Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [0]   Discipedia  Download 
Znalezionych wyników: 44
Forum Disciples, Disciples 3 Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dyskusja ogólna
Iskariota

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4558

PostForum: Disciples: The Card Game (ponoć tytuł roboczy)   Wysłany: 2017-10-23, 01:44   Temat: Dyskusja ogólna
Bardzo mi miło i co ciekawe, moja gierka troszkę poszerzyła kręgi. Zapewniam, że jest stosunkowo łatwa w zrozumieniu a zasady dla kogoś znającego Disa nie będą problematyczne. Wiele rzeczy usprawniłem. Zapewniam, że gra jest grywalna. Balans choć już wiele razy poprawiany i ciągle jest to w toku, jest całkiem ok.

Kartki nie trzeba. Obrażenia jakie doznają jednostki oznaczam kostkami do gry, gdy jednostka dostaje obrażeń 6 to kładę jej 6 oczek na kostce. Jak więcej to przydają się kości do RPG. Wydrukowałem też znaczniki zatruć, oparzeń, wzmocnień itp.

Jeżeli ktoś jest z Wrocławia, BARDZO chętnie spotkam się i pokażę grę, ale jeszcze chętniej zapraszam na koło fantastyki we wtorki o godzinie 16 30 w MDK na ulicy. Kołłątaja 20 (niedaleko PKP). Ragularnie grywamy tam w moją karcianke w ramach zajęć, testujemy i udoskonalamy. Przychodzi tam młodzież lat 15-16, ja z moimi znajomymi w okolicy 27-30 no i prowadzący 40+. Wiekowo jest zatem przekrojowo, ale naprawdę bez ściemy, ludzie w to grają i się podoba. Widzę zaangażowanie i wkręcenie. Myślą i kombinują. Jak mówiłem, gra ma proste zasady, ale powala na różne strategie i nie jest prostacka. Spisałem też osobno księgę z zasadami gdzie obok mechaniki, opisałem bardziej nietypowe jednostki by nie było dylematów co i jak w trakcie rozgrywki, choć z opisu na kartach powinno już być zrozumiałe co i jak.
Sam wygląd kart to największa wada, są brzydkie i rozpikselowane, czasem źródło ataku nie jest odpowiednio wyraziste. Wszystko to jednak oczywiście robocze rzeczy, więc zamiast się tym martwić, to chyba powinienem się cieszyć, że mechanika działa. Oczywiście nikt na słowo wierzyć mi nie musi, dlatego zapraszam bo po prostu mam wielką radość z tworzenia jak i obserwowania jak inni czerpią zabawę z tego co stworzyłem.

A miałem się nie reklamować, aj...
  Temat: Mody
Iskariota

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 17140

PostForum: MODy   Wysłany: 2017-07-11, 17:26   Temat: Mody
http://forum.kalypsomedia...ad.php?tid=9286

Dark Elf Mod. Ktoś instalował i testował? Na pierwszy rzut oka wygląda dobrze. Jest w tym jakaś wizja autora, choć moja opinia to tylko wrażenia po screenach i opisach.
  Temat: Dyskusja ogólna
Iskariota

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4558

PostForum: Disciples: The Card Game (ponoć tytuł roboczy)   Wysłany: 2017-05-10, 01:42   Temat: Dyskusja ogólna
Jakoś tak wychodzi, że nie za często na forum zaglądam. Gdy jednak zobaczyłem pomysł/projekt karcianki odezwać się muszę. Byłem bardzo ciekawy jak to wygląda, gdyż jakiś czas temu też sobie takową skleciłem. Oczywiście byłem ciekaw podobieństw i różnic.
Nie mam zamiaru tu forsować czy reklamować swego tworu. Zrobiłem go czysto for fun dla siebie i swoich znajomych. Karty skleciłem w paincie a grafiki no pożyczone z internetu (na własny domowy użytek). Po prostu nic profesjonalnego i raczej wstyd to pokazywać obcym. Mam jednak ogromną radochę z grania i na szczęście nie tylko ja. Pod tym względem to "działa". Sprawdza się jako czysta zabawa na 15-30 min.
Założenie było takie, że ma byś prosto i bez kombinowania. Bazowy system znany z Disciples nie został zbyt wiele zmieniony. Gramy jednostkami w domyśle "spełnionymi" nie rozwijamy ich. Każda zajmująca jedna pole jest w 2 kopiach więć w drużynie mamy max dwie takie same. Ze wszystkich kart w obrębie rasy wybieramy 8 i ustawiamy je na polach (wiem ze w disie mamy 6 i tak też początkowo testowałem, ale po czasie okazało się, że 8 jest bardziej grywalne). Jednostki atakują zgodnie z inicjatywą (im niższy numer tym wcześniej podejmuje akcje). Oczywiście jest przemyślane co w wypadku kilku takich samych inicjatyw itp, ale nie pora wchodzić w detale, Zasięg jednostek działa jak w grze (dodałem tylko zasięg- obszar, co oznacza atak na kwadrat- 2 przednie i dwie tylnie wrogie jednostki), ataki mają swoje źródło/typ (czasem dwa w jednym ataku). Inaczej działają odpornosci i słabości, są jak pancerz na dany typ ataku. W stosunku do gier operuje innym przedziałem punktowym by łatwo kostkami oznaczać ilość obrażeń doznanych. Średnio lubię losowość, więc. ataki nie maja celnośći, trafiają zawsze, dodatkowe mogą być ewentualne potencjalne efekty typu oparzenie, zatrucie itp. Jednostki mają też zdolnośći specjalne pasywne jak np dawanie bonusów sojusznikowi stojącemu obok. Jednostki mogą też dysponować dwoma atakimi z czego decydujemy się na wykonanie jednego w zależności od sytuacji. Nie ma czarów, głównego bohatera i przedmiotów.
Ras 8, każda jakoś 13-20 typów jednostek. Rasy różnią się zdolnościami i ogólnym prowadzeniem co czuć.

Jest to gierka prosta i przyjemna, ale jednak nie prostacka. Ponieważ z czasem można obmyśleć sobie idealny układ drużyny to by dodać nieco świeżości i odegnać rutynę, można grać powiedzmy na 12 kart, z czego zaczynamy pięcioma, a po pełnej kolejce inicjatywy dociągamy z talii po jednej czy dwie uzupełniając luki w drużynie.
Twój projekt jest ambitniejszy i życzę mu jak najlepiej, ale zabolało mnie to że to co jest hmm esencją mocno oberwało, Dociąganie kart i ewoluowanie ich i atak oparty na zdobywaniu energii to mechanika typowo z Pokemonowej karcianki (co zostało już na forum wspomniane). OK, niech tak będzie ale gdy przeczytałem o wystawianiu jednej jednostki (jeżeli nie ma dowódcy) albo ograniczeniu sie do atakowania dwiema to jest to takie marnotrawstwo jakby. Rozwijamy jednostki do wyższych form i dajemy im energie by mieć koksiarskie wojsko jakiego nigdy nie użyjemy w pełni. Tylko to mi się tak naprawdę nie podoba. U siebie olałem rozwijanie przy załozeniu, ze walczymy już tym co jest maksymalną formą, starcie tytanów. Moja uber drużyna na uber drużynę przeciwnika. Zapewne skuszę się kiedyś na partyjke, ale prawdopodobnie użyję tych kart do sklecenia sobie drużyny jaką skonfrontuję z inną na "klasycznych" zasadach bliższych grze komputerowej czy mojej.
Pozdrawiam bo cenie wszelakie kreatywne działania ;)
  Temat: Disciples 3 Reincarnation
Iskariota

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 12592

PostForum: Tablica ogłoszeń   Wysłany: 2014-04-05, 01:57   Temat: Disciples 3 Reincarnation
Kupowałem na gamesgate i wszystko było dobrze. Często mają tam promocje na DIII Reincarnation i to solidne. Obecnie promocji nie ma, ale były już minimum 3 o jakieś 70% Zakładam, ze niebawem zrobią nową. Rekomenduje ten serwis bo tam kupiłem i wszystko przebiegło bezproblemowo i pomyślnie. Co do innych nie wiem ;)
  Temat: Disciples 2 GOLD - wznowienie
Iskariota

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 38920

PostForum: Disciples II   Wysłany: 2014-03-23, 23:12   Temat: Disciples 2 GOLD - wznowienie
Brak polskich znaków. Bez znajomości polskiego DII ciężko by było od podstaw ogarnąć Golda.
  Temat: Disciples 2 GOLD - wznowienie
Iskariota

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 38920

PostForum: Disciples II   Wysłany: 2014-03-23, 21:20   Temat: Disciples 2 GOLD - wznowienie
Choć mam wszystkie części kupowane osobno to i golda sobie sprawiłem bo to śmieszna cena a dobrze mieć też wersje ze wszystkim w jednym miejscu. Boli okropnie brak polskiej wersji. Gdyby ktoś miał jakieś rozwiązanie tej kwestii to jestem zainteresowany ;)
Przenosiłem swoje mapy stworzone w edytorze scenariuszy, wszystko potem w "goldzie" śmiga.
  Temat: Guild Wars 2
Iskariota

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 52159

PostForum: Gry   Wysłany: 2014-03-13, 20:24   Temat: Guild Wars 2
WvW jest ciekawe jak wie się co się robi. Ale najważniejsze to, że nasze wysiłki, zdobywanie zamków itp ma przełożenie na punkty jakie mogą postawić nasz serwer wyżej. Blacktide kiedyś był jednym z najlepszych, ale opuściła nas gildia jaka była potęgą i spadliśmy na trzeci serwer od konca. Powstała inna polska gildia nastawiona na WvW ale po pewnym czasie na złosć blacktide które według niej zbyt wiele wymagało, uciekło na serwer słabszy jak my. Ich przejście spowodowało ze osłabliśmy a tamten serwer zyskał. Tyle historii xD Obecnie nasz serwer radzi sobie lepiej lekko.
  Temat: Guild Wars 2
Iskariota

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 52159

PostForum: Gry   Wysłany: 2014-03-12, 19:53   Temat: Guild Wars 2
w GW2 zacząłem grać tydzien po premierze. Gram WYŁĄCZNIE w tryb World vs World na serwerze Blacktide. Moje postacie to Mesmer berserker imieniem Mealdy i Guardian ze statami solider o nazwie Deterrion. Chętnie pobiegam po WvW z innymi :)
  Temat: Edytor scenariuszy/map
Iskariota

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 16231

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2014-03-07, 15:51   Temat: Edytor scenariuszy/map
Jaki teren ustawić na mapie aby podczas starcia nie generowały się przeszkody terenowe? Tzn aby na polu walki nie walały się kamienie i inne przeszkadzajki.
  Temat: Reincarnation Rebalance mod
Iskariota

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 42196

PostForum: MODy   Wysłany: 2014-03-06, 02:40   Temat: Reincarnation Rebalance mod
Gram z Twoim modem. Stworzyłem mapy z potężnymi drużynami dla bohaterów każdej rasy i następnie konfrontowałem ich ze sobą. Domyślnie chciałem wychwycić subiektywnie "najlepsze" jednostki danej strony, ale choć to niby początek moich testów to jednak łucznicy wydają mi się lekko zostawać w tyle jak o ich użyteczność idzie. Częstokroć mają wysoką inicjatywę, jednak w pierwszej turze jestem zmuszony do czekania/obrony bo ich zasięg nie pozwala na atakowanie wrogiej drugiej linii (a czasem i pierwszej). Praktycznie strata tury boli. Same obrażenia też nie powalają. Mają zasięg podobny jak magowie i podobne obrażenia tyle że trafiają w jeden cel, ich przewaga to inicjatywa jaka i tak nie zawsze znajdzie zastosowanie.

W jednej aktualizacji obniżyłeś im obrażenia, wstępnie myślę że nie było to konieczne. Pisząc o łucznikach zwłaszcza u elfów odczułem brak powera w tym temacie, ale moje uwagi prosze traktować z rezerwą, sporo ogrywania jeszcze ;-)
  Temat: Edytor scenariuszy/map
Iskariota

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 16231

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2014-03-06, 02:03   Temat: Edytor scenariuszy/map
W jakiś sposób zablokowałem sobie opcje obracania tworzonej mapy. Nie mogę jej obracać ani przy pomocy myszy ani przy pomocy strzałek. Jak to odwrócić? Ponowne uruchomienie edytora nie resetuje tego ustawienia.

Mam też problem z doborem odpowiednich przedmiotów dla bohaterów, ikonki ikonkami ale nie wiem jakie staty daje dana czapka czy buty. Podobnie jak w wypadku jednostek nie ma i tu podglądu statystyk?
  Temat: Edytor scenariuszy/map
Iskariota

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 16231

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2014-03-05, 20:21   Temat: Edytor scenariuszy/map
DIII znam dobrze ale zaczynam przygode z reincarnation i muszę poznać solidnie zmiany w mechanice i siły jednostek co przekłada się na długie tygodnie testów :D Ale to sama radość.
  Temat: Edytor scenariuszy/map
Iskariota

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 16231

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2014-03-05, 20:09   Temat: Edytor scenariuszy/map
Wszystko jasne, właśnie ogrywam swoją mapkę i działa jak należy. Jestem bardzo zadowolony. Gdy mocniej zagłębię się w temat pojawią sie zapewne kolejne pytania. Prawda też taka że sam za nic w świecie nie odpaliłbym własnej mapki. Dzięki za pomoc ;)
  Temat: Edytor scenariuszy/map
Iskariota

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 16231

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2014-03-05, 17:29   Temat: Edytor scenariuszy/map
W mojej opinii uczyniłem postępy ale gra przywitała mnie komunikatem o braku spójności danych i koniecznością ponownej instalacji (po dodaniu własnej mapy :D ). Pozwolę sobie w przyszłości opisać co i jak robię to znajdziemy błąd. Chyba że to kwestia tego iż usiłowałem uruchomić mapkę bez określonego zadania i wprowadzenia.
  Temat: Edytor scenariuszy/map
Iskariota

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 16231

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2014-03-05, 14:28   Temat: Edytor scenariuszy/map
Jej, wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Co do drużyn, chcę zacząć od testowania jednostek, tzn chcę stworzyć kilku bohaterów przynależnych do danej rasy, dać im na wejście wysoki poziom oraz jednostki na wysokim lvlu. Następnie w trybie hot seat będę testował takie drużyny np Imperium vs Legiony. Gdy opanuję tworzenie i edycję drużyn przeskoczą na większe rzeczy, ale to mi pewnie zajmie.

Czy jest możliwość w edytorze podglądu statystyk jednostki tak jak w menu gry?
Jak usuwać/edytować postawioną druzyne? Jak obracać obiekty na mapie by nie były skierowane w domyślnym kierunku?

edit:

trochę ogarniam i znalazłem rozwiązanie na część zadanych pytań, prosze jednak i tak o odp bo możliwe że moje wyjście z sytuacji jest niepełne.
  Temat: Edytor scenariuszy/map
Iskariota

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 16231

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2014-03-05, 01:08   Temat: Edytor scenariuszy/map
Jestem wielkim miłośnikiem tworzenia własnych mapek do potyczek. Wiele czasu spędziłem w DII na testowaniu wysokopoziomowych drużyn w różnych konfiguracjach. Za tworzenie map jako takich wezmę się w przyszłości, obecnie chcę lekko potrenować.
Do Reincarnation zainstalowałem spolszczenie, polskie głosy oraz łatkę balansującą grę z naszego forum.
Edytor lekko "straszy" osobę taka jak ja, czyli niezbyt obeznaną w obsłudze nieco bardziej skomplikowanych narzędzi (w DII to i małpiszon by sobie poraził, bądźmy szczerzy).

Moje zdolności w edytorze obecnie ograniczają się do stawiania stolic, miast i obiektów (a jak je obracamy to już dla mnie tajemnica....) Nie potrafię dodać żadnej drużyny. Oto, stawiam jednostkę z menu obiekty->jednostki ale po pojawieniu się danej jednostki nie wiem jak dodać jej towarzystwo, jak ustawić poziom, przynależność do rasy itp. Ogólnie proszę o wyjaśnienie takich fundamentalnych podstaw czyli właśnie edycja obiektów, stawianie i edycja drużyn i następnie zapis gotowej mapy do przeniesienia do gry a co się z tym wiąze ustalenie zadania i innych takich detali aby scenariusz był zaakceptowany przez grę.

ps. To pewnie początek z mojej długiej serii pytań :roll:
  Temat: Disciples III: Reincarnation - Komentarze
Iskariota

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 75835

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2014-03-04, 17:30   Temat: Disciples III: Reincarnation - Komentarze
Reincarnation zakupione i się zasysa przez STEAM, a ja was pytam które forumowe łatki zainstalować na wejście? Oczywiście ogarnę spolszczenie, ale jest i parę innych poprawiających to i owo. Zatem co brać na celownik? :)
  Temat: Disciples 3 Reincarnation
Iskariota

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 12592

PostForum: Tablica ogłoszeń   Wysłany: 2014-03-04, 14:15   Temat: Disciples 3 Reincarnation
Bo ta notka mnie trochę dziwiła- Note: This product requires a third-party download and account. Nie bardzo wiem jak powinie nem to interpretować.
Edit:
Gicior! Po kupnie czekamy 10 min na nasz kod jaki następnie wklepujemy na Steamie. Serwis celowo nie podał informacji że produkt należy aktywować na STEAM bo chca nabrać na kupno osoby jakie steama nie lubią. Sporo żali czytałem wylanych przez osoby jakie kupiły am gre by NIE kupować jej na steam a tu zonk.
  Temat: Disciples 3 Reincarnation
Iskariota

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 12592

PostForum: Tablica ogłoszeń   Wysłany: 2014-03-04, 13:50   Temat: Disciples 3 Reincarnation
Promocja jeszcze trwa i jednak zdecyduję się na zakup. Ktoś może kupował w powyższym sklepie? To kod do Steamu tak? Bo jest tam coś takiego Note: This product requires a third-party download and account
  Temat: Disciples III: Reincarnation - Komentarze
Iskariota

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 75835

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2014-03-02, 22:06   Temat: Disciples III: Reincarnation - Komentarze
byzsla napisał/a:
Edytor jest polepszony, ale nadal nie jest tak prosty jak w D2. Da się na tym utworzyć dobre mapki (ja sam zrobiłem dwie).


W DII spędziłem wiele czasu nie tyle na budowie map jako takich co robieniu hmm turnieju, gdzie tworzyłem "koksiarskie" drużyny dla każdej nacji i potem testowałem je w walce ze sobą.

Czy obecny edytor ma bogate funkcje optymalizacji w tworzeniu drużyn? Doboru jednostek, ustawiania im poziomu, modyfikacji statystyk itp?
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum