Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 
Znalezionych wyników: 54
Forum Disciples, Disciples 3 Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mapa Nevendaar
Santus Westil

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 9310

PostForum: Disciples II   Wysłany: 2011-04-01, 22:25   Temat: Mapa Nevendaar
Witam, witam po długiej nieobecności, chciałbym zaproponować pomoc w kwestii mapy i przy okazji ożywić trochę temat, oczywiście o ile nie spóźniłem się i nie została ona już sporządzona. Otóż, niedawno zakupiłem tablet więc będę mógł od razu na komputerze malować cokolwiek bardzo realistycznie, a zatem mógłbym okazać się pomocny przy malowaniu takowej. Niestety z braku dużej wiedzy na temat położenia różnych lokacji w Disciplesach chciałbym prosić tylko o namalowanie jedynie szkicu gdzie, co, jak, a ja już zajmę się całą resztą, jakieś zagajniki, jakieś coś i tak dalej. Tak czy owak służę pomocą i mam nadzieję, że przydam się na coś. :-)
  Temat: A czy B??
Santus Westil

Odpowiedzi: 933
Wyświetleń: 294211

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2010-11-24, 20:17   Temat: A czy B??
Rower!

Piwo ciemne* czy jasne? :-D
  Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Santus Westil

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 56779

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2010-11-24, 16:21   Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Co racja to racja i chyba najlepiej będzie abyśmy to właśnie zrobili w formie pisadła i potem jakby się komuś chciało to można by na tej podstawie zrobić to w samej grze. :-P
  Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Santus Westil

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 56779

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2010-11-24, 10:37   Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Vozu napisał/a:
Po pierwsze, Santus, Hordy są wskrzeszone przez Mortis, ale to nie znaczy, że nekromanci swoich sztuk nie praktykują i dużych ilości trupa wskrzeszać nie potrafią.

A po drugie, jeżeli jeszcze raz będziesz nas popędzał, to wyjdę z siebie. Ogarnij się człowieku, co my ci mamy, z kapelusza wyciągnąć tę fabułę? Dyskutujemy na temat tych rzeczy które mogą się w tym wszystkim przydać, żeby mieć jasno ustalone różne elementy, a to, że jesteś tak napalony na to robienie, że olewasz wszystko i tylko byś naganiał "róbmy, róbmy" bez zastanowienia i klepał ciągle o tym napisanym przez siebie wstępie ja, a może ktoś inny też, mam w głębokim poważaniu. Wkurzasz mnie bo nie pozwalasz na spokojnie wszystkiego rozważyć, a na szybko, to sobie można napisać takie kampanie jak były w D3.

Rzekłem.


Nie zaprzeczam, że nekromanci mają duże możliwości jednak pragnę podkreślić, że nigdy nie będzie to to samo co Mortis, a jak sami dobrze wiemy nawet jej sługusy zostały w większości zniszczone przez Klany w PG, a gdyby zastąpić je Mrocznymi Elfami to na pewno ich przyrost byłby znacznie mniejszy przez co Mroczne Elfy nie mogą stać się czymś na tyle potężnym, aczkolwiek teraz mają tego swojego Galleana, co mogłoby raczej wyrównać szanse, dlatego Nekromanci są raczej małym ogniwem.

Co do mojego olewania i napalenia to wypraszam sobie bo te uwagi nie mają żadnego oparcia. Wiele już osób wypowiedziało się na temat Mrocznych Elfów i ustaliliśmy, że będą ostrym problemem dla Mortis, która rządna zemsty na 100% będzie chciała coś z tym zrobić, nie zapominając o Galleanie. Natomiast temat zaczyna schodzić bardziej na Mroczne Elfy i ich wątku, a nadmieniam, że nie mamy żadnego potwierdzenia, że wystąpią w wersji grywalnej, więc nasz trud by spełzł na niczym. Dlatego przypominam:

Vogel Serapel napisał/a:
Nie zapominajcie że to chodzi o coś co dałoby się w DIII wykonać. A przypominam wam ze tam NIE MA MROCZNYCH ELFÓW a i Zielonoskórych jak na lekarstwo. Jeśli chcecie myśleć nad fabuła to ograniczcie się do pięciu ras.


O rozmnażaniu naszych kochanych ME powiedzieć można, że będą się tedy za pomocą Nekromancji i (chyba) Galleana. Co do mojego "róbmy róbmy to" i moim poważanym wstępie to chciałbym rzecz, że zwyczajnie proszę o wasze pomysły, a nie wywyższam się w kosmos bo nie założyłem tego tematu aby powodować kłótnie i zachowywać się jak jakiś dwulicowy bufon. Jak już mówiłem, jeśli mamy zamiar kiedykolwiek stworzyć coś na rodzaj własnej fabuły do Disciplesów to musimy zrobić goły szkielet i ubrać go w szczegóły, dlatego tak ciagle męczę o wstępy dla ras, by potem ustalić dalszą koncepcję. Jeśli faktycznie wcześniej zachowałem się zbyt natarczywie to przepraszam, aczkolwiek sądzę, że jako tako było to potrzebne. Nie chcę aby to skończyło się kłótnią dlatego po prostu ciągnijmy temat dalej.
  Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Santus Westil

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 56779

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2010-11-24, 10:08   Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Raven napisał/a:
Nekromanci Santus, nekromanci... Oni są w stanie ożywiać zwłoki jako zombi, szkielety czy przyzywać duchy z zaświatów używając do tego celu magii śmierci. To samo robią okultyści.
Dlaczego nie mogłyby tego robić Mroczne Elfy? Mają swoich magów tak więc nie widzę przeszkód jeśli chodzi o rekrutację nowych rekrutów do ich armii.


Wydawało mi się, że Hordy Nieumarłych są Hordami Nieumarłych, a nie Nieumarłymi, dlatego, że to Mortis za pstryknięciem palcami zrobiła 10k wojska. Nie sądzę, aby tyle ile jest nekromantów by starczyło. Zwłaszcza, że nie wszyscy trzymają ich stronę. Co do spaczenia to nie bardzo podoba mi się ten pomysł, mroczne elfy to truposze, tylko, że Galleana.

Zamiast dyskutować o Mrocznych Elfach zacznijmy trochę myśleć o koncepcji fabuły dla którejś z ras bo się lekko offtop robi, jeśli mamy zrobić kampanię, w dodatku taką na jaką zasługuje Disciples, to zacznijmy myśleć o wstępie dla reszty ras. Na razie mamy Wstęp do Klanów i pół wstępu do Hord Nieumarłych.
  Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Santus Westil

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 56779

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2010-11-23, 22:08   Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Ba, to, że wstawiłeś coś w cudzysłów jeszcze nic nie mówi. Nie zauważyłem go. Poza tym kto by wskrzeszał na masową skalę tyle nowych mroczków, doskonale wiemy, że np. Gymnera wskrzesić musiała unikalna runa, a wskrzeszających artefaktów nie jest aż tyle, aby można było zrobić se od tak armię umrzoli. Mortis na pewno nie lubi ME, czyli "pewnie" ich nie wspomoże. Chyba, że masz na myśli Galleana. :->

Vozu napisał/a:
Znasz pojęcie przenośni?

Jakieś przenośnie? Nie, nie, przecież ja wcale nie uważam na Polskim. 8-)
  Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Santus Westil

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 56779

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2010-11-23, 21:51   Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Vozu napisał/a:
Ja myślę, że najlepiej jest napisać scenariusz do kampanii, a potem się je zrobi w DII lub D3, zależy kto się będzie chciał tego podjąć i tego jak będzie z dodatkami do D3.

Zielonoskórzy jako niewolnicze popychadła ME są dość ciekawą koncepcją, zwłaszcza, że scenariusz Głowa Bestii, o której wspominał Wiszu, daje nam niezłe podstawy do tego. A wojna takiego quazi-sojuszu z elfami dałaby mroczniakom szanse "rozmnażania się" plus odciążyłoby Imperium, dając nam pole do popisu w pisaniu kampanii dla nich.

Właściwie nie ma się co przejmować tym, czy jakaś rasa jest grywalna w DII albo czy będzie w D3. Zrobi się kampanie pod kątem podstawowych pięciu, a wątki pomniejszych ras wstawi jako dodatkowe.

Santus, ja widzę, że jesteś dumny ze swojego wstępu dla Klanów, ale weź nie narzucaj się z tym, bo my tu mamy sobie poustalać wszystko a nie dokładać i co dołożone to gotowe ;>


Cóż, upór Krasnoludów jest znany, ale może i racja w kwestii zrezygnowania z tych zasad! Pozostaje tylko pytanie co mam zrobić z grupami? Zostawimy je jako tytuł? ;>

Rozmnażanie się Mrocznych Elfów jest absurdalne, ale udzielę powtórzenia z układu rozrodczego. Jak wiadomo, Mroczne Elfy jako istoty martwe nie odczuwają popędu seksualnego do płci przeciwnej. A nawet jeśli odczuwają, ale nie odczuwają, to nie mogą się rozmnożyć bo nie dojdzie do wytrysku bo nie ma plemników bo jajca są dead, a kobieta nie zajdzie w ciążę, wiadomo czemu. Dlaczego? Bo jeden z partnerów jest DEAD.
  Temat: Udeptana ziemia
Santus Westil

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 41248

PostForum: Potyczki disciples   Wysłany: 2010-11-23, 20:38   Temat: Udeptana ziemia
Pora sprawdzić się w boju! Ma ktoś ochotę zawalczyć z Krasnoludem? ;-)
Numer GG na moim profilu.

Edit: 12536277
  Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Santus Westil

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 56779

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2010-11-23, 19:33   Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Ale przecież my wcale nie chcemy ograniczać się tylko do tego co jest teraz, chodziło nam tylko o to, że nie wiemy dokładnie czy będą Mroczni i Zieleni dlatego na razie nie róbmy fabuły widzianej z ICH perspektywy.

Jak na razie mamy wstęp do Klanów i pół wstępu do Hord, ktoś ma jakiekolwiek sugestie? :-P
  Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Santus Westil

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 56779

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2010-11-23, 18:35   Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Nagash ep Shogu napisał/a:
Właściwie trzech, bo .datowskich Hord wciąż nie ma w najbliższym planie wydawniczym CDP. Jeśli mamy już tworzyć fabułę na potrzeby edytora D3.


Górskie Klany oraz Hordy Nieumarłych napewno będą, te drugie pojawią się na koniec tego roku w wersji rosyjskiej i zostało to potwierdzone, natomiast w kwestii Mrocznych Elfów i Zielonych są to jedynie nasze dumania.
  Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Santus Westil

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 56779

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2010-11-23, 16:55   Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Wiszu89 napisał/a:
Tyle, że ME jako jedyne nie mają jak pozyskiwać nowych żołnierzy, bo rozmnażanie się raczej odpada :-) , zaś werbunek nowych jest raczej niemożliwy (jeśli jest, proszę mi udowodnić :-p ).


Został im Gallean, któremu ostatnio palma odbiła i nie wiadomo czy nie stanie się drugą Mortis ;-)
  Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Santus Westil

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 56779

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2010-11-23, 16:03   Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Saemiel napisał/a:
Ork czy inny Zielony jednoczący całą resztę raczej odpada, bo raz, że to jazda na skróty, a dwa, że taki Zielony to musiałby być na prawdę niezły koleś.


Syn Gromdoka by się nadawał. :-)
  Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Santus Westil

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 56779

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2010-11-23, 15:45   Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Raven napisał/a:
Zabrakło Ci chyba tego motywu z kilkoma innymi klanami, które wyruszają by udowodnić Wotanowi, że to one najbardziej nadają się do tego by stworzyć nową dynastię władców Klanów.
Jak to ładnie rozrysował Nagash ten klan, który pomści wielkie klęski krasnoludów i przyniesie dowód na upokorzenie przeciwnika wyda nową dynastię rządzącą.

EDIT: Samael napisał, że łuk mogła po prostu zabrać Wszechpapie a nie go dostać. Nie musi być wcale przysłana przez niego.


Mój błąd. ;-)
W sprawie Wotana to trzeba dopiero obgadać jak to ma wyglądać. Może w trakcie negocjacji wejdzie walkiria czy cuś? Czekam na propozycje. :mrgreen:
  Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Santus Westil

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 56779

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2010-11-23, 15:27   Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
W takim razie zacznijmy rabotać. :-D

Klany są rozbite, między nimi trwa wojna domowa, pięć mocniejszych klanów walczy między sobą o tron. Szczególnie jeden, Klan Kuźni Zimy pragnie udowodnić, że to właśnie on zasługuje na poparcie, jednak jak wiadomo, demokracja raczej nie ma prawa głosy, podczas gdy inne klany nie mogłyby pogodzić się z porażką po dobroci. Tak więc Gundbar Gromowładny, lord Klanu Kuźni Zimy wypuścił ze swojego miasta, Oronwaru, patrole i oddziały, aby jako tako utrzymywały kontrolę nad okolicami, bowiem w planach miał posłużyć się Zielonoskórymi i zdobyć ich zaufanie w celu zmiażdżenia rywalów. Gundbar wierzył, że jeśli obieca Zielonoskórym tak bardzo upragnioną walkę z Elfami to zgodzą się wesprzeć go w walce o tron.

Niech teraz ktoś dorzuci wstęp do innych ras, coś ewentualnie dopowie.

Raven napisał/a:
Ja wpadłem na pomysł by nieumarli musieli zająć się Mroczniakami. W końcu oderwały się od Hordy i czczą Bestię Galleana olewając szerokim strumieniem wolę Mortiss i jej plany. Bezcielesnej na pewno się to nie podoba i mogłaby zorganizować jakiś atak na zdrajców. ME mogłyby mieć jakiegoś silnego przywódcę, coś pokroju Lyffa albo mrocznego Lachlana, którego Horda musiałaby zgładzić by osłabić nieumarłe elfy.

EDIT: Pomysł Samaela z Inoel, łukiem Wszechojca mi się podoba. Ale to dotyczy jak na razie bardziej Imperium tak więc chyba Vogel powinien się jakoś do tego odnieść.


Doskonały wstęp dla Umarlaków :mrgreen:
Inoel może być aniołem, ale nie powinna być przekombinowana i nie powinna przyjść do Nevendaaru z woli Wszechojca.Weźmy se odpuśćmy ten łuk Inoel, robimy nową fabułę, a nie zcinamy od .datowiczów... ;-)
  Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Santus Westil

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 56779

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2010-11-23, 12:56   Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Saemiel napisał/a:
Taka mnie jeszcze naszła refleksja, że raczej nie ma sensu zbytnio rozdrabniać się z tymi kampaniami, że każdy bierzę jakąś rasę i ją robi. Wtedy sagi mogą być zbyt mocno oderwane od siebie co im raczej na dobre nie wyjdzie. Lepiej jak jakaś mała grupa ludzi zajmowała by się wszystkim i się między sobą konsultowała, bo inaczej może być po prostu ciężko.

Czemu Wy traktujecie te grupy jako drużyny oderwane od siebie, bez żadnego kontaktu? Mamy pracować jako jeden organ, konsultując się ze sobą. Będzie lepszy porządek, jeśli grupy będą się wymieniać informacjami. Zamysł był taki, aby jakaś grupa dawała wkład w całą fabułę, czyli wchodziła w życie innym grupom, ale jako taka miała skoncentrowaną uwagę na fabułę widzianą oczami własnej rasy. :-/

Dlatego też nie wiem jaki jest cel, aby robić spotkania tylko dla jakiejś grupy, chyba, że to co wymyślą przedstawią w tym temacie. Wtedy zwracam honor. :-P
  Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Santus Westil

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 56779

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2010-11-23, 12:02   Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Trafne uwagi, szczególnie podoba mi się to, że Inoel robi za oszustkę. :-P Trzeba natenczas zrobić jakiś szkielet fabularny do którego potem wepniemy rasy, tzn. taki ogólny zarys. Imperium robi to, Klany to, Nieumarli to, Demony to i tak dalej. ;-)
  Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Santus Westil

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 56779

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2010-11-22, 21:20   Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
W takim razie wygląda na to, że Vogel obejmuje panowanie nad grupą Imperium ;-)
  Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Santus Westil

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 56779

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2010-11-22, 20:49   Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Raven napisał/a:
Pośpiech i pisanie pomysłów i wątków w takim tempie raczej nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jak napisał Wiszu trzeba parę rzeczy przemyśleć zanim zacznie się tworzyć cokolwiek na poważnie.

Dokładnie tak, aczkolwiek sądzę, że można już wysunąć jako takie wstępy dla każdej z ras. Przynajmniej tych, na który na razie mamy obsadę :-P

Klany już mają wstęp, ale można jeszcze dalej popisać. No, krasnoludy, brać mi się do roboty! :admin:
  Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Santus Westil

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 56779

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2010-11-22, 15:41   Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Nie powiem, uwagi Reyenda są naprawdę bardzo trafne. :-D Podsumowując fabuła będzie obracać się naokoło Inoel, z wyjątkami, dlatego myślę, że chyba można zająć się szczegółami dla fabuły widzianej oczami poszczególnych ras. W pierwszym poście zamieszczę instrukcję, mówiącą na temat, jak lider jakiejś grupy ma spisywać fabułę. :mrgreen:

Wiszu, pozwól, że instrukcja zamieszczona w pierwszym poście będzie wstępem dla kampanii Klanów. Chyba dobre! ;>
  Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Santus Westil

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 56779

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2010-11-22, 14:17   Temat: Disciples III - Wasza koncepcja fabuły
Wszystkie późniejsze dialogi oraz końcowy filmik dosadnie mówią, że Ragnarok został powstrzymany raz a dobrze. Przynajmniej ja tak to odebrałem.

Wg. mnie najbardziej trafny zarys kampanii został przedstawiony przez Nagasha, jedyne z czym bym się mniej zgodził to to, że Bethrezen zaczyna odgrywać coraz mniejszą rolę. Myślę, że na tym powinniśmy oprzeć fabułę.
Nagash ep Shogu napisał/a:
Raz jeszcze przeczytałem post Vozu i w sumie to uważam, że znaleźlibyśmy razem jakąś płaszczyznę porozumienia. Z tym, że w Nevendaar można jeszcze gorzej namieszać, niekoniecznie doprowadzając do jego całkowitej, nieodwracalnej dewastacji. Chciałbym zauważyć, że kraina apostołów to nie tylko wszechobecny dekadentyzm, ale także różnorakie promyki nadziei.

Ciągnąć mój pomysł na kampanię, a opierając się o punkt zwrotny w dziejach, jakim było Temperance proponuję coś takiego:

Konflikt pomiędzy Mortis, a Galleanem prowadzi do odpłynięcia z Hord pewnych jednostek na rzecz kultu Nygraala (czy Nygraela jak chcą niektórzy). Wiem, że tutaj chodziło o przyzywanie umarłych, jeśli już trzymac się fabuły, ale samodzielne trupy, znane z PG, mogłyby o ów kult i osobę Nygraala oprzeć swe istnienie. Nie wspomnę tutaj o działalności Mrocznych Elfów nastawionych na konflikt z Mortis i Przymierzem. Reasumując: Mortis sypie się grunt pod stopami.

Imperium dajmy na to dzieli się na partyzantkę króla Emry'ego, krystalizujące się Państwo Kościelne, stawiające na wzmocnienie kultu Wszechojca jako nadziei na restaurację Imperium oraz imperialnych kolaborantów, dla których posady pośledniejszych władyków na elfim żołdzie stanowią awans społeczny. Rzecz jasna wszystkie te trzy frakcje żrą się niesamowicie. Partyzanci boją zdrajców i drą koty z Państwem Kościelny (zaszłe spory od czasów Flamela). Państwo Kościelne ekskomunikuje zarówno partyzantów, jak i zdrajców, a kolaboranci jednych i drugich uważają za oderwanych od rzeczywistości, bowiem uznają niepodzielne panowanie Przymierza i wolą się z elfami ułożyć, niźli wykrwawiać resztki ludzi.

Klany zjednoczone ciężką robotą znaną z MP i PG idą w rozsypkę. Formuje się kilka stronnictw uzurpujących sobie prawa do trony (Yatta Hali jest ostatnim potomkiem rodu Moroka Strażnika Chmur). Wybucha wojna domowa, której kres położy interwencja (wreszcie) Wotana. Bóg ogłasza, że zbuduje nową dynastię krasnoludów ten, kto pomści wszystkie klęski Klanów i dostarczy dowód upodlenia wroga. Do akcji rusza kilku śmiałków, tedy strzeżcie się Hordy i Elfy ;)

Przymierze ma coraz większe problemy. Odejście Galleana uderza w elfią jedność, brak przewodnika duchowego osłabia więzy pomiędzy dzikimi, a szlachetnymi. Dochodzi konieczność administrowania rozległych terenów, odebranych ludziom oraz ciągłe boje z ludzką partyzantką. O rejzach krasnoludów nie wspominając. No, są jeszcze Mroczne Elfy i sama Mortis, która o dzieciach swego byłego kochasia nie zapomniała. Illumiele brakuje też pomysłu na to, co dalej począć ma Przymierze.

Legiony też są w ciemnym lesie. Zdziesiątkowane, zżerane przez wrogów i choroby odgrywają coraz mniejszą rolę w Nevendaar. Tracący więź z Betrezenem Włodarze skrzykują się, tworzą podziemne księstwo i tam gromadzą wiedzę oraz demony, co pozwoli im przetrwać. Jednocześnie usilnie poszukują potomków Nebirosa opierając się na zapiskach szurniętego Arcyczarta, który ponoć był obecny przy jego śmierci. Mało kto wierzy w ich istnienie, ale dobra i taka nadzieja. Z drugiej strony demony pragną uzyskać jakieś zaplecze na powierzchni Nevendaar. Jedynym takim miejsce, które są w stanie opanować są dawne ziemie Imperium, obecnie pod auspicjami Przymierza. Żeby było śmieszniej pojawiają się Sierotki - demony, które nie wierzą w śmierć ich lidera, Utera i namiętnie go poszukują w miejscach, które niegdyś odwiedzał.

Jeśli chodzi o Zielonych i Moczary - nie mam na razie pomysłu ;)


Wymyśli się jakąś intrygę ze strony Demonów czy cuś i będzie gites, w fabule powinno też być dużo o Galleanie i jego mrocznych, nie zapominając o Bethrezenie i jego kukiełkach, szukających nowego sposobu na zrobienie każdemu kuku. Inoel wbrew pozorom także może okazać się dobrym pomysłem, jako fałszywy anioł Wszechojca, robiący szum w Imperium. Elfy, które nie potrafią utrzymać swojego ogromniastego państwa zaczną się sypać, a Klany, korzystając z rozgardiaszu znów staną na nogach, pod opieką Wotana. W pewnym sensie można to nazwać drugim Ragnarokiem, ze względu na to, że bogowie coraz bardziej ingerują w losy Nevendaaru. Dobrym pomysłem będzie wdrożenie w całe zamieszanie Zielonych, razem z ich bogiem, Gromdokiem, czy jakoś tak, albo jego synem.
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum