Forum Disciples, Disciples 3 on
 
Forum Disciples, Disciples 3  Najlepsze forum poświęcone rewelacyjnej serii gry Disciples
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Zaloguj  Rejestracja   Chat [1]   Discipedia  Download 
Znalezionych wyników: 88
Forum Disciples, Disciples 3 Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Komentarze, część 2.
Hasisz

Odpowiedzi: 2810
Wyświetleń: 641110

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2009-06-24, 08:36   Temat: Komentarze, część 2.
Ja jak gram to gram w całą grę. Nigdy nie włączam automatycznych walk czy automatycznej rozbudowy bo chcę uczestniczyć w tym co się dzieje, bo jak coś będzie to chcę mieć satysfakcję, że to wszystko dzięki mnie. Niekiedy nawet w strategiach jest wybór A czy B co ma wpływ na fabułę. Chcę wiedzieć co mnie doprowadziło do takiego wyboru i co on będzie oznaczał dla fabuły. Kiedy ktoś unika traści gry to mnie przypomina jakby ktoś kupił książkę, ale jej nie czytał ale używał jako podstawki do zupy, żeby mieć czym się pochwalić, albo jako książkę pod poduszkę : przeczytać, żeby bezsenność nie męczyła. Jak mam książkę to ją czytam, żeby wiedzieć o co chodzi i by móc wykorzystywać połączenia, które tam były w życiu, podobnie z grami.
  Temat: Komentarze, część 2.
Hasisz

Odpowiedzi: 2810
Wyświetleń: 641110

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2009-06-23, 15:15   Temat: Komentarze, część 2.
Każda firma miała wpadki, ale tu chodzi o coś innego. Tutaj chodzi o to, żeby nie niszczyć dobrych światów, nie upraszczać fabuł, nie robić płytkich treści i nie kopiować znanych motywów, wątków.

Można zrobić dobrą fabułę będącą jakby ne patrzec prostą. Na przykład rzucić mogę tytuły takie jak "Kingdom under fire" czy "Black Moon Chronicle". Fabuła z jednej strony jest prosta, ale nie jest banalna ani jej forma czy treść nie jest zużyta.

Można też zepsuć dobry świat poprzez fatalną, banalną fabułę. Rzecz miała miejsce na przykład w HoMM:AB, gdzie rozwój wydarzeń stał się baaaaardzo oczywisty i gdzie ostatecznie porzucono wątek SF w świecie MM.

Ja się tylko "boję" że Disciples III pójdzie w tym drugim kierunku, bo znamy zarysy fabuły (innowacyjnością ona nie pachnie) a jak źle się to zrobi to po prostu kaput i do widzenia.
  Temat: FPR (Fantasy Role Play)
Hasisz

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 11179

PostForum: W starym tyglu   Wysłany: 2009-06-22, 16:17   Temat: FPR (Fantasy Role Play)
A propos tego, to można na ten okres zastosować uproszczoną mechanikę, polegającą na opisaniu.

np.

Cechy fizyczne dobre
Cechy społeczne przeciętne
Cechy manualne bardzo dobre
Cechy umysłowe słabe

Et cetera. Wszystko pod opisanie i nie ma problemu.

Co do sesji byłabym chętna zarówno w formie odbicia jak i w innej formie (jakby MG nie zezwolił na lustro).
  Temat: FPR (Fantasy Role Play)
Hasisz

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 11179

PostForum: W starym tyglu   Wysłany: 2009-06-22, 13:57   Temat: FPR (Fantasy Role Play)
We wstępie do tej polskiej mechaniki Q10 jest napisane, dlaczego mechanika jest potrzebna i gra bez mechaniki jest niemożliwa. Jestem przeciwniczką oczywiście nadmiaru mechaniki ponad potrzebę, ale to ma być Role Play - granie tudzież odgrywanie roli. Jeżeli będę miała na karcie tylko ataki i pż to nijak pomoże w testach społecznych. W Role Play ważna nie jest tylko walka, ale i kontakty międzyludzkie, niekiedy całe systemy opierają się w większości o życie społeczne (World of Darkness na ten przykład).

Tutaj link do wstępnego podręcznika mechaniki Q10
http://www.q10.rpg.pl/files/ConQuest_Q10.zip
  Temat: Disciples vs HoM&M
Hasisz

Odpowiedzi: 183
Wyświetleń: 96496

PostForum: Gry   Wysłany: 2009-06-22, 13:52   Temat: Disciples vs HoM&M
Nie dość, że brak wyobraźni to jeszcze brak logosu się ujawnia.

Czapa napisał/a:
Jeśli mnie pamięć nie myli to w HoM&M4 chyba tak było


W HoMM 4 to podczas kontrataku strzelniczego można było strzelić w inną jednostkę, jeżeli stała po drodze.

Czapa napisał/a:
awet gdy już wytłuczemy wrogich wojów to ich Łuki mają dowolny zasięg


Wiek XIX, Egipt pod panowaniem brytyjskim. Muzułmanie wzniecają powstanie, brak im broni palnej. Na przeciw nich staje armia Zjednoczonego Królestwa wyposarzona tylko w karabiny i noże. Jeżeli pierwszy szereg strzelców zostanie zaatakowana przez przeciwnika walczącego wręcz to czy to przeszkadza, aby drugi, trzeci czy czwarty szereg nie mógł strzelać?

Cytat:
I ostatnie "ale", nie porównuj mi HoM&M i DII do Age of Wonders, Gothica, Splinter Cella itp. bo mamy porównać je między sobą. Jak przyjdzie kolej na porównanie Morrowinda do Unreal Tournament to to będę robił.


Ja nie porównuję całych gier, tylko elementy walki, które są bardzo podobne. Podczas gdybym próbowała porównać bohaterów z HoMM czy Disciples do rozwoju postaci z Diablo czy Baldurs Gate bym popełniała błąd, gdyż porónywać należy podobne z podobnym. Ja porównuję podobne z podobnym zatem nie popełniam błędu logicznego, który ty aktualnie tutaj popełniasz i wykazujesz tutaj braku logosu, gdyż uważasz porównywanie podobnego z podobnym za błąd. Nigdy nie porównuje się czegoś, co jest zupełnie inne (np. nie porównuje się eksplozji wulkanu z układem ruchu karalucha). Podstawy logiki.
  Temat: FPR (Fantasy Role Play)
Hasisz

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 11179

PostForum: W starym tyglu   Wysłany: 2009-06-22, 08:13   Temat: FPR (Fantasy Role Play)
Ojeju! Ale rozbudowana karta postaci!

Ale do rzeczy - jak coś robisz to zrób to porządnie, bo karta jest po prostu do niczego.
  Temat: Disciples vs HoM&M
Hasisz

Odpowiedzi: 183
Wyświetleń: 96496

PostForum: Gry   Wysłany: 2009-06-22, 08:12   Temat: Disciples vs HoM&M
Czapa napisał/a:
W takim razie spróbuj biegać koło mojego Jeźdźca z Lochów. Ja tam potrafię zablokować dostęp do moich strzelców


No to nie jest problem, bo latające jednostki ominął twoich rycerzyków. Zagraj z populis na multiplayerze to się okaże, że nie zdołasz sparować wszystkich ciosów na strzelców.

Czapa napisał/a:
Gra została zrobiona tak aby jednostki miały jakieś specjalne cechy


Od HoMM 1 do HoMM 5 :mrgreen: W 4 grało się na używanie cech jednostek, bo każda coś miała i to było coś rzeczywistego. W przypadku 5 to jest tylko iluzoryczne.

Czapa napisał/a:
A co do armii to rzeczywiście w DII masz taką potężną armie, aż 6ludzi


Wyobraźni to ludzie quasiwspółcześni już chyba nie mają. W grach Europa univesalis poczynając od Victorii 1 luć oznaczał dywizję. Tu też podejdź pod to - jedna jednostka oznacza dywizję.

Ale w HoMM też nie lepiej, bo 100k szkieletów zajmuje pole półtora metra kwadratowego, tak samo tytan. A ten, kto grał w MM to wie, że tytani byli tak wielcy, że do nich można tylko strzelać z łuków i czarów.

Czapa napisał/a:
"Rzeczy idealnych się nie zmienia, naprawiaczom świata ciężko to pojąć". Jak widać Ty zaliczasz się do "naprawiaczy świata"


Rzeczy idealne istniały w Imperium Romanum i w Helladzie, potem przyszedł upadek kultury, sztuki i idei. Zarówno u Nitzschego jak i u Schopenhauera znaleźć można luki w idei, u Marxa i u Rewolucjonistach francuskcih odstępstwa od rzeczywistości. Nie ma rzeczy idealnych.

A dla mnie system w HoMM jest przestarzały, tak jak przestarzała jest mechanika w Świecie Mroku.

A ja chcę naprawić poprzez wprowadzenie mechanizmów widocznych z bitewniaków. Okazyjne ataki, premie z 3wymiarowości terenu, ściany uniemożliwiające strzelanie et cetera. W Age of Wonders jak schowasz się za drzewem to jest od 15 do 70%, że nei trafi a w Homm to co? Schowasz się za drzewem to tak, jakbyś schował się za indykiem. Indyk i drzewa jest tak samo skuteczne w obronie w HoMM.

Dla mnie najważenijsze jest odzworowanie planu bitwy, jak jednostka się załamie to spiernicza z pola a nie, że siedzi na tyłku, jak jednostka walczy to jak się wycofa to ryzykuje dostaniem w dupę, jak się strzela to można trafić w swoich, bo zasłaniają pole, droga jest najeżona przez realne przeszkody i przez luci. O ile w HoMM nie ma nic tekiego, to w Disciples jest chociaż to ostatnie, że nie da siędo luci z tyłu bezkarnieprzechodzić.

Czapa napisał/a:
komputer ma wbity schemat jak ma atakować i w jakiej kolejności i na tym właśnie ta gra traci,


A w HoMM to za każdem razem gra wygląda inaczej :mrgreen: jak w HoMM zapisuję grę i w disciples zapisuję grę to z zamku HoMM za każdym wczytaniem wychodzi ta sama armia, a z zamków Disciples wychodzi coś innego. Sama bitwa w HoMM też ma schemat że atakuje teę jednostkę, która może najwięcej stracić luci.
  Temat: Najlepsza drużyna
Hasisz

Odpowiedzi: 285
Wyświetleń: 133507

PostForum: Disciples II   Wysłany: 2009-06-22, 07:42   Temat: Najlepsza drużyna
Czytałam sobie relacje o graniu różdżkarzem w D 2 i pomyślałam, żeby spróbować tak zagrać, ale na pieerwszej części, bo to dopiero hardcor byłby. Przeszłam w ciągu 4 dni, ale wniosek co do drużyny.

Archanioł pustka Patriarcha
Anioł pustka Anioł

2x sztandar obrony i byłam prawie niezniszczalna.
  Temat: Nowe rasy w Nevendaar
Hasisz

Odpowiedzi: 583
Wyświetleń: 182938

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2009-06-22, 07:38   Temat: Nowe rasy w Nevendaar
Hordy mają logiczną podstawę istnienia w Nevendaarze i całkowita kasacja tej strony konfliktu byłoby całkowitym non est bonum res. To tak, jakby usunąć z Panteonu Disciples Bethrezrena i Wszechojca.
  Temat: Disciples vs HoM&M
Hasisz

Odpowiedzi: 183
Wyświetleń: 96496

PostForum: Gry   Wysłany: 2009-06-21, 17:01   Temat: Disciples vs HoM&M
3DO musiało upaść ze względu na siłę piractwa (policz z ilu serwerów można pobrać dowolną grę z serii MM for free) i niewielką ilość świetnych tytułów (tylko gry z serii MM sprzedawały się dobrze do momentu piractwa na szeroką skalę).

Poza tym, HoMM 4 wprowadziło prawie tyle samo innowacji co HoMM 2, podczas gdy HoMM 3 i 5 praktycznie nic nowego nie dodały względem poprzedników. Dla mnie 5 to po prostu wprowadzenie 3 w świat 3D, z porzuceniem wspaniałego wszechświatu konfliktu pomiędzy kreatorami a starożytnymi.

Jeszcze ten cykliczny kontratak mnie denerwuje. Jak włączysz sobie Total Wara to oddziały napierdzielają się nonstop a nie czekają aż przeciwnik raczy łaskawie zaatakować i to zrobili w 4, obie strony naraz się naparzają a nie czekają jak świnie na rzeź.

Czapa napisał/a:
Co do walki to jeśli będzie nadal tak jak było to w sumie nic nowego nie wprowadzą, ale jeśli zmienią obszar działania czarów u magów to zmieni już trochę obraz potyczki. Wystarczy, że czary będą obszarowe na teren, a nie jednostki. W tym wypadku wystarczy, że strzelcy wroga się rozbiegną po przeciwnych stronach i to zmieni obraz bitwy.


Ta, się rozbiegą, ale w tym czasie przeciwnik bezproblemu dobiegnie i zablokuje strzelca. Bo na przykład w takim Age of Wonders to jak chcę ominąć strażnika to albo poświęcę więcej Punktów ruchu albo ryzykuję atakiem, w total warach jak już zaczęli walczyć to minie parę chwil, zanim będą mogli wykonać inną akcję i to jest realizm pola bitwy. A w HoMM to co? Centaur biega sobie w sąsiedstwie 3 tys. krzyżowców i żaden nie widzi jak mu pod nosem konik lata.

W Disciplesach na szczęście zablokowano dostęp do drugiego szeregu, co daje namiastę realizmu, ale w HoMM realizm pola bitwy to całkowita porażka.
  Temat: A czy B??
Hasisz

Odpowiedzi: 933
Wyświetleń: 248728

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2009-06-21, 16:50   Temat: A czy B??
Oparzenie, niszczy ono stopniowo podczas gdy odmrożenie niszczy całą siłą.

Srebrna czy drewniana rama do szyb i okien?
  Temat: A czy B??
Hasisz

Odpowiedzi: 933
Wyświetleń: 248728

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2009-06-21, 16:24   Temat: A czy B??
Dramat, lubię oglądać jak inni załatwiają swój ból.

Łacina czy greka?
  Temat: Dyskusja, komentarze, pytania.
Hasisz

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 68347

PostForum: Projekt: ..:: Discipedia.pl ::..   Wysłany: 2009-06-21, 16:11   Temat: Dyskusja, komentarze, pytania.
Dla mnie kopiowanie obrazków i samych suchych danych mija się z celem, bo takie coś to już powstało a nazywa się disciples.phx.pl Tu bardziej widzę taki poradnik i przewodnik po świecie disciples ze strony fabularno-mitologicznej.
  Temat: Disciples vs HoM&M
Hasisz

Odpowiedzi: 183
Wyświetleń: 96496

PostForum: Gry   Wysłany: 2009-06-21, 16:04   Temat: Disciples vs HoM&M
Czapa napisał/a:
Natomiast w Herosie bardziej podoba mi się system walki, który nie jest taki liniowy i jak widać przeniesiono go do DIII.


Bym się nie zgodziła, bo prawie zawsze walka wygląda tak samo. Pierwszy krok to zdjęcie strzelców a drugi to rozprawa z resztą. Poruszanie się od 3 części stało się fikcją, bo co trzecia jednostka lata i to z zawrotną prędkością.

Czapa napisał/a:
Tak jak Ubi zrobiło to z HoM&M4


Chyba o 5 ci chodziło, bo 4 była robiona nadal przez 3DO.
  Temat: Wojny rasowe
Hasisz

Odpowiedzi: 2576
Wyświetleń: 504109

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2009-06-20, 19:03   Temat: Wojny rasowe
No cóż ja rzec mogę jeśli nie to, że powyższa osoba ma niezweryfikowane podglądy? Raz mówi, że należy przenieść logikę z naszego świata (obojętnie z jakich czasów i jakiego miejsca) do gry a potem mówi, że należy dosłownie interpretować scenografię gry. Dla wprawnego oka filozofia-matematyczki są to stwierdzenia sprzeczne. Możnaby oskarżyć, że jesteś sofistą, czyli dstosowujesz podglądy do sytuacji, aby ukazać swoją wyższość.

Nie podejmę się dalszej dyskusji z dwóch powodów, prośby dominatorów tego forum, żeby nie trollować, a drugim powodem jest to, że nie podejmuję dyskusji jeżeli druga persona nie ma zweryfikowanych podglądów.
  Temat: Wojny rasowe
Hasisz

Odpowiedzi: 2576
Wyświetleń: 504109

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2009-06-20, 15:36   Temat: Wojny rasowe
Sam Saemielu pisałeś o logice sprzed kilku wieków a przecież maestro Da Vinci zrobił maszyny latające i wojujące napędzane siłą mięśni. Zatem sam sobie zaprzeczasz, kiedy mówisz, że się nie oderwie, bo opierasz się o logikę współczesnego świata, nie zaś o logikę sprzed kilku wieków.

Nagash ep Shogu napisał/a:
Mi się ten czar za bardzo nie podobał, jakoś nie pasował mi do Nevendaar.


A mi się to podobało, bo ja lubię takie mieszanki stylowo kompozycyjne. A nie ciągle staree i nudne kule ogniste lub pioruny, które są zapewne starsze w grach aniżeli najstarsza persona na tym forum.
  Temat: Komentarze, część 2.
Hasisz

Odpowiedzi: 2810
Wyświetleń: 641110

PostForum: Dyskutorium   Wysłany: 2009-06-20, 15:30   Temat: Komentarze, część 2.
A powiedzcie mi co to większość graczy obchodzi?

Posłużę się przykładem Herosów. Aby trzymać klimat i ciągłość wydarzeń 3DO do H3 AB wykonywało zamek, w którym użyta została technologia starożytnych (spartaczona nieco, bo znacznie słabsza od oryginału). Ciągłość polegała na tym, że przez cały cykl gier z typu MM przebija się motyw walki starożytnych z kreatorami, a w części 7 po skończeniu gry mroczną ścieżką pojawia się filmik będący zwiastunem wspominanego zamku. Ale gracze, którzy (powiedzmy szczerze) byli umysłowo ciemni i ograniczeni, nawysyłała serię listów protestacyjnych, żeby tego nie pwrowadzac. W wyniku tego ze świata MM zniknęła historia starożytnych, kreatorów. W ogóle - motyw SF. A punktem ostatecznym działalności ciemnych i ograniczonych graczy byli herosi 5, całkowicie odwróciła się od korzeni, stworzyła zupełnie nowy świat z niezwykle prostą i płytką historią. To nie przeszkodza większości graczy aby uznać 5 za grę świetną, a 4 (która miała więcej sensu i innowacyjności) za gniota.

Jak to ma się do D3, spytacie. A odpowiedx jest taka, iż gracze komputerowi, którzy coraz mniej czytają książek, są coraz bardziej konserwatywni na kreację świata, przestają lubić zamieszania charakterów, ogólnoświatowych spisków et cetera. Wolą konwencję w stylu "Władcy Pierścieni" gdzie wiadomo - oni dobrzi, oni źli. Od helmowego jahrlu wszystko stało się już jasne i oczywiste. Jako, że na podstawie tej książki powstał dobrze zrobiony i rozreklamowany film, wiele graczy chce otrzymać coś do tego stanu podobne -> proste, łatwe i przewidywalne.

Inną drogą rozumowania, dlaczego gracze chcą prostoty fabuły, jest fakt, że mają coraz bardziej zmniejszone ego. Jeżeli myślenie gracza okazuje się trafne to stwierdza 'Jestem geniuszem!", kiedy na ten sam pomysł wpadłby i kompletny debil, ale co tam.


A mnie zastanawia kij zielonego szamana, bowiem o ile logiczne są ozdoby na górze kija, to ozdabianie dołu jest dla mnie bezsensowne, bo nie ma uzasadnienia ani w walce ani w rytuałach, ponieważ żaden lud i nas nie ozdabiał dołu.
  Temat: Wojny rasowe
Hasisz

Odpowiedzi: 2576
Wyświetleń: 504109

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2009-06-16, 19:00   Temat: Wojny rasowe
Saemiel napisał/a:
większość zachowań ściśle pokrywa się z naszą logiką to chyba jednak można przyjąć, że wszystkie.


Jeśli przyjąć całą logikę naszego świata to należałoby usunąć elementy magiczne. Pozostają elfy, krasnoludy, smoki et cetera ale elfy i krasnoludy jako inne odgałęzienia istot człekokształtnych, smoki jako rodzaj dinozaurów z zamierzchłych czasów i tak dalej. Wszystkiego tutaj nie ulokujesz.

Ale to nie temat na rozważania filozoficzne, dlatego apeluję do wszystkich -> CZYŚCIE SWOJE LUSTRA! <- dla dobra swojego i mojego.
  Temat: Wojny rasowe
Hasisz

Odpowiedzi: 2576
Wyświetleń: 504109

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2009-06-16, 16:14   Temat: Wojny rasowe
Jestem na krótko zatem szybko pisać muszę.

Wiszu pominąłeś przecinek, zapewne umyślnie, ale kij z tym.

Saemiel moje zdania miały mieć na celu uświadomienie ci, że nie można naszych historiozofii, ekologii, rozwoju technologicznego a niekiedy również i logiki przypisywać światom fantasy. Jeśli pytasz się o maszyny latające to jest takie zaklęcie u klanów (chyba disciples 1 to było, ale 2 chyba też), że przybywa balon czy samolot napędzany pedałami (pedały takie od rowerów) i zrzuca wybuchające beczki. Nie zamierzam wnikać jaki jest przyrost naturalny orków i ich struktura społeczna na zachodnich ziemiach podczas pracy nad scenariuszem aby uznać czy powinno być 15 czy 10 czempionów wraz z 20 czy 30 orkami zwykłymi maksymalnie. Po prostu walę takiego orka tam gdzie mi się podoba i nie interesuje mnie to, że w tym miejscu nie ma czystej wody, powietrze jest skażone a i jedzenie nie najlepsze, ponieważ domyślnie stykają się tam strefy wpływów czerwonych i zdechlaków.

Zatem zwijam kiece i lece, do innego lustra.
  Temat: Wojny rasowe
Hasisz

Odpowiedzi: 2576
Wyświetleń: 504109

PostForum: Tawerna   Wysłany: 2009-06-16, 11:42   Temat: Wojny rasowe
Cytat:
Hasisz, nie wiedziałem, że w Imperium jest tak biedno, że nawet niektórzy jego członkowie (tudzież członkini) nie mają już nawet ciał. Wcześniej to była domena Hord, teraz widzę, że nie tylko.


Jak skończę wpis do Bramy to będziecie wiedzieli jak to się wszystko stało, a o swojej quasiniewiedzy piszę dlatego, żeby nie ujawniać szczegółów.

Saemiel napisał/a:
Pseudośredniowiecze to nie jest dobry czas dla lustrzanych mar.


Jeżeli mamy quasidoczołgi (toto coś dziwnego u krasnoludów w pewnej kampanii) mamy miotacze ognia i latające maszyny no to można przyjąć, że istnieje dużo luster. Dodatkowo, gdyby policzyć ilość magów\badaczy i ilości jakich potrzebują danych dziwactw (oko msoka, jądro trytona, piersi krasnoludki) to by wyszło, że na 1 przedstawiciela ras inteligentnych i nieinteligentnych powinno przypadać ok 10 smoków, 200 trytonów i 500 troglotytów. Nevendaar to nie Ojropa XV wieczna, to świat fantasy.
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
theme by michaczos.net & UnholyTeam
Tajemnice Antagarichu :: Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6 Forum