiast, gdy ktoś widzi wiadomość bezpośrednio skierowana do siebie na pewno na nią zareaguje.
Qumi napisał/a:
Drugi człon sugeruje, że już złamałeś regulamin

Chyba tylko tobie, ma to za informowanie o tym, iż tłumaczenie: „ale ja jeszcze nie czytałem regulaminu!” nic nie da.
Cytat:
Może więc wszyscy zaczniemy tak pisać...? Jak myślisz jakby to wyglądało?

Dokładnie tak samo, jak gdy wszyscy piszą bez pogrubienia. Jedyna różnica było by to, że ty zapewne najeżdżałbyś na kogoś, kto by posty pisał zwykłą czcionka.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-09-14, 12:48   

Słuchaj Vogel druga część jest opresyjna i sugeruje, że złamałeś regulamin. Może tego nie widzisz, ale tak jest. Podczas jednego dnia facet używa ok 400 minidyskryminacji w stosunku do kobiety, zupełnie podświadomie, ale które to są często bardziej skuteczne niż zwyczajna dyskryminacja. Tym przykładem chcę ci pokazać, że nawet jeśli dla ciebie to wygląda normalnie, nie musi dla innych.

Podobnie z grubą czcionką, ona po prostu razi jak się czyta.

Prosiłbym ciebie też o usunięcie tekstu małym drukiem pisanego, jeśli w ten sposób chcesz reagować na krytykę to w takim razie na nic nie można ci zwrócić uwagi.
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2008-09-14, 12:53   

Skoro zaczynasz już bić w postach tylko do mnie to uważam temat za zamknięty. Do prywatnych spraw nie zwiazanych ogólnym tematem fora jest Tawerna.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
Vozu 
Mara
The Deergineer



Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2265
Skąd: Witchwood
Wysłany: 2008-09-14, 15:46   

A ja uważam że podpis Vogela jest (a raczej był, bo nowy wcale mi się nie podoba) na swój sposób dowcipny. Qumi nie ma prawa wypowiadać się w ten sposób, ponieważ nie pamięta jakim swoistym dowcipem jest funkcja "you" na naszym forum. Poza tym jest skrajnie przewrażliwiony na swoim i swoich opinii punkcie.
Na zakończenie dodam, że nadmierna kłótliwość wspomnianego użytkownika oraz jego natarczywość i tony postów pisane niemalże na przemian z innymi użytkownikami, oddziaływują na mnie przytłaczająco, czuję się osaczony, prześladowany, a do tego mam wrażenie, że moje wypowiedzi i zdania są zagłuszane i ignorowane. Byłbym skory nazwać to nawet spamem.
_________________
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-09-14, 16:46   

Cytat:
Qumi nie ma prawa wypowiadać się w ten sposób


Jak każdy nowy użytkownik, w takim razie mają oni czuć się poszkodowani, jeśli żart jest rozumiany tylko przez starych użytkowników, zniechęcając nowych?

Vozu - po prostu wyrażam swoje opinie, które nie zgadzają się często z narzekającą częścią forum, która to najgłośniej się im przeciwstawia. A spam to reklamowanie produktów czy stron. Masz takie wrażenie może i ponieważ kilka razy zarzucając mi hipokryzję, a odbiłem i to dość skutecznie piłeczkę. To tylko odpowiedź na to co napisałem, wcięcej tutaj nie będę o tym pisał, jeśli chcesz zapraszam na pw.
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Gaderic 
Wilczy Władca
Wilk stepowy...



Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 598
Skąd: Afterfallowe góry
Wysłany: 2008-09-14, 17:24   

Cytat:
zniechęcając nowych?

Ke? Jak na razie to zniechęca on jedynie ciebie. Jakoś nigdy nie słyszałem by zniechęcał kogokolwiek prócz ciebie. Przestań w końcu narzekać, nie robisz nic konstruktywnego tylko uprawiasz malkontenctwo :-P
Cytat:
a odbiłem i to dość skutecznie piłeczkę.

O kurcze! Prawdziwy przypadek przerostu ego :dorf:
_________________
Piwo to moja droga do oświecenia!
... a poza tym uważam, iż .dat należy zniszczyć!!! Więc.. DAJ KAMIENIA!!
Uwaga na Kleofasa co tu hasa z kąta w kąt!!
 
 
 
Ebenezer Meshullam 
Wiedźmiarz
T.o.Y.



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 680
Skąd: Ferlan
Wysłany: 2008-09-14, 18:03   

Gaderic napisał/a:
Ke? Jak na razie to zniechęca on jedynie ciebie. Jakoś nigdy nie słyszałem by zniechęcał kogokolwiek prócz ciebie. Przestań w końcu narzekać, nie robisz nic konstruktywnego tylko uprawiasz malkontenctwo :-P

Pamiętam taki przypadek, też ktoś zarzucał Vogelovi odnośnie tego opisu (bodajze Pete, wcześniej Pete 27, ale głowy nie dam), ale to się wyjaśniło.
Może rzeczywiście tym, którzy nie są obeznani na zasadach działania forów php i takich zabiegów wydawać się to dziwne (na mnie z początku też, ale poczytałem co nieco wykładów Allemona w odpowiednim wątku i wiedziałem w czym rzecz) i nieco ich "odstraszać".
_________________
Deal with it.
 
 
 
Athelle 
Pan Lasu
Upadły Władca



Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 2124
Skąd: Ognisty Gaj
Wysłany: 2008-09-14, 19:22   

Rzeczywiscie zgodze sie z Gadericem podpis :you: zadbal o kilka ciekawych sytuacji na forum :D Nie wiem Qumi czemu przeszkadza Ci podpis Vogela. Nie widze w tym nic zlego z Junior Admin proboje zadbac o to bys przeczytal Regulamin. Pozatym Vogel mial ten opis od dawna i jeszcze zaden uzytkownik nie mial z nim problemu. Troche przesadzasz :D

Koniec kwestii mojego podpisu. Ten temat powstał dla poważniejszych spraw.
VHS z GTW
_________________

Ostatnio zmieniony przez Vogel 2008-09-14, 19:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2008-09-15, 11:59   

Ah...

Drogi Qumi, dziękuję za wskazanie luk w Regulaminie, jako zwolennik legislacji totalitarnej nie omieszkam uregulować i tego obszaru działalności forum, jakim jest choćby sprawa herbów. Dotąd zdawało się, że tą kwestie można rozwiązać poprzez zwykłą ankietę i dyskusje, tudzież głosowanie, ale widzę, że nie - to wymaga uregulowań. Zatem uregulowania będą.

Twoje subiektywne poczucie osaczenia jest li tylko subiektywnym odczuciem, nie stanowi podstawy ani do odwoływania się do Regulaminu, ani także do przyjęcia Twojej skargi(?), jakoby Regulamin był łamany w wskazanym przez Ciebie punkcie. Ja także się czuje osaczony - w końcu all eyes on me! :-P

Podpis Vogela jako sugerujący, że złamałeś Regulamin? No przepraszam, ale z jego opisu wynika li tylko tyle, że Twoje zachowanie na forum jest kontrolowane przez powołane do tego organy, a w przypadku, gdy będzie niezgodne z Regulaminem, to zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności za to. Analogicznie - czy widok policji na ulicy także sugeruje Ci, że jesteś podejrzany o czyn zabroniony? Czy zniechęca Cię to do wychodzenia z domu?

Nie popadajmy w przesadyzm. W megalomanie też nie ;-) Bo największym megalomanem tutaj jestem JA, JA i jeszcze raz JA ;-)
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Qumi 
Adept



Wiek: 37
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 516
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-09-15, 15:25   

Cytat:
Dotąd zdawało się, że tą kwestie można rozwiązać poprzez zwykłą ankietę


Gdybyś chcial wiedzieć tak nie jest, zamieściłem ankietę o herbach i została usunięta przez administrację.

Podpis vogela taki jest, bo jak wynika z tego postu nieco wyżej, tak czują nowi użytkownicy, którzy nie znają regionalnych "żartów".
_________________
The brighter light shines upon you, the darker becomes your heart.
 
 
 
Nagash ep Shogu 
Arcywampir
1st Fiddle of Mortis



Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1908
Skąd: Cihael ep Eshar
Wysłany: 2008-09-15, 15:30   

Nic mi o usunięciu ankiety nie wiadomo, nie było mnie przez dwa ostatnie dni na forum... Musze się z tym zaznajomić.

Cóż, dyskusje o podpisie Vogela można by dalej toczyć, gdyby jej nie uciął sam, ale na moje to nie ma się o co czepiać - tak, czy siak, tego podpisu już nie ma.
_________________

Księżyc świeci, martwiec leci,
Sukieneczką szach, szach,
Panieneczko, czy nie strach?



Nasz wampirek to smakosz i znawca,
przy tym wcale nie żaden oprawca!
Za ssanie kolacji płaci jak w restauracji,
Chyba, że honorowy krwiodawca...

Sysu, sysu, cmok, cmok, cmok,
Chyba, że honorowy krwiodawca!

 
 
 
Vogel 
Ochrzczony Ogniem
Disciples of evil



Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 2981
Skąd: Temperance
Wysłany: 2009-02-14, 17:07   

Myślałem, że tylko Elle jest zachłanny postów ale się pomyliłem.

W związku z głosami niezadowolenia w SB wyjaśniam sprawę znikających postów.

Dziś były porządki w dziale o Disciples II. W związku z tym do Archiwum (Księgozbiór gdzie posty nie są naliczane) trafiło kilka nieaktualnych tematów, lub takich które dotyczyły jakiegoś problemu a został on wyjaśniony.
W związku z powyższym kilku osobą mógł się nieco cofnąć licznik.

Wszelkie zażalenia proszę przygotować w trzech egzemplarzach ze zdjęciem i wrzucać bezpośrednio do pieca by zaoszczędzić innym roboty.
_________________
Hańba tym, którzy nazywają nas okrutnikami, odwracają oczy od stosu i zasłaniają uszy broniąc się przed krzykiem heretyka.
Albowiem smród jaki czują jest zapachem grzechu opuszczającym jego ciało, czując go poznajemy chorobę jaka toczy naszą duszę i pomaga się z niej wyzwolić.
Słuchając poznajemy ogrom łaski jaką kieruje ku nam Wszechojciec, albowiem nie jest to krzyk bólu a ekstazy przekraczającego wrota niebios.
 
 
 
DeathCloud 
Lisz
Reaper/Shadow Agent



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1000
Skąd: Z'ha'dum
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-04-01, 16:36   

Wiem że się powtarzam, ale cały czas jestem ignorowany.

Nie lepiej połączyć wszystkie działy dotyczące Disciples II w jeden dział?
Wyglądało by to lepiej i było wygodniejsze.,
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum