Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 
Znalezionych wyników: 675
Forum Disciples, Disciples 3 Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Biada zwyciężonym
Waskos

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2413

PostForum: Kampanie   Wysłany: 2019-07-16, 16:29   Temat: Biada zwyciężonym
To co pierwsze rzuca się w oczy po uruchomieniu mapki to teren więc i od niego zacznę. Wizualnie mapa wygląda dobrze, szczególnie obszar wokół stolicy trzyma poziom. Pojawiają się co prawda tereny przestrzenie niezagospodarowane, głównie na zbiorniku wodnym w centrum mapy, ale nie przeszkadza to jakoś szczególnie w odbiorze mapy.

Poziom trudności rozgrywki był dobrze rozłożony, na każdym etapie przygody było co robić i trzeba było myśleć. Początek był utrudniony biedą w skarbcu, co pewnie przedłuży wybicie okolicznego chamstwa mistrzom magów (ja nim grałem). Dalej stopniowo coraz silniejsze składy sie spotyka ale nic z czym nie dałoby się rady rozsądnie zarządzając miksturami. Jak już się dorgę do Curaw utoruje to dostępne stają się zasoby w zadowalającej ilości dla tych lubujących się w czarach. Samo zdobycie i utrzymanie Curaw chyba stanowiło najdłuższy etap mapy, ja przeczekałem tam głównym bohaterem 3 natarcia respawnujących się oddziałów neutrali stopniowo czyszcząc okolice i wysyłając archanioła ze złodziejem po mapie w poszukiwaniu złota i skarbów.

Gdy Curaw mogło utrzymać się samo, a mój arcymag skompletował ostateczną drużynę ruszyłem po kolei do wykonywania sidequestów i zbierania sojuszników. Troche kręciłem nosy na przeciwników pokroju wampira w wieży czy Radomyra ale koniec końców nie było tak źle. Dostępne zwoje i mikstury wystarczają w zupełności na pokonanie wszystkiego co się znajdzie na mapie.

Fabuła to najlepszy element mapy. Sam wstęp do mapy rysuje już ciekawą sytuację polityczną w Imperium i nastroje w prowincjach takich jak Keven, same zdarzenia na mapie jeszcze podbudowują ten klimat niezadowolenia i niepokoju. Podobał mi się konflikt Valdisa z Radomyrem, tym bardziej, że stanowiska obu da się uzasadnić i zrozumieć. Najbardziej jednak zaciekawiło mnie zadanie związane z misją Falwicka i jego odkryciem w wieży nieumarłych :P

Postacią która głównie się wykreowała na mapie to oczywiście Valdis. Myślę, że jest spoko koncepcją z charakterem oddanym na tyle, na ile pozwala mechanika disa. Po stronie ludzi przyda się jakiś skurwol w końcu, a który nie jest ukrytą opcją legionów :mrgreen: Radomyr też był ok i jak pisałem wcześniej dobrze, że był kompletnym idiotą czy bęcwałem i jego poglądy też szło zrozumieć. Biskup Cyryl bardzo dobre szkolenie w rozgłaszaniu propaga... słowa Wszechojca posiadł :-> Ekipa Valdisa jeszcze się nie rozkręciła i jakoś szczególnie też nie zabłyśli, Ilia z pewnością trudny będzie do wykreowania bo weź tu zbuduj małomównego mruka jak gra tylko na pisemne dialogi pozwala w zasadzie :D

Też może pierdółka ale nazwy własne w Keven mi się podobały oddalone od typowo niemiecko-francuskiego nazewnictwa w Imperium co wskazuje na to, jak wielokulturowym tworem jest Imperium
  Temat: Problem z dowódcami w edytorze map
Waskos

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2446

PostForum: Disciples II   Wysłany: 2019-02-23, 16:38   Temat: Problem z dowódcami w edytorze map
http://disciples.pl/viewt...f170b85e2#56674

http://disciples.pl/viewtopic.php?t=1981

Te tematy powinny być pomocne jeśli chcesz się bawić w modowanie.
PS ubelawam tak samo jak ty że tak niewiele jednostek może za dowódców robić ;/
  Temat: Priorytet jednostek
Waskos

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2854

PostForum: Disciples II   Wysłany: 2019-02-23, 16:34   Temat: Priorytet jednostek
To nic innego jak ich "ważność" którą stanowią dla SI. Przykładowo jeśli jakaś jednostka będzie miała 6 priorytetu to SI kierująca inna niz gracz frakcją (nie wiem czy wpływa to na frakcje neutralne) bedzie chciało tę jednostkę zabić bardziej niż te o mniejszym priorytecie. To samo tyczy miast, priorytet 6 oznacza że miasto jest łakomym kąskiem dla SI które bardzo będzie chciało je zdobyć.

Priorytet 0 to całkowita ignorancja, często daje sie taki priorytet bossom bo dzięki temu nie ma szans by kto inny niż gracz zniszczył taką jednostkę.

Priorytet zdaje się jednak nie działac w przypadku sklepów. Widziałem jak kupiec o priorytecie 0 był ogolocony przez SI jak każdy inny.
  Temat: 8 Grzechów
Waskos

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 12175

PostForum: Tablica ogłoszeń   Wysłany: 2019-02-10, 21:49   Temat: 8 Grzechów
Ja zaglądam codziennie ale nie loguje się zazwyczaj :P
  Temat: Oblężenie Vaglan - Mapa do Disciples II - Bunt Elfów
Waskos

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2287

PostForum: Scenariusze   Wysłany: 2019-02-10, 21:48   Temat: Oblężenie Vaglan - Mapa do Disciples II - Bunt Elfów
No więc to co jestem w stanie powiedzieć po przejrzeniu w edytorze.

Pierwszy problem to rozmiar mapy. Rozmiar 144x144 jest zdecydowanie za duży na to co chciałeś na mapie zawrzeć. Większość terenu na tej mapie to smutna pustka, góry po lewej stronie mapy, mnóstwo wody bez czegokolwiek czy choćby tereny wokół ziem elfów na dole mapy. Treść zawarta w scenariusuz z pewnością dałaby się upchać na rozmiarze 72x72. Nie chcę nawet myśleć jak męczące będzie eksplorowanie tej mapy, gracz może poświęcić mnóstwo tur na żegludze i nie znaleźć nic poza końcem mapy, to smuteg i rozczarowanie. Błądzić po mapie będzie sporo bo z jej konstrukcji ani trochę nie wynika gdzie należy iść.

Nie będę już złośliwy i czepiał się wyglądu mapy bo raz to kwestia subiektywna, dwa nie jest to też aż tak ważne, a trzy widziałem już gorsze twory. Po prostu mapa mi się estetycznie nie podoba.

Nie ma opisu misji ani zdarzeń innych nich podstawowe wygraj/przegraj czy coś pojedynczego ale i tak bez żadnych dialogów. Czyli fabuła w tym scenariuszu nie istnieje.

Brak zdarzeń podpowiada mi od razu kolejny problem, nudę potęgowaną tym, że stolice są oddalone w pizdu od siebie. Czyli rozgrywka będzie się ttoczyła na zasadzie tłuczenia sztywnych jednostek neutrali.

Podsumowując. Niestety nie widzę na mapie nic co mogłoby mnie zachęcić do gry. Moja rada - twórz mniejsze mapy. Wiem że kuszące są największe rozmiary ale szczerze powiedziawszy gdy do rozgrywki przychodzi to bardziej męczą i nudzą niż cokolwiek pozytywnego wnoszą. Dis najwięcej frajdy daje na rozmiarach 48x48 i 72x72, jak ktoś się postara bardzo przy projektowaniu mapy to i 96x96.
  Temat: Tablice tematyczne - komentarze i laudacje
Waskos

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4537

PostForum: Komentarze   Wysłany: 2019-01-01, 17:29   Temat: Tablice tematyczne - komentarze i laudacje
Bardzo w klimacie Imperium ostatnia tablica :) Choć z "virtue" wielu by dyskutowało :P Jedynie kolorystycznie wyłamuje się zdjęcie naramiennika na czerwonej tkaninie. Nie twierdzę że Imperium to tylko i wyłącznie niebiesko-złote barwy ale ta jedyna czerwień jakoś rzuca się w oko.
  Temat: Niespokojne Mogiły
Waskos

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 36895

PostForum: Kampanie   Wysłany: 2018-11-16, 23:04   Temat: Niespokojne Mogiły
poldek napisał/a:
Jakiś miesiąc temu przeszedłem sagę i oprócz call of decadence to chyba najlepsza w jaką grałem:)

:->
Miło że All ogarnął problemy z rejestracją na forum i mogę dowiedzieć się, że ktoś miło spędził czas z sagą, którą i ja sobie cenię

poldek napisał/a:
Jedna z mapek mi sie nie podobała tytułu nie pamiętam ale coś w jakichś górach bodajże miała za mało detali.

Hmm po opisie nie kojarzę za bardzo bo w większości map dość gęsto góry umieszczam :mrgreen: ale skoro padł zarzut braku szczegółowości to obstawiam mapę 4(?) pt. Sztylet Duszy, gdzie brak szczegółowości wynika z tego, że przenosiłem teren z pierwszej misji Hord z pierwszej części gry bo tam też akcja się działa. Takie oczko w stronę weteranów Sacred Lands :>

poldek napisał/a:
Parę literówek w dialogach

Tylko parę? Podejrzewam żeś litościwy bo zazwyczaj tyle raportów o literówkach otrzymywałem, że wyglądało to mniej więcej tak...poldek napisał/a:
Nawiązanie do najmana... czy jak mu tam po co przecież takie historie tracą aktualność.

Lubię nieśmieszne, przestarzałe suchary :x

poldek napisał/a:
Co do ostatniej mapy to finałowa walka mnie nieco zawiodła bo za łatwo z pięć kliknięć a dalej quick combat:) imperium mnie nieziemsko gniewem bozym x2 tepilo co ture xD

Według mnie finałowa walka tej sagi była trudniejsza niż te z oficjalnych sag z Mrocznego Proroctwa (a juz na pewno trudniejsze niż walka z Taladrielle...), dałem też możliwość przegrania tej misji więc uważam, że wszystko jest ok. Nie ukrywam też, że nie o poziom trudności mi przede wszystkim w sadzie chodziło co o dobrą fabułę i ciekawe, miłe dla oka i pełne zdarzeń mapy :)

poldek napisał/a:
dzieki za twoja prace

Ja dziękuję natomiast na miły komentarz, który być może pomoże mi przemóc niemoc twórczość i coś jeszcze w edytorze scenariuszy zmajstrować ;-)
  Temat: Disciples 2 - Dzieje Nevendaar Beta Trailer
Waskos

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 17683

PostForum: Disciples 2 Dzieje Nevendaar Zwiastun Mroku   Wysłany: 2018-10-06, 10:34   Temat: Disciples 2 - Dzieje Nevendaar Beta Trailer
Tak od strony czystego balansu to ochrona przed atakiem fizycznym jest zdecydowanie OP. Dowódcy stają się szybko bardzo sili i nie jest wielką sztuką osiągnięcie dlań wysokich wartości pancerza (skill i itemek najsłabszy i już mamy 30) przez co stają się bardzo żywotni. Z racji na powszechność źródła oręż to dodatkowo ochrona przed tym to zdeycdowanie zbyt dużo
  Temat: Disciples 2 - Dzieje Nevendaar Beta Trailer
Waskos

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 17683

PostForum: Disciples 2 Dzieje Nevendaar Zwiastun Mroku   Wysłany: 2018-10-04, 14:50   Temat: Disciples 2 - Dzieje Nevendaar Beta Trailer
Wyglądają zacnie :) jedynie tak dziwnie wglądają krawędzie podstaw tych niefizycznych, podwodnych budynków. Nie da rady dodać jakiegoś efektu rozmycia żeby to przejście między budowlą a wodą jakoś łagodniej wyglądało?
  Temat: Zajazd "Pod Ciemną Gwiazdą"
Waskos

Odpowiedzi: 4812
Wyświetleń: 946801

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2018-09-30, 19:58   Temat: Zajazd "Pod Ciemną Gwiazdą"
Raven napisał/a:
Nie wiem skąd wziąłeś imperialną inteligencję.


:-x :-x :-x :-x :-x
  Temat: Tablice tematyczne - komentarze i laudacje
Waskos

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4537

PostForum: Komentarze   Wysłany: 2018-09-24, 18:02   Temat: Tablice tematyczne - komentarze i laudacje
Raven napisał/a:
Stary perwers, miłośnik zarówno kóz jak i ministrantów. Do tego szuler i oszust, który kantuje w kości.


  Temat: Tablice tematyczne - komentarze i laudacje
Waskos

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4537

PostForum: Komentarze   Wysłany: 2018-09-23, 19:39   Temat: Tablice tematyczne - komentarze i laudacje
Allemon napisał/a:
Nie słyszałem o nich, ale ja jestem z Imperium ;) Tylko stos się liczy nie sztuka!

Imperialny Imperialnego pozna, też nie słyszałem o tych tablicach :>

Ale ta pierwsza podobna mi się. Choć kolorystyka nie kojarzy się od razu z hordami to pierwsze skojarzenia jakie mnie naszły po samych grafikach to to "śmierć (wymowne, że na początku :>), krew, erotyzm i elegancja". Choć Yezebell nigdy nie poznałem a jej alter ego literackie kojarzę jedynie z jednej mapki Nagasha to wydaje mi się, że dobrze oddaje to, czym miała się charakteryzować.

Miło zobaczyć w obecnym stanie forum jakiekolwiek, tematyczne przejawy sztuki więc chętnie zerknę okiem na kolejne tablice. Aż szkoda, że nie udało mi się nigdy wprowadzić postaci Waskosa-Patriarchy byś mogła czerpać motywy dla jego tablicy :P
  Temat: Twórczość fanowska (P.P) - komentarze i laudacje
Waskos

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 30700

PostForum: Komentarze   Wysłany: 2018-06-09, 22:08   Temat: Twórczość fanowska (P.P) - komentarze i laudacje
Prawdziwy syn Imperium, majestat w każdym calu :>
Inkwizytor też spoko
  Temat: Dzieje Nevendaar - Zwiastun Mroku Beta 1.0
Waskos

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4435

PostForum: Disciples 2 Dzieje Nevendaar Zwiastun Mroku   Wysłany: 2018-06-01, 19:16   Temat: Dzieje Nevendaar - Zwiastun Mroku Beta 1.0
Podziwiam to w jakim stopniu opanowaliście iluzję :P szkoda że to jednak tylko iluzje i o nowych mechanikach nie ma co marzyć ale dobre i to. Ciekawy pomysł z nakładkami, ale problem stwarzają jeden, nie da się ich usunąć ani przemieścić jak już raz się naniesie w edytorze :/ da się żyć ale wypadałoby coś z tym zrobić.

Zamierzam stworzyć choć jedną mapę ale poczekam na pełną wersje :> to co widzę jest obiecujące żeby wizualnie coś ciekawszego zrobić, szczególnie dobrze wyszły wszelkie obiekty krajobrazu/nakladki z elfimi motywami, zwłaszcza miasta.
  Temat: Disciples 2 - Dzieje Nevendaar Beta Trailer
Waskos

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 17683

PostForum: Disciples 2 Dzieje Nevendaar Zwiastun Mroku   Wysłany: 2018-05-27, 16:37   Temat: Disciples 2 - Dzieje Nevendaar Beta Trailer
Ok no to jedziemy :mrgreen:

1. Pierwsza rzecz, nie do końca jest coś złego w sumie, ale imho to mapa za duża jak na tylko dwie, grywalne frakcje. Wydaje mi się że mapa jest za duża jak na to co chcieliście pokazać, i nie mam tu na myśli wykonania mapy bo to jest zrobione dobrze samo w sobie, ale brakuje mi tu większej ilości nowych elementów, które chcecie pokazać w dodatku.
2. Jak na gameplay promujący dodatek to zdecydowanie za mało nowych jednostek, więcej mrocznych elfów nowych się też spodziewałem.
2. Nie była obecna widziana na trailerach mechanika zmiany miast po zdobyciu na barwy odpowiednich frakcji (motyw przepadł?).
3. Nie widziałem też (choć mogłem przewinąć bo czasu nie mam na obejrzenie całości materiału) ani jednego, nowego dodanego dówdcy, (w sensie jakaś jendostka za dowódce robiącego, nie nowego dla frakcji) a to obecał któryś z was że będzie.
4. Nowych krajobrazów też kożna było wincyj dać :>
  Temat: Darkest Dungeon
Waskos

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8410

PostForum: Gry   Wysłany: 2018-03-24, 13:37   Temat: Darkest Dungeon
Ja w zatoce najłatwiej miałem ze składem Okultysta (wyposażony w błyskotki dla niego co doszły w Crimson Court, wcześniej coś na unik i do pogromu nadrealnych); Badaczka Zarazy (głównie na wypadek krabów, ich krwawienie jest złe a pancerz wysoki); Łowczy/łowca nagród (ta pozycja to w sumie kimkolwiek mogłaby być zapełniona, tych dóch wymiennie brałem po potencjał ogłuszania mają spory, łowczy z odpowiednią pałką ma chyba największą szanse na ogłuszenie z gry, zasieg oraz wpierdol jak okultysta nałoży naznaczenie jedną ze swoich klatw) i gwiazda drużyny - Trędowaty z krzyżykiem pogromu nadrealnych i pierścieniem +12 do celności :mrgreen: tak wyposazony trędowaty może rąbnięciem dwie piranie na strzała położyć :>
  Temat: Darkest Dungeon
Waskos

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8410

PostForum: Gry   Wysłany: 2018-03-22, 20:07   Temat: Darkest Dungeon
Piranie są złe :< dmg tych "zwykłych" mobów w zatoce to coś strasznego, jednym ciosem do 0 zbijają hp takich bohaterów takich jak arlekin, hiena cmentarna czy badaczka zarazy. Aczkolwiek uważam, że knieja jest trudniejszym lochem. Zatokę łatwiej idzie rozpracować i dobrać skład, wtedy co najwyżej się wkurzasz jak naprawdę pecha masz albo pojawi się kolekcjoner, ale ten drań zawsze psuje nerwy jak się pojawia :P Knieja z kolei ma przeciwników o najbardziej irytujących cechach: szybkich i o wysokim uniku - wiedźma i te parszywe kundle (4x psy i ci żyła w głowie pęka); nabijających stres, czesto powodujących krwawienie, zatruwających, od czasu do czasu pojawi się olbrzym, no i szansa że spotkasz bandytów czy kultystów jest tam zdecydowanie większa co jeszcze bardziej utrudnia dopasowanie składu. Zatoka jest też w moim mniemaniu lochem najbardziej opłacalnym jak o loot idzie, można się tam też pozbywać negatywnych nawyków się ziółek sporo zabierze, tak więc koniec końców wolę walczyć z ryboludami :)

A co do najmroczniejszego lochu to tendencja spatkowa jest jak idzie o trudność misji, najwieksze problemy miałem o dziwo w pierwszym i drugim rajdzie :D Trzeci niby taki długi ale jak posłałem tam drużynę koksów takich jak okultysta z nawykiem "pogromca nadrealnych"; łowczego/łowcę nagród, trędowatego i awanturniczkę to wszystkie te brzydkie gunwa padały aż miło :D z 4 zestawów obozowych nie zużyłem ani jednego x) Ostatni rajd to chyba nawet z założeń nie miał być trudny, to bardziej doświadczenie fabularne, które za pierwszym razem naprawdę w konsternację wpędza
  Temat: Darkest Dungeon
Waskos

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8410

PostForum: Gry   Wysłany: 2018-03-22, 18:55   Temat: Darkest Dungeon
Tja, oboje byli w składzie na ostatnie starcie i jedyni z niego ocaleli :P A co do porad na Stygian to może jak będzie mi się nudzić spróbuje, bo trochę wymaga to zrezygnowania z czegoś, co lubię najbardziej w tej grze, eksperymentowania z przeróżnymi składami :) A przy przechodzeniu tak dałeś radę wyczyść wszystkie lochy i zajumałeś wszystkich bossów?
  Temat: Darkest Dungeon
Waskos

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8410

PostForum: Gry   Wysłany: 2018-03-21, 21:19   Temat: Darkest Dungeon
Wisz napisał/a:
Właśnie dołączył do 0,4% procenta graczy (według steama), którzy przeszli DD na najwyższym poziomie z dodatkiem The Crimson Court :)


To winszuje, ja do Stygian 3 podejścia robiłem i mi się odechciało :/ Za to udało mi się Dismasa i Reynaulda do Serca Ciemności doprowadzić czym zdobyłem też rzadkie, bo na steamie tylko 0,8% graczy tego dokonało, osiągnięcie :P
  Temat: Twórczość fanowska (P.P) - komentarze i laudacje
Waskos

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 30700

PostForum: Komentarze   Wysłany: 2018-03-18, 11:23   Temat: Twórczość fanowska (P.P) - komentarze i laudacje
Raven napisał/a:
Cóż, nie każdy martwy musi być sztywniakiem


Chresdel napisał/a:
Można powiedzieć że każdy zaliczył zgona na tej imprezie


Sucho jak w krypcie tego lisza :lol:
 
Strona 1 z 34
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum