Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [1]   Discipedia  Download 
Znalezionych wyników: 244
Forum Disciples, Disciples 3 Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Filozofowanie nad odbieraniem życia
Smash

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 15712

PostForum: Archiwum   Wysłany: 2007-06-23, 21:47   Temat: Filozofowanie nad odbieraniem życia
Nagash ep Shogu napisał/a:
Smash napisał/a:
prawo (jakiekolwiek) to rzecz sztuczna, narzucona


Czy Twoje Smash osobiste przekonania moralne i etyczne, nota bene wypływające z prawidłowego rozumowania (bo racjonalne jest, ze sie komus nie odbiera zycia, nie kradnie itd) także uważasz za coś sztucznego i narzuconego? Bo jakby na to nie spojrzeć zawierają się w prawie naturalnym, o którym tutaj dukam przez pare ładnych postów :-)


Przykro ale nie bardzo mi się chciało tego czytać :oops: więc nie wiem co pisałeś na temat prawa naturalnego. Więc powiem od siebie, że dla mnie coś takiego jak prawo naturalne nie istnieje. Jest ono dość często mylone z sumieniem (zresztą o sumieniu już pisałem).
Osobiste przekonania moralne i etyczne o których piszesz biorą się między innymi jeśli nie przedewszystkim z sumienia oraz rozumu. Sumienie nam mówi/podpowiada co jest dobrem a co złem. Pytanie nachodzi oczywiste skąd sumienie ma to wiedzieć? W jaki sposób odróżnia co uważać za dobro a co za zło? Wydaje mi się, że część danych sumienie na pewno otrzymuje w genach (podst. jak zabijanie bez powodu czy kradzież bez potrzeby itp.) reszta w trakcie naszego życia jest uzupełniana przez rozum które gromadzi informacje i wraz z sumieniem analizuje do której grupy to zaliczyć (dobro/zło a może coś pomiędzy), wniosek nasuwa się sam, że sumienie to taka nasza baza danych która otrzymuje informacje o naszych poczynaniach porównuje to z własnymi zapiskami i gdy uzna, że coś się nie zgadza, natychmiast o tym zakomunikuje (niczym brzuch wołający jeść). Gdy stajemy przed jakimś problemem dobra lub zła (moralnym, etycznym lub innym), rozum sięga po pomoc do sumienia i sprawdza czy już z takim problemem się spotkaliśmy jeśli nie to no cóż trzeba zrobić nowy wpis i go dodać do jakiejś grupy. Człowiek niestety często robi rzeczy bez zastanowienia lub wbrew rozumowi (zdrowemu rozsądkowi) i nawet alarmujące sumienie nie pomaga. Co jest tym powodem? Są nim nasze cechy które potrafią sprawnie zagłuszyć nasze sumienie i rozsądek (czyt. rozum)...

I to zrobię sobie małą przerwę ;) Mam nadzieję, że napisałem to w miare przejrzyście i niech was te całe filozofowanie nie przestraszy :).

A teraz odpowiedzi na parę pytań:

MachaK napisał/a:
Smash napisał/a:
Co to jest jest u licha prawo Boskie i jak ma się do niego odnieść osoba niewierząca


Prawo Boskie-Dekalog. Jak ma się odnieść do niej osoba niewierząca? Przestrzegać zasad dekalogu.


Cóż za prymitywna odpowiedź równie prymitywna jak te całe dziesięć przykazań bożych. Jak na tym poziomie ma toczyć się ta konwersacja to równie dobrze może nie toczyć się wcale.

R'edoa napisał/a:
Smash napisał/a:
Trzeba zacząć od tego, że prawo (jakiekolwiek) to rzecz sztuczna, narzucona i nic nie znaczy jeśli nie ma kto jej wyegzekwować.


Ale pomyślcie obiektywnie - nie ma prawa, więc co jest?
...


Niezbyt cię rozumiem spróbuj przeczytać mój najnowszy post może tam znajdziesz odpowiedź albo napisać pytanie wyraźniej.

Nagash ep Shogu napisał/a:
...
A po co człowiekowi taki instynkt? Hiperaltruizm to jest bzdura do kwadratu, każda jednostka koncentruje sie przede wszystkim na własnym przetrwaniu, dopiero, gdy jest tego pewna może pomagać dalszym jednostkom, w jakiś sposob zwiazanym z nią (mam na myśli człowieka, nie zwierzęta). Starczy, że człowiek jest skłonny, podkreśle nawet skłonny do dbania o członka swojego własnego "stada" (wstawić co się komu podoba: rodzina, nacja, rasa).
...


Mylisz się Nagash, albo inaczej nie do końca masz rację.
Prawda jest, że każde zwierze (człowiek to też zwierzę przypominam) ma rozwinięty instykt samozachowawczy (czyli dba przede wszystkim o swoje życie). Ale zapominasz o cechach o których napisałem w moim wywodzie. Cechy tak napisałem mają ogromną siłe zagłuszającą, potrafią zabić również instynkt samozachowawczy (dzięki temu jesteśmy wstanie popełnić samobójstwo choć na pewno nie jest to łatwe). Najprostszy przykład to choćby pies którego dominującą cechą jest jego oddanie dla tego kogo uzna swoim panem/przywódcą do tego stopnia, że bez wachania odda swoje życie w obronie.
  Temat: Hordy Nieumarłych
Smash

Odpowiedzi: 406
Wyświetleń: 163981

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2007-06-23, 20:47   Temat: Hordy Nieumarłych
Szkielety łucznicy to dla mnie największa pomyłka, niby jak takie coś ma celnie strzelać? Zresztą dla nieumarłych w d2 charakterystyczne jest siła ich magów i wojów oraz brak łuczników. Zmiana tego zniszczy pewien urok który ma ta rasa.
  Temat: Filozofowanie nad odbieraniem życia
Smash

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 15712

PostForum: Archiwum   Wysłany: 2007-06-22, 21:02   Temat: Filozofowanie nad odbieraniem życia
Trzeba zacząć od tego, że prawo (jakiekolwiek) to rzecz sztuczna, narzucona i nic nie znaczy jeśli nie ma kto jej wyegzekwować.

Nienależny prawa mylić z sumieniem które notabene jest indywidualną kwestią jednostki choć rdzeń/korzeń sumienia można śmiało powiedzieć, że jest taki sam dla każdej istoty tej samej rasy (np. człowieka).

Co to jest jest u licha prawo Boskie i jak ma się do niego odnieść osoba niewierząca (np. Ateista)?

Machak: Zbrodnią człowiek nazywa czyn który powinien według niego podlegać karze.

Cała sprawa wydaje mi się prosta i przejrzysta co resztą napisałem już w poprzednim poście który został albo olany albo niezrozumiany.
Pytania?
  Temat: Rasy Fantasy i SF
Smash

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8920

PostForum: Archiwum   Wysłany: 2007-06-22, 20:57   Temat: Rasy Fantasy i SF
Gaderic napisał/a:

Alien to też człowiek w kostiumie :-P


Dobrze wiesz o co mi chodzi, najlepiej zrobiony obcy dla mnie w całej kinematografii.
  Temat: Uwagi odnośnie forum.
Smash

Odpowiedzi: 333
Wyświetleń: 126103

PostForum: Tablica ogłoszeń   Wysłany: 2007-06-21, 22:00   Temat: Uwagi odnośnie forum.
Ale przykro jest gdy ktoś się napisze dużo a ktoś to pyk jednym kliknięciem całą pracę skasuje aż nie chce się wtedy nic nowego pisać. Skoro moderatorzy tacy cwani niech oni się trochę częściej udzielają. I tak forum jest jako tako aktywne dzięki małej grupie użytkowników i to się raczej nie zmieni aż do premiery trójki.
  Temat: Rasy Fantasy i SF
Smash

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8920

PostForum: Archiwum   Wysłany: 2007-06-21, 21:54   Temat: Rasy Fantasy i SF
Ja tam najbardziej lubię obcego :). Przynajmniej ciekawy design w przeciwieństwie do reszty gdzie z reguły to byli przerobieni ludzie.
  Temat: Filozofowanie nad odbieraniem życia
Smash

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 15712

PostForum: Archiwum   Wysłany: 2007-06-21, 21:48   Temat: Filozofowanie nad odbieraniem życia
No to odpowiedź na to jest bardzo prosta, zabijanie jest zarówno moralne jak i nie. W życiu należy pamiętać, że kij ma dwa końce (wszystko jest względne). Mam nadzieję, że rozumiecie.
  Temat: Klub dobrej książki
Smash

Odpowiedzi: 231
Wyświetleń: 114064

PostForum: Książka i film   Wysłany: 2007-06-20, 00:48   Temat: Klub dobrej książki
A mogłabyś jaśnień? Bo ja mam uprzedzenia do polskiej fantasy, więc jak masz jakiś świetny tytuł który mógł by zmienić moje nastawienie to proszę bardzo, podaj mi go a ja, go sprawdzę. Tylko od razu uprzedzam jestem koneserem więc musi być naprawdę dobry.

Uprzedzam, że ja Sapkowskiego Wiedźmina nie uznaję za typowe fantasy tylko za taki polski odpowiednik Terrego Pratcheta. Oczywiście kupę lat minęło od kiedy go czytałem więc mogę się mylić chyba nawet go sobie odświeżę szczególnie, że zbliża się gra i trzeba być na bieżąco :)
  Temat: Klub dobrej książki
Smash

Odpowiedzi: 231
Wyświetleń: 114064

PostForum: Książka i film   Wysłany: 2007-06-19, 18:01   Temat: Klub dobrej książki
Popieram :) nieźle się wybuliłem na tą serie, za każdą część zapłaciłem coś ponad 50zł oO ale nie żałuję.

Zgubiłeś "Starcie królów" (2 tom serii)

"Uczta dla wron" to czwarta część?
  Temat: Sacred
Smash

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8908

PostForum: Gry   Wysłany: 2007-06-17, 14:23   Temat: Sacred
Co mnie w tej grze zniechęciło do grania:
- respawnujące sie przeciwnicy i to ze zdolnością paraliżu więc nie można koło nich przebiec.
- cooldown globalny dla wszystkich czarów, używasz jednego wszystkie się resetują oraz każdy z osobna ma jakiś cooldown (rzucasz fireball, nudzisz sie 3s znowu rzucasz znowu nudzisz sie i tak w kółko).
- mało ciekawe postacie, brak radości z gry postaciami.
- koń, trzeba było z niego schodzić przed każdą walką bo walka na nim to męczarnia i nie wszystkich czarów można używać.
... (do tego można dopisać trochę błędów w grze).

- na plus design potworów.
  Temat: Pomysły i propozycje
Smash

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 18112

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2007-06-16, 17:14   Temat: Pomysły i propozycje
Dla mnie to, że każdy bohater będzie mógł stawiać różdżki jest kompletnie bezsensu. Zaletą d2 było to, że trzeba było się namęczyć by żywego różdżkarza na wrogie terytorium przemycić (nieumarli są wyjątkiem ^^), teraz przyjdzie pakero i pozabiera ci wszystko bez problemu.
  Temat: Fallout
Smash

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 58030

PostForum: Gry   Wysłany: 2007-06-16, 17:10   Temat: Fallout
Po falloucie 3 nie ma co się cudów spodziewać bez ich oryginalnych twórców choćby nie wiem jak wielcy fani nad tym pracowali. To juz jest regułą niestety.
  Temat: Uwagi odnośnie forum.
Smash

Odpowiedzi: 333
Wyświetleń: 126103

PostForum: Tablica ogłoszeń   Wysłany: 2007-06-16, 17:07   Temat: Uwagi odnośnie forum.
Ja wolał bym partyjki ;) przynajmniej później było by o czym gadać, szczególnie takie w 4 :)

Nie za bardzo widzę związek z tematem Smash :!:
Pyriel
  Temat: Taktyka (prowadzenie bitew) DI i DII
Smash

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 26656

PostForum: Disciples: Święte Ziemie   Wysłany: 2007-06-16, 17:04   Temat: Taktyka (prowadzenie bitew) DI i DII
Pojedyńczy zabójca nie wyeliminuje zagrożenia :). W sumie to wszystko co napisałeś to taktyka podstawowa :).

Więc zadam wam inne pytanie, jakiego składu używacie przy starcie normalnej misji. I jakim wodzem najchętniej gracie.

Ja gram najchętniej wodzem wojowników bo farmi się nim najszybciej i nie lubię wracać się do miast by zregenerować armie. Poza tym lubię jego dowódców.

Składy początkowe:

elfy: Pan lasu i 3 łuczników z tyłu.
imperium: najczęściej 2 łuczników/magów + lecząca + wódz.
nieumarli: nie mam rządnej konkretnej.
legiony: wódz + diabeł/gargulec + mag
klany: wódz plus 3 krasnoludów lub wódz + olbrzym + lekkostopa.
  Temat: Pomysły i propozycje
Smash

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 18112

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2007-06-15, 18:13   Temat: Pomysły i propozycje
To nie będzie już klasycznych różdżek a surowce będą chronione przez kopalnie jeśli teren nie da czegoś więcej niż tylko 10% regeneracji nie widzę sensu dla takiego lorda :)

P@weł to ty masz jakieś dziwne skojarzenia więc postaw siebie w tej grupie przede wszystkim :mrgreen:
  Temat: Komentarze
Smash

Odpowiedzi: 2030
Wyświetleń: 530254

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2007-06-15, 18:03   Temat: Komentarze
Nie rozumiem stwierdzenia, że za mało czasu mają. Dlatego lubię politykę Blizzarda.
- kiedy gra wyjdzie?
- kiedy zostanie ukończona.

Czy oni mają nam zamiar wydać nieskończony produkt? To ja podziękuje.
  Temat: Uwagi odnośnie forum.
Smash

Odpowiedzi: 333
Wyświetleń: 126103

PostForum: Tablica ogłoszeń   Wysłany: 2007-06-14, 19:12   Temat: Uwagi odnośnie forum.
Zapewne zmienił się sposób naliczania, za każdy głupi post -1 :), albo młodsza siostra admina dorwała się do forum i odejmuje liczby za brzydkie avatary :D .
A tak na poważnie może ktoś przywrócił bazę danych z użytkownikami, z jakiegoś dnia :) albo coś w tym rodzaju albo admin namieszał w naliczaniu postów tak, że w niektórych tematach się traci. Ktoś ma więcej teorii spiskowych?
  Temat: Fallout
Smash

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 58030

PostForum: Gry   Wysłany: 2007-06-14, 12:59   Temat: Fallout
Ja taktica starałem się przechodzić solo. Co do f2 to tak wyglądała moja pierwsza postać po ukończeniu gry
  Temat: Komentarze
Smash

Odpowiedzi: 2030
Wyświetleń: 530254

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2007-06-14, 12:36   Temat: Komentarze
Dobra to jako, że jestem, pierwszy to skomentuje tekst z CDA, jakieś sprzeciwy? Nie? Szkoda, muszę pałkę odłożyć bo nie wygodnie z nią się piszę.

Zastanawiam się skąd info mają z CDA i ile z tego jest pewne na 100%.
Ten motyw z magiem stojącym koło źródła many jest interesujący, ciekawe jak będzie on działał. Natomiast co do inicjatywy to już swoje zdanie wyraziłem oraz czym tak naprawdę jest inicjatywa a to tutaj to mylenie pojęć, jeżeli będzie tak, że ogr po uderzeniu będzie czekał następne 3 tury (a znaki na niebie i tekst w cda na to wnioskują) to dla mnie jest to duży minus i śmierdzi mi to za bardzo h5 gdzie ten system imo się zbytnio nie sprawdził. W h5 cerberami rozwalałeś wroga zanim czart zdążyły wogle coś zrobić, to dawało uczucie, że grasz samymi cerberami. Ale może (i mam nadzieję ) się mylę i system faz/tur z d3 będzie miał ręce i nogi i będę go jeszcze wychwalał ;).

Ale największy news w tym to te kopalnie, bardzo fajny pomysł. Ciekawe czy kopalnie będzie można zniszczyć od razu czy trzeba będzie czekać aż się same rozpadną.
  Temat: Wojny rasowe
Smash

Odpowiedzi: 2576
Wyświetleń: 514204

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2007-06-12, 19:42   Temat: Wojny rasowe
R'edoa napisał/a:
Drugie. Miejcie trochę radochy, wycieruchy.

Obrazek

pomysł z pewnego polskiego komiksu, nagroda dla tego, co zgadnie.


Miałem się tu nie udzielać, ale to muszę skomentować, kapitalna mimika, choć dziewczę trochę chude ale no cóż w końcu to elf :). Rysowane na tablecie?

Oglądnąłem parę z twojej kolekcji? Co Hinata ma na czole w tym komiksie? Czemu przy Music aganist war jest rączka Churchill'a? W tym trzecim naprawdę bardzo ładna Hinata (ach te walory... ekhm artystyczne oczywiście ;-) ) ale to, że obok to neji to nie zajarzyłem bez opisu :mrgreen: .

Cethu zostaw ten post przez parę dni pls.
 
Strona 1 z 13
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum