Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [1]   Discipedia  Download 
Znalezionych wyników: 1037
Forum Disciples, Disciples 3 Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: The Alliance Crusade
Wisz

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2800

PostForum: Kampanie   Wysłany: 2018-08-26, 21:55   Temat: The Alliance Crusade
To są oryginalne mapy od twórców czy fanowskie?
  Temat: Darkest Dungeon
Wisz

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 3844

PostForum: Gry   Wysłany: 2018-03-30, 10:52   Temat: Darkest Dungeon
Ty wiesz, że ja nigdy o tym nie pomyślałem, by Łowczego na drugą pozycję wrzucić? :)
  Temat: Darkest Dungeon
Wisz

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 3844

PostForum: Gry   Wysłany: 2018-03-23, 11:03   Temat: Darkest Dungeon
Knieja i drużyna przeciwna, Gigant, Starucha i Sekutnica i zaczynamy zabawę :D Zatoka stała się łatwiejsza od czasu wprowadzenia Łamaczki Tarcz, która jest stworzona do tej lokacji, mój główny skład tam to Okultysta, Badaczka, Łamaczka i Krzyżowiec, a mimo to czasem były poważne kłopoty (szczególnie przez leczenie Okultysty :) ).
Ja na 3 misję brałem Okultystę, Badaczkę (obszarowe ogłuszenie, takie samo zatrucie i jeszcze leczenie zatruć/krwawień, bajka), Hienę i Awanturniczkę z błyskotką do celności i biała komórka nie miała szans nas nigdzie przenieść :)
Przy pierwszym przejściu posłałem na pałę grupę losowych postaci (Łowczy, Trędowaty, Awanturniczka i Krzyżowiec, dokładnie w takim ustawieniu), bez błyskotek, bo chciałem sprawdzić, jak wygląda sprawa za modyfikatory za oświetlenie. Po odpaleniu misji okazało się, że nie można się z niej wycofać, więc trudno, idę zginąć w walce, bossa wybadam przynajmniej. W ten sposób wykonałem kilka osiągnięć (na pewno przeżycie 5 wrót śmierci pod rząd i pokonanie bossa tylko jednym bohaterem). Fakt niesamowity, mój krzyżowiec przeżył kilkanaście wrót śmierci bez żadnego bonusu do odporności, te zdziwienie, gdy zadałem ostatni cios i pojawił się filmik końcowy :D I jeszcze to uczucie, gdy poznajesz fabułę, po której zwrot z intro, że nasz ród został przeklęty nie brzmi już tak samo.
  Temat: Darkest Dungeon
Wisz

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 3844

PostForum: Gry   Wysłany: 2018-03-22, 19:49   Temat: Darkest Dungeon
Eksperymentować można później, jak już masz solidne podstawy, ze Stygianem jest problem, bo masz limit 12 śmierci, a to by bolało, gdybyś go przekroczył przy 3 ostatniej misji i wszystko od początku :) Choć jak oglądałem filmik, jak koleś przechodzi grę w 16 tygodni (ciekawy filmik swoją drogą) to stwierdziłem, że mało wiem o tej grze :) Wszystkich bossów nie czyściłem, nie chciało mi się, bo przy pierwszym przechodzeniu wyczyściłem wszystko i zwyczajnie było mi czasu szkoda, tym bardziej, że z żadnego nie leci żadna szczególnie błyskotka, tak samo jak nie chciało mi się znów przebijać przez dziedziniec, bo strasznie to wspominam i nie chodzi o poziom trudności, bo to idzie ogarnąć, co długość i monotonność, przy marszu na Hrabinę myślałem, że zgłupieje, szczególnie, że się zgubiłem i z kluczami coś pochrzaniłem, kilka godzin tą jedną misję robiłem :D Ogólnie jestem zdania, że Najmroczniejszy Loch i Dziedziniec to pikuś w porównaniu z tym, co może nas spotkać w czerwonej Zatoce, to co czwórka Piranii potrafi zrobić z naszą drużyną to coś strasznego.
  Temat: Darkest Dungeon
Wisz

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 3844

PostForum: Gry   Wysłany: 2018-03-22, 11:11   Temat: Darkest Dungeon
Moja rada, od początku werbujesz przede wszystkim kapłanki i arlekinów ( u mnie to czasem nawet była połowa całej ekipy), skupiasz się na rozwoju dyliżansu, kowala i gildie, później w miarę możliwości podumaj nad lazaretem, reszta w mieście jest niewarta zachodu (stres niwelujesz w czasie misji arlekinem i krzyżowcem, a jeśli masz cierpliwość, to możesz męczyć się łowcą), trzymaj zasoby na budowę dzielnic. Antykwariuszka staję się Twoją bliską przyjaciółką przez jakieś pierwsze 40 dni, ona, trędowaty, arlekin i kapłanka i lecisz do kniei, zdobywać akty i złoto na długich i średnich zielonych, poza tym unikasz ruin i zatoki, najłatwiejsze jest norowisko. Z błyskotek dążysz do zdobycia jasnego tamburynu (premia dla arlekina do niwelowania stresu) i księgi leczenia dla kapłanki, poza tym interesują Cię przede wszystkim przedmioty na uniki, mniej trafień przez wrogów - mniej ran, stresu, krwawień i całej reszty, no i dobrze znaleźć mapę antenata, wypada z Wałęsaka, na zielonym nie jest jakoś strasznie ciężko go ubić. Najważniejsze przeżyć czas do odblokowania gildii, później idzie z góry:)
Jak odblokowałeś osiągnięcie z Dismasem i Reynauldem, wziąłeś ich do ostatniej misji? Bo ja dwa razy grę przeszedłem (raz przez przypadek :lol: ), mając ich żywych w składzie, ale nie brałem ich do walki z Sercem Ciemności i pewnie dopiero przy nowym dodatku zaliczę to :-/
  Temat: Darkest Dungeon
Wisz

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 3844

PostForum: Gry   Wysłany: 2018-03-21, 20:09   Temat: Darkest Dungeon
Właśnie dołączył do 0,4% procenta graczy (według steama), którzy przeszli DD na najwyższym poziomie z dodatkiem The Crimson Court :) I powiem, że jestem zawiedziony poziomem ostatnich zadań, moja maszyna zagłady walcowała kolejne Cysty i Templariuszy jak chciała, bez porównania większe problemy sprawiała mi przeklęta Zatoka na czerwonym :D Najlepsze jest to, że po 300 godzinach gry dalej mam co w niej robić, a każda kolejna wyprawa, pozornie powtarzalna jak setki wcześniejszych za sprawą jednej walki, gdzie algorytm wrzuci nam trzy krytyki na pysk pod rząd zamienia się często walkę o życie naszej ulubionej postaci. Muszę przyznać, że gra posiada bardzo duży poziom trudności na starcie, pierwsze tygodnie to katorga w pozytywnym sensie, mamy poblokowane ścieżki rozwoju, dużo zależy od szczęścia, kto do nas dołączy i jak będzie rozwinięty. Im dalej, tym łatwiej (o ile tylko sensownie się rozwijamy, zarówno z miastem, jak i postaciami, jak lukałem filmiki z gry na YT, to śmiać mi się chciało, jak typy rady sobie nie dawali). I jeśli chodzi o szczęście, często czytam zarzut wobec DD, że to ono decyduje o powodzeniu w grze. Równie dobrze ktoś mógłby narzekać, że w życiu realnym też dużo od niego zależy :D A cała zabawa polega właśnie na walce z czynnikiem losowości. Nawet gdy wydaję się nam, że jesteśmy świetnie przygotowani i w ogóle och i ach algorytm potrafi nas brutalnie sprowadzić na ziemie i pokazać, jaka jest prawdą, bo "tatusia oszukasz, mamusie oszukać, ale życia k... nie oszukasz" :) Świetnie to jest przedstawione w tym artykule http://grotatnik.pl/darkest-dungeon/ , że taka prosta gra może kogoś natchnąć do takich przemyśleń. A ja czekam na kolejny dodatek, mający wyjść lada moment i kolejne wyzwania, oby więcej motywów jak z najazdem na nasze miasto czy też historią Łamaczki Tarcz było w nim wprowadzone.
  Temat: Darkest Dungeon
Wisz

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 3844

PostForum: Gry   Wysłany: 2017-12-13, 00:16   Temat: Darkest Dungeon
Ta gra jest genialna, ten klimat, mechanika, ten moment, gdy wróg atakuje i ty czekasz, czy trafi krytykiem i wbije stres czy nie. Balans ciut kuleje, ale mimo to od piątku zdążyłem nabić ponad 40 godzin gry, dawno nic mnie tak nie wciągnęło :)
  Temat: HoMM - ogólny
Wisz

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 38353

PostForum: Gry   Wysłany: 2017-09-09, 17:49   Temat: HoMM - ogólny
Dokładnie All. I w h3 można było grać po sieci, ale musiałeś bawić się w GR czy inne hamachi, teraz grasz normalnie przez grę, jakby to nie brzmiało :)
  Temat: HoMM - ogólny
Wisz

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 38353

PostForum: Gry   Wysłany: 2017-09-08, 20:32   Temat: HoMM - ogólny
Fani zrobili to, czego Ubisoft nie potrafił wprowadzić od lat :D Można w końcu śmigać w herosa 3 normalnie po sieci + nowy zamek, a projekt jest cały czas w rozwoju :)
  Temat: HoMM - ogólny
Wisz

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 38353

PostForum: Gry   Wysłany: 2016-10-29, 00:54   Temat: HoMM - ogólny
Ebenezer Meshullam napisał/a:
No godzinę, bo ile można grać w demo?


Na początkach mojej komputerowej kariery w demo Alien Nations 2 grałem godzina :)

I nie wiem, po co przejmować się herosopodobnymi pomyjami, skoro można chociażby ściągnąć dodatek hotę i na nowo odkrywać prawdziwego Herosa?

Vogel napisał/a:
Smoki Kryształowe, Błękitne, Czarodziejskie i Rdzawe też zmieną się w Drakolicze.
[/i]


Drakolicze a kościane smoki to dwa różne istoty Vog ;-)
  Temat: Kampania Różdżkarzem.
Wisz

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 72334

PostForum: Disciples II   Wysłany: 2015-01-21, 11:51   Temat: Kampania Różdżkarzem.
byzsla napisał/a:
I większego rekordu chyba zrobić się nie da. Złoty medal dla Vogela!


Klany i Hordy mają szanse w pewnym "rozsądnym" czasie zdobyć stolicę już w pierwszej misji. Klany są pewniejsze, zaś Hordy szybsze do tego jeśli chodzi o wbicie poziomu. Wystarczy tylko z kilkaset bądź parę tysięcy tur na wbicie poziomu :D
  Temat: Udeptana ziemia
Wisz

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 35668

PostForum: Potyczki disciples   Wysłany: 2015-01-21, 11:00   Temat: Udeptana ziemia
Jacyś chętni na skopanie dupska przez Klany ? :dwarf:
  Temat: Wybierz swojego władcę
Wisz

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3040

PostForum: Disciples II   Wysłany: 2014-02-19, 20:59   Temat: Wybierz swojego władcę
Dla mnie jedynie elfy i ludzie mają dowolność odnośnie wyboru władcy dzięki leczeniu. U całej reszty wybieram władcę wojowników, bo szkoda mi życia na czekanie, aż moja armia wyleczy się po walce z silniejszym przeciwnikiem. Dla mnie premia do leczenia powinna być u każdego władcy taka sama, zaś wódz wojowników powinien mieć dodatkowe bonusy jak np: darmowa świątynia bądź też inne.
  Temat: Problemy Techniczne.
Wisz

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 31486

PostForum: Disciples II   Wysłany: 2014-02-16, 16:35   Temat: Problemy Techniczne.
Spróbuj zapisać grę w czasie kampanii i otwórz w edytorze stan gry.
  Temat: Kampania Legionów
Wisz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4303

PostForum: Disciples II   Wysłany: 2014-02-11, 11:29   Temat: Kampania Legionów
Ja ze wszystkich kampanii nienawidzę właśnie tej Legionów z podstawki. Nie dość, że to najsłabsza frakcja ze wszystkich (ojej, obok stolicy jest skład z dwoma łucznikami, już po moim super magu), mającą przeciętne, jeśli nie najsłabsze jednostki (wystarczy porównać olbrzymy czy diabły jak też drzewko magów legionów i hord), to jeszcze jakiś sadysta z uporem maniaka ustawia źródło many tak, że musimy wysłać tam patykarza (czyli 450 nie nasze, co i tak nie gwarantuje, że nacieszymy się maną), do tego znajduje się ono co najmniej dwie tury od stolicy. Gram teraz kampanię, gdzie trzeba zdobyć te trzy miasta i w 60 turze nie odszedłem z głównym bohiem dalej niż dwie tury ruchu, bo jestem zalewany ścierwem patykarzy, wrogich bohaterów i olbrzymów (po co atakować miasta komputera, lepiej iść 10 tur, by moich patykarzy bić), nie wspominam, że taki moloch od 15 tur czeka, aż uzbieram te 2250 złota na budynek do awansu. Od kiedy gram w Disa, zawsze kampania legionów zabierała mi najwięcej nerwów, nie wiem, czy to miało być zamierzone, czy też tak wyszło SF przypadkiem.
I co do fabuły, miałbym podobne zarzuty jak Lucas, najmniej przemyślana ze wszystkich.
  Temat: HoMM - ogólny
Wisz

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 38353

PostForum: Gry   Wysłany: 2014-02-09, 13:22   Temat: HoMM - ogólny
Rozwiązania i rozwój bohatera z h4 i bitwy oraz oblężenia z h3 plus balans magii (pod koniec kampanii Ładu chodziłem dwoma magami i niszczyłem wszelkie drużyny z kilkudziesięcioma tytanami chociażby) wyszłaby naprawdę solidna turówka, jeśli nawet nie najlepsza z gatunku. A tak jak sobie wspomnę szturmy miast w h4 to jeszcze mnie szlag trafia.
  Temat: Republika
Wisz

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10087

PostForum: Scenariusze   Wysłany: 2014-02-08, 09:36   Temat: Republika
Ja sam nie miałem problemów z posiłkami, na dobra sprawę nic nie straciłem na ich rzecz grając Klanami. Mi najbardziej brakowało na tej mapie doświadczenia. Bo jest pewno nakoksowanych zwykłych jednostek, za które jest tyle PD, co kot napłakał. I ja w setnej turze odpuściłem sobie, za dużo czasu traciłem na przesuwanie złodziejów, by choć trochę zabrać życia dowódcy którejś z drużyn. I obecność aż dwóch niebieskich smoków uważam za wielką dyskryminacją Klanów. Może jak kampania mi się znudzi, spróbuję Legionami, bo przy karasiach ta woda wykańcza nerwowo.
  Temat: Republika
Wisz

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10087

PostForum: Scenariusze   Wysłany: 2014-02-03, 23:07   Temat: Republika
Pewnie, podeślij do mnie materiał, najlepiej byłoby w wordzie czy innym takim, ale jak będzie trzeba, wyciągnę tekst ręcznie z edytory, tym bardziej, że nigdzie się nam nie śpieszy:-D
  Temat: Republika
Wisz

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10087

PostForum: Scenariusze   Wysłany: 2014-02-03, 18:47   Temat: Republika
A mógłbyś wrzucić to w jednym dokumencie worda, czy musiałbym wyciągać to z edytora?
  Temat: Republika
Wisz

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10087

PostForum: Scenariusze   Wysłany: 2014-02-03, 18:16   Temat: Republika
Was, mógłbym Ci pomóc z tekstami, a dokładnie z ich sprawdzaniem i usuwaniem błędów przy Twoich mapach i kampaniach. Zajmowałem się już czymś takich przy tłumaczeniu fanowskiego dodatku do Original War. A co do samej mapy wypowiem się jak trochę pogram, bo dopiero zacząłem.
 
Strona 1 z 52
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum